sezon 2012/2013

... zjadowych, biegowych i nie tylko. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w Sudetach.
Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

sezon 2012/2013

Postautor: wirek » 30-12-2012 18:36

Rozpocząłem sezon biegówkowy. Nareszcie. Niestety, warunki na Jakuszycach ciężkie :? Ciągła pokrywa pojawia się dopiero od Trójkolorowego Kamienia. Śnieg zmrożony. Nie ma co liczyć na ratrak, bo w tych warunkach śladu nie poprawi, a miejscami wychodzi już tłuczeń. Zrobiłem kółeczko z Jakuszyc Dolnym Duktem do Rozdroża pod Cichą Równią, potem niebieskim :) do Chatki Górzystów. Przetarte było, ale do szałasu to momentami miałem śmierć w oczach. Na Hali Izerskiej "stadion lodowy", można było trenować łyżwę w każdą stronę - jedyny urok z takiej pogody + kawa+Lwóweckie. Od Górzystów wróciłem czerwonym do Orla i żółtym na parking. Ciężkie warunki, jeśli nowy śnieg nie popada, to raczej w najbliższym czasie potrenuję marsze piesze :?

franek
podróżnik

Postautor: franek » 30-12-2012 21:46

Ja z kolei pierwsze ślady przetarłem wczoraj w Rychlebach.
Udałem się do Petrikova, śniegu może nie ma zbyt dużo, ale trasy przygotowywane ratrakiem http://bilestopy.cz/jeseniky/paprsek

Pogoda dopisała, słonecznie i lekki mrozik.
Narciarzy na trasach sporo, w Paprsku kolejka pod same drzwi.
W sumie zrobiłem wczoraj ponad 20 km.
W Petrikovie parking płatny 80 KC.

Kilka zdjęć:

Start z Petrikova
Obrazek

Na węźle Cisarska Chata
Obrazek

Obrazek

Trasa do Paprska
Obrazek

Trasa prowadząca granicą, pięknie się jechało :)
Obrazek

Obrazek

Widoczek na Kowadło
Obrazek

Na granicy postanowiłem odbić w stronę Smrka, dotarłem na Brousek
Obrazek

Widoczek na Śnieżnik
Obrazek

Autor ;)
Obrazek

Zjazd w doliny w promieniach zachodzącego słońca
Obrazek

krzych
podróżnik

Re: sezon 2012/2013

Postautor: krzych » 30-12-2012 22:37

wirek pisze:Rozpocząłem sezon biegówkowy. Nareszcie. Niestety, warunki na Jakuszycach ciężkie :?

My zaczelismy troche wczesniej tylko,ze po drugiej stronie granicy. 12 grudnia pojechalismy do Jizerki zrobic pierwsza krotka trase z dzieckiem z parkingu na punkt widokowy w okolicy bunkrow.
Obrazek
Pomyslnie przetestowalismy wehikul, teraz musimy tylko zaczekac,az dziecko wyzdrowieje i mozna gnac w gory :)
Obrazek

W piatek sprawdzilismy Petrikov i trase to Paprska - dla mnie to jest jakis mega teren - z Wro podobnie jak do Jakuszyc ale ludzi mniej a trasy z widokami. Fajna alternatywa do przeludnionych Jakuszyc.
Ze sniegiem to jest ciekawie - po Polskiej stronie wiosna, w Jeseniku podobnie. Dopiero w Ramzovej cos tam sie bieli a w lesie przy trasie leza niezle zaspy.

https://picasaweb.google.com/kjozef/20121228PaprsekNaBiegowkach#

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga

Postautor: seba123 » 30-12-2012 23:55

ja sobie wyszykowałem na ten sezon dwie pary nart to na bank zima będzie do bani :-P, i co mam się zająć rowerem? to będą powodzie latem...

Wróć do „Na nartach”