Powrót zimy w górach

... zjadowych, biegowych i nie tylko. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w Sudetach.
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Powrót zimy w górach

Postautor: Leuthen » 12-01-2013 09:03

Wiadomość z wczorajszego wieczornego wydania "Faktów" TVP Wrocław

W Karkonoszach i Górach Izerskich, po dwutygodniowej odwilży z temperaturą dochodzącą do nawet 10 stopni ciepła, w końcu powróciła zima. W ciągu nocy i piątkowego przedpołudnia w górach spadło od 15 do 30 cm świeżego śniegu. A to oznacza zimowe, białe ferie. Już od soboty rusza ponownie większość stacji narciarskich.

powrotu zimy w góry najbardziej cieszą się właściciele hoteli i pensjonatów. W minionym tygodniu wiele osób zrezygnowało z pobytów ze względu na brak śniegu w górach. W piątek pensjonaty były jeszcze puste, ale już w sobotę przyjadą pierwsi turyści i młodzież na zimowe ferie z trzech województw.

Całą noc w ośrodkach narciarskich pracowały armatki, tak aby uzupełnić brakującą pokrywę śnieżną na stokach. W końcu było to możliwe, bo temperatura spadła poniżej zera.

W Świeradowie-Zdroju na Gondoli, na najdłuższym stoku liczącym ponad 2,5 kilometra długości, jest ponad pięćdziesięciocentymetrowa warstwa śniegu i wciąż pada nowy. Świeży śnieg jak magnes przyciągnął na stok po tygodniowej przerwie pierwszych narciarzy zjazdowych. Na Gondoli w powracają również nocne jazdy.

W Górach Izerskich dwie gminy Świeradów i Mirsk przygotowały atrakcje dla narciarzy biegowych. Będzie nowa osiemnastokilometrowa trasa dla biegaczy.

Synoptycy zapowiadają, że mroźna zima z temperaturami dochodzącymi nawet do minus 10 stopni Celsjusza i opadami śniegu może utrzymać się w górach przez najbliższe dwa tygodnie. W Karkonoszach w ciągu tego weekendu może spaść jeszcze miejscami nawet 30 cm świeżego puchu.

http://www.tvp.pl/wroclaw...-gorach/9717912

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 12-01-2013 09:44

Zainteresowały mnie szlaki dla biegówek-Google się na coś przydał ;)
Izerski Szlak Cietrzewia
Trasy na Zajęczniku

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 12-01-2013 20:02

Właśnie wróciłem z Jakuszyc. Bosko 8) Trasy Biegu Piastów przygotowane, co prawda trochę tłoczno było, bo od Dolnego Duktu w stronę Szklarskiej rozgrywano wyścigi psich zaprzęgów, ale mimo to było świetnie. Nie miałem okazji sprawdzić, czy od Rozdroża pod Cichą Równią w stronę Polany Izerskiej Szlak Cietrzewia był już przygotowany :?

krzych
podróżnik
Posty: 185
Rejestracja: 10-12-2012 21:11
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: krzych » 12-01-2013 21:32

Ja bylem odrobine dalej, w Jizerce. Zrobilismy trase Jizerka(parking)-Kiosk-Jizerka(wioska) - http://mapy.cz/s/638x. Stan sladow wskazuje,ze slady byly robione wczoraj (pewnie poprawia na jutrzejsze zawody). W strone Kiosku polozone sa 2 tory, z powrotem juz tylko jeden. Sniegu kupa,ludzi malo,pogoda w pelni zimowa,corka przespala cala droge w wozku.
Jutro sprawdze jak wygladaja trasy przy schronisku Spalona w Bystrzyckich.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 12-01-2013 21:59

A ja jutro - na lenia - po Osobowickim ;).
krzych pisze:Jutro sprawdze jak wygladaja trasy przy schronisku Spalona w Bystrzyckich.

A czy trasy tam są w ogóle przygotowywane?

krzych
podróżnik
Posty: 185
Rejestracja: 10-12-2012 21:11
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: krzych » 12-01-2013 22:01

apollo pisze:A ja jutro - na lenia - po Osobowickim ;).

Ooo! W tym roku dorobilem sie swojego sprzetu wiec z ciekawoscia nasluchuje taki nowinek. Moze w Zachodnim albo nad Odra pojawia sie rynny....

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 12-01-2013 22:05

Po drugiej części Zachodniego (za Pilczycką, patrząc od naszej strony) też można polatać, jeśli tylko śniegu jest dostatecznie dużo. Swego czasu robiłem tam poranne wypady z psem, przed pracą - polecam, bo taki wysiłek poprawiał mi nastrój w pracy ;-).


Wróć do „Na nartach”