Czas na biegówki!

... zjadowych, biegowych i nie tylko. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w Sudetach.
Leuthen
stary wyga

Czas na biegówki!

Postautor: Leuthen » 16-12-2013 17:34

Z "Faktów" TVP Wrocław z 13 grudnia b.r.

"W Karkonoszach i Górach Izerskich zima nie rozpieszcza narciarzy zjazdowych. Ci na otwarcie sezonu będą musieli poczekać co najmniej tydzień. Za to jest dobra wiadomość dla narciarzy biegowych. Na Polanie Jakuszyckiej leży 30 cm śniegu a biegacze mają już do dyspozycji 25 kilometrów wyratrakowanych i przygotowanych tras. Tylko dziś do południa na Polanie biegało ponad 500 osób.

Od rana w Jakuszycach panowała niemal alpejska pogoda. W południe na termometrach były plus dwa stopnie, ani jednej chmurki na niebie i gotowe do biegania trasy. Zdaniem Dariusza Serafina, komandora Biegu Piastów, tegoroczna zima na Polanie Jakuszyckiej opóźniona jest o blisko miesiąc. W ubiegłym roku trasy biegowe były przygotowane już w połowie listopada.

Dziś od rana na trasach biegowych trenowało ponad 500 osób. Amatorzy oraz zawodnicy. Trenowała tu reprezentacja biatlonowa oraz polscy kajakarze.

Polana Jakuszycka to obecnie jedyne miejsce w Polsce i Czechach, gdzie można biegać na nartach. Za miesiąc rozpocznie się tu Puchar Świata w narciarstwie klasycznym. Justyna Kowalczyk zapowiada, że właśnie tu będzie świętować swoje trzydzieste urodziny.

Ten weekend w górach zapowiada się wyjątkowo ze względu na pogodę. W dzień temperatura na lekkim plusie, a rano przymrozki do minus 3 stopni. Czyli niemal idealne warunki do biegania."

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/s ... i/13317895

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 16-12-2013 19:05

Byłem w sobotę na Jakuszycach. Pobiegałem, ale niestety śniegu mało. Jest silnie zlodzony, wystają kamienie i gałęzie, jest sporo igliwia po huraganie. Biegać można w zasadzie tylko po Górnym i Dolnym Dukcie, przez Jelenią Łąkę do Orla i przez Samolot. Śnieg na Spacerówce i drodze do Huty Doliną Kamiennej jest zniszczony przez prace leśne. Póki świeżego śniegu nie dopada, to nie ma się co pokazywać :x

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 16-12-2013 21:48

wirek pisze:Póki świeżego śniegu nie dopada, to nie ma się co pokazywać :x

ZNów telewizja kłamie :?: I to moje ulubione "Fakty" TVP Wrocław :roll:

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 17-12-2013 07:39

Może nie do końca kłamie :oops: To jest moje subiektywne odczucie, że nie ma co jechać. Jeśli ktoś chce na sportowo pokręcić kółka na Duktach, Samolocie i Szklarskiej Drodze, a do tego dobrze się czuje na oblodzonym śniegu to warunki ma doskonałe. Ja chciałem bardziej turystycznie przejść do Chatki Górzystów przez Jagnięcy Jar, zamoczyć się na Kobylej Łące i wrócić na Hutę Doliną Kamiennej. A tu d... i czekam na świeży śnieg :?

Wróć do „Na nartach”