Zamknięte wyciągi narciarskie

... zjadowych, biegowych i nie tylko. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w Sudetach.
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Leuthen » 06-01-2014 20:25

Z dzisiejszych "Faktów" TVP Wrocław
"Na brak śniegu narzekają rolnicy, narzekają narciarze – w tarapaty wpadli też właściciele wyciągów narciarskich i górskich hoteli. Wokół Wałbrzycha w tym sezonie wyciągi nie wystartowały ani razu. Ich właściciele zainwestowali miliony w instalację do sztucznego naśnieżania, ale naśnieżać się nie da. Teraz liczą straty.

Na Dzikowcu koło Boguszowa w nocy padał deszcz, w ciągu dnia świeci słońce i jest dodatnia temperatura co uniemożliwia sztuczne naśnieżanie. Narciarze czekają na zmianę pogody. Obecnie można zamienić narty na rower. Turyści mogą wjechać na szczyt Dzikowca koleją linową. Od niedawna panoramę okolicy można podziwiać z dwudziestometrowej wieży widokowej.

W Rzeczce i Sokolcu w Górach Sowich właściciele wyciągów zainwestowali w instalację do sztucznego zaśnieżania. Teraz liczą straty. Właściciele wyciągów i pensjonatów cały czas śledzą w Internecie długoterminowe prognozy pogody. W drugiej dekadzie zaczynają się śląskie ferie. Mają przyjść opady śniegu i mrozy, ale czy to przyjdzie? Może uda się nam zaśnieżyć – mówi Jarosław Śledź, współwłaściciel wyciągu.

Tymczasem w Górach Sowich oczy właścicieli miejscowych hoteli i restauracji cieszą pełne parkingi. Turyści wykorzystują brak śniegu do pieszych wędrówek."

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... e/13559559

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Raubritter » 07-01-2014 18:37

[quote="Leuthen"

Tymczasem w Górach Sowich oczy właścicieli miejscowych hoteli i restauracji cieszą pełne parkingi. Turyści wykorzystują brak śniegu do pieszych wędrówek."
[/quote]

Czyli najprzyjemniejszej formy spędzania wolnego czasu w górach :lol:
(pewnie zaraz polecą gromy :lol: )
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Leuthen » 07-01-2014 20:34

Raubritter pisze:[quote="Leuthen"

Tymczasem w Górach Sowich oczy właścicieli miejscowych hoteli i restauracji cieszą pełne parkingi. Turyści wykorzystują brak śniegu do pieszych wędrówek."


Czyli najprzyjemniejszej formy spędzania wolnego czasu w górach :lol:
(pewnie zaraz polecą gromy :lol: )[/quote]
Ja tam nie przepadam za łażeniem po górach w śniegu, a na nartach nie jeżdżę, więc Cię popieram rycerzu-rozbójniku :)

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: buba1 » 07-01-2014 21:35

Tak pieknej zimy to ja nie pamietam! :D
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Leuthen » 07-01-2014 23:00

buba1 pisze:Tak pieknej zimy to ja nie pamietam! :D

Na jutro zapowiedzieli we Wrocławiu plus 10 stopni i słońce. Gdyby było w cieniu +12, wyciągnąłbym z piwnicy leżak i poszedłbym się opalać :lol:

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 07-01-2014 23:35

przypominam, że w zeszłym roku było podobnie... a wszyscy później narzekali :P

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Hazmburk » 08-01-2014 00:40

Leuthen pisze:Na jutro zapowiedzieli we Wrocławiu plus 10 stopni i słońce. Gdyby było w cieniu +12, wyciągnąłbym z piwnicy leżak i poszedłbym się opalać :lol:

No, w Legnicy było dzisiaj (czyli wczoraj) +13 stopni (dokładniej 12,8 stopnia) i błękitne, bezchmurne niebo przez większą część dnia. To rekord ciepła tego roku w Polsce...

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamknięte wyciągi narciarskie

Postautor: Leuthen » 08-01-2014 14:34

Hazmburk pisze:
Leuthen pisze:Na jutro zapowiedzieli we Wrocławiu plus 10 stopni i słońce. Gdyby było w cieniu +12, wyciągnąłbym z piwnicy leżak i poszedłbym się opalać :lol:

No, w Legnicy było dzisiaj (czyli wczoraj) +13 stopni (dokładniej 12,8 stopnia) i błękitne, bezchmurne niebo przez większą część dnia. To rekord ciepła tego roku w Polsce...

We Wrocławiu w tej chwili +11,5 stopnia :)

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 08-01-2014 15:47

Leuthen pisze:We Wrocławiu w tej chwili +11,5 stopnia :)

Znowu Legnica jest lepsza:

Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 08-01-2014 19:18

Hazmburk pisze:
Leuthen pisze:We Wrocławiu w tej chwili +11,5 stopnia :)

Znowu Legnica jest lepsza:

Obrazek

Nie ciesz się - to przez te świństwa, co zostawili Wam Ruskie wyjeżdżając w 1993 r. :lol: :P

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 08-01-2014 20:27

Leuthen pisze:Nie ciesz się - to przez te świństwa, co zostawili Wam Ruskie wyjeżdżając w 1993 r. :lol: :P

Jakie "nam" :?: Czy ja jestem z Legnicy :?: Jakie "świństwa Ruskich" masz na myśli?

Żeby Cię pocieszyć, dodam, że Wrocław zapewne i tak był dzisiaj najcieplejszym miastem w regionie, ze względu na znane zjawisko tzw. miejskiej wyspy ciepła, będącej czymś w rodzaju efektu cieplarnianego, co wizualnie często przejawia się w postaci smogu nad miastem. Bardzo możliwe, że niweluje ono też dzisiejszą różnicę 0,6 stopnia pomiędzy Wrocławiem a Legnicą, którą pokazuje Ogimet. Stacja meteo dla Wrocławia, ujęta w Ogimecie, znajduje się nie w samym mieście, a kilkanaście kilometrów od Wrocławia, więc może nie odzwierciedlać ściśle temperatur panujących w mieście.

Chociaż dzisiaj był silny wiatr i jeśli Was w tym Wrocławiu też przewiało, to efekt mógł być wręcz odwrotny - żadnej "wyspy ciepła" nie było, a rzeczywista temperatura we Wrocławiu była jeszcze niższa (stacja meteo znajduje się kilkanaście kilometrów od Wrocławia, ale na zachód, bliżej Legnicy) :P

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 08-01-2014 21:36

Hazmburk pisze:
Leuthen pisze:Nie ciesz się - to przez te świństwa, co zostawili Wam Ruskie wyjeżdżając w 1993 r. :lol: :P

Jakie "nam" :?: Czy ja jestem z Legnicy :?: Jakie "świństwa Ruskich" masz na myśli?

Żeby Cię pocieszyć, dodam, że Wrocław zapewne i tak był dzisiaj najcieplejszym miastem w regionie, ze względu na znane zjawisko tzw. miejskiej wyspy ciepła, będącej czymś w rodzaju efektu cieplarnianego, co wizualnie często przejawia się w postaci smogu nad miastem. Bardzo możliwe, że niweluje ono też dzisiejszą różnicę 0,6 stopnia pomiędzy Wrocławiem a Legnicą, którą pokazuje Ogimet. Stacja meteo dla Wrocławia, ujęta w Ogimecie, znajduje się nie w samym mieście, a kilkanaście kilometrów od Wrocławia, więc może nie odzwierciedlać ściśle temperatur panujących w mieście.

Chociaż dzisiaj był silny wiatr i jeśli Was w tym Wrocławiu też przewiało, to efekt mógł być wręcz odwrotny - żadnej "wyspy ciepła" nie było, a rzeczywista temperatura we Wrocławiu była jeszcze niższa (stacja meteo znajduje się kilkanaście kilometrów od Wrocławia, ale na zachód, bliżej Legnicy) :P


Nie masz w danych widocznych przy poście lokalizacji - stąd po kontekście wypowiedzi sądziłem, że Kaczawers :wink:
Rosjanie zostawiali nam na pamiątkę różne ciekawe rzeczy. Żeby lepiej zrozumieć, co mam na myśli, proponuję obejrzeć to
http://www.youtube.com/watch?v=3ztEmDIuV7U
(od 0:50, a szczególnie uważnie od 1:30)
:wink:

Generalnie wydaje mi się, że Legnica jest często ciut (1-2 st.) cieplejsza od Wrocławia, co jest zmorą np. dla filmowców, gdy potrzebują śniegu (gdy Krzystek kręcił zimowe sceny do "Małej Moskwy", musiały wał nad Kaczawą spryskać pianą gaśniczą :lol: ).


Wróć do „Na nartach”