BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 02-03-2015 23:54

Knajpa w Sobótce Zachodniej, zaraz kolo opuszczonego browaru, nazywa sie chyba "Tawerna". Drewniane budyneczki-baraczki stoja w cieniu wielkiej ruiny. Podaja tu rozne potrawy rybnopodobnego pochodzenia np. zupe z rakow, pierogi z dorszem, karp w ciescie itp. Jest tez kociolek tzn gulaszowate cos , co bardzo przypomina solianke! Miejsce zarowno ze wzgledu na wystroj, polozenie, zarcie- bardzo przypada mi do gustu!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 03-03-2015 09:22

Byłem, korzystałem i potwierdzam. Kawały ryby takie, że w domu jeszcze trza było kończyć a ceny przystępne. Miejsce dla tych, dla których pobyt nad morzem = wizyta w smażalni :lol:

gar
stary wyga

Postautor: gar » 03-03-2015 09:57

Kłodzko Bar Dobrze - świeżo, przyjemnie, niedrogo, spore porcje i w ciekawym miejscu, bo na Rynku. Niestety zamknięte w niedziele.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 03-03-2015 10:14

mnie ten bar w Górce (bo to chyba Górka, a nie Zachodnia - skoro jednak browar stojący obok był w Górce, to knajpa chyba też ;)) średnio zachwycił - obsługa jakaś dziwna, w środku zimno, piwopodobne napoje też nie tanie... ale ja nie jadam ryb, więc nie mogłem skorzystać z konsumpcji.

Za to polecam Sulistrowice - Mini-bar u Marka.
Obrazek

Jedzenie częściowo odgrzewane, ale smaczne, tanie. Napój butelkowy typu Łomża za 4 zł. Właściciel nieco zafuczały, ale właścicielka miła. Czynne od 9, chyba codziennie. Z tyłu sklep - też raczej jedyny w tej okolicy, który jest otwarty.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 18-04-2015 21:29

Przy drodze nr 35 Wrocław- Świdnica , w miejscowosci Wojnarowice przypadl nam do gustu przydrozny bar. Porcja schabowy+ziemniaki+zestaw surowek 16zl, ale micha tak wielka ze nie zjadlam calej.

Obrazek

Obrazek

Sam wagon barowy jest malutki- w srodku chyba trzy stoliki. Mozna tez nabyc rozne domowe wędzonki oraz miod (acz poki co nie probowalismy)

Obrazek

Przy barze sa tez dwie klimatyczne wiaty biesiadne

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Zły Marcin
wędrowiec

Postautor: Zły Marcin » 18-04-2015 23:31

Często mijam, z drogi nie wygląda zachęcająco 8)
ale wiedzą czym kupić klijenta - FREE WIFI :lol:

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 20-04-2015 15:56

A gdzie najważniejsze, czyli zdjęcie jadła? :)

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 05-02-2016 23:49

Michun pisze:To pewnie wszyscy znają, no ale jak baza to baza:

KŁODZKO - BAR MAŁGOSIA
tuż za wiaduktem pkp, ul. Grunwaldzka

Hahaha, a właśnie miałem o tym napisać :-) Uściślę tylko, że za wiaduktem PKP KŁODZKO MIASTO.
Byliśmy, polecamy, Eco wszamał pierogi za 6 zł, a ja full wypas schabowy z wielką michą surówek za 17 zł.

Obrazek
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 06-02-2016 06:16

Nie wiem czy to to, ale kiedyś w czasach pośpiecha Wrocław - Praga zdaje się była tam pizza "u Alego" którą bardzo sobie chwaliłem.

Awatar użytkownika
Franiu
łazik

Postautor: Franiu » 07-02-2016 09:26

Dolnoślązak pisze:Nie wiem czy to to, ale kiedyś w czasach pośpiecha Wrocław - Praga zdaje się była tam pizza "u Alego" którą bardzo sobie chwaliłem.

Ali urzędował po drugiej stronie ulicy, gdzie niegdyś mieścił się mleczarski sklep "Krasula", zaś teraz urzęduje na ulicy Czeskiej pod Twierdzą, obok pałącu Wallisów. Dla lubiących wschodnio - fastfoodowe klimaty.

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 07-02-2016 20:51

Franiu pisze:
Dolnoślązak pisze:Nie wiem czy to to, ale kiedyś w czasach pośpiecha Wrocław - Praga zdaje się była tam pizza "u Alego" którą bardzo sobie chwaliłem.

Ali urzędował po drugiej stronie ulicy, gdzie niegdyś mieścił się mleczarski sklep "Krasula", zaś teraz urzęduje na ulicy Czeskiej pod Twierdzą, obok pałącu Wallisów. Dla lubiących wschodnio - fastfoodowe klimaty.

Toż to najlepsza wiadomość dnia! :D A ja już lata temu go pożegnałem widząc tam ciucholand :wink:

witios
łazik

Re: BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Postautor: witios » 05-07-2017 22:13

Czy nikt z Was nie był w Barze Pod Wesołym Misiem W Przesiece?
Przecież to czysty folklor, szczególnie jak się zejdą sąsiedzi. Czy tam coś dają do jedzenia nie pamiętam.
Kiedyś była też klimatyczna knajpa w Szklarskiej - Na Winklu. Barman przy zamawianiu piwa (lany był Rohozec) nie pytał się o gatunek tylko ekstrakt piwa. Teraz tam ostatnim razem była pizzeria. Zamówiłem pizze 4 sery, a w kuchni okazało się, że są tylko 3 sery. Widziałem na własne oczy jak kucharz biegł do Lewiatana po fete i całą skroił na zamówioną pizze. To było 2 lata temu, nie wiem czy nastąpiły jakieś zmiany, ale na tamte czasy było godnie polecenia.
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:

Dolnoślązak
stary wyga

Re: BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Postautor: Dolnoślązak » 06-07-2017 11:17

Ja w Szklarskiej niezmiennie polecam pizzerie "Diavolo" na końcu Jedności, koło dworca PKS. Jedyny minus, że trzeba wpierw do niej zejść a potem się wdrapywać znów na SPG ale przy zamówieniu 2 pizz dowożą także na dworzec, z czego skrzętnie korzystam podczas krótkich przesiadek :wink:

Wróć do „Jedzenie!”