Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4193
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Pudelek » 22-01-2017 18:19

Raczej umrą ze śmiechu. To też problem rozwiąże ;)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Michał » 23-01-2017 00:55

Na pierwszy rzut oka na wątek, pomyślałem, że ktoś sobie w sieci jaja zrobił :D Ale przeszukałem Google i faktycznie taka odznaka istnieje.
Zgadzam się z opinią Gara. Wymiarem wolności wypowiedzi i stowarzyszania się jest między innymi możliwość wymyślania jak najbardziej abstrakcyjnych dyscyplin do zdobywania. Dopóki nie narzuca się innym "obowiązkowości" zdobywania takiej dyscypliny, to każdy może sobie wymyślić odznakę jaką chce. Mogą nawet wymyślić Odznakę Szlaków Namalowanych na Słupach Energetycznych, sam chętnie ją zdobędę :-)
Jak doczytałem, że idea odznaki wyszła z PTTK w Zabrzu, to przestało mnie to dziwić. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że śląska brać turystyczna (we wszystkich dziedzinach turystyki: pieszej, kolarskiej, kajakowej itp), jest delikatnie mówiąc, lubiąca wzmocnić doznania turystyczne zawartością rozmaitych butelek. Mocno przyczynia się do tej opinii aktywne turystycznie środowisko górników na wcześniejszych emeryturach. I rozumiem Lecha, że "Nie raz było mi (Lechowi) dane przeżywać w schronisku koszmar nocnych hałasów do rana, kiedy za ścianą kwaterowała grupa balangmenów."
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Dolnoślązak » 23-01-2017 09:25

A mnie nadal dziwi w jaki sposób ta odznaka miałaby zapobiec temu :roll:

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Human » 23-01-2017 10:07

Pudelek pisze:to trochę tak jak z wegetarianami. Skąd wiesz, że są wege? Na pewno o tym opowiedzą...

Można zrobić odznakę "Wegetariański GOT" - ludzie będą się chwalić, że zdobyli szczyt bez zjedzenia mięsa ;)


A potem pojadą w Himalaje i skończą jak Zwierz :mrgreen:

Pierwsze co zrobią, to będą pruli barrele w poszukiwaniu kabanosów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4193
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Pudelek » 23-01-2017 12:13

Muszę przemyśleć z Ecowarriorem stworzenie odznaki "Alkoholowa odznaka turystyczna". Albo jeszcze lepiej "Piwna". Warunkiem zaliczenia wycieczki byłoby wypicie co najmniej 1 piwa na... przelicznik można uzgodnić ;)

Mocno przyczynia się do tej opinii aktywne turystycznie środowisko górników na wcześniejszych emeryturach.

próbowałem sobie przypomnieć kiedy ostatni raz spotkałem w schronisku ekipę górniczych emerytów i... nie dałem rady. Dla zdecydowanej większości z nich to są za wysokie progi.

A mnie nadal dziwi w jaki sposób ta odznaka miałaby zapobiec temu :roll:

to proste: wejdzie np. taki Lecz z przypiętą abstynencką odznaką w klapie, co spowoduje natychmiastowe przerwanie imprezy. I nie będzie niczego.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Lech » 23-01-2017 13:13

""Nie" dla alkoholu w górach!

Czy podczas wypadu w góry nie napijemy się już piwa w schronisku? Tak wynika z wypowiedzi naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopanem, Zofii Kiełpińskiej, która jest stanowczo przeciwna spożywaniu wszelkich napojów alkoholowych w górskich schroniskach ze względu na dzieci. Kiełpińska nie chce, żeby dzieci zapamiętały ze szkolnej wycieczki jedynie podchmielonych starszych zamiast pięknych widoków.(...)"
> http://huba.news/alkoholwg%C3%B3rach/ne ... lu-w-grach
tu też > http://huba.news/ramka/9435
Obrazek

Awatar użytkownika
ecowarrior
stary wyga
Posty: 1008
Rejestracja: 28-10-2007 13:38
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: ecowarrior » 23-01-2017 13:33

Pudelek pisze:Muszę przemyśleć z Ecowarriorem stworzenie odznaki "Alkoholowa odznaka turystyczna". Albo jeszcze lepiej "Piwna". Warunkiem zaliczenia wycieczki byłoby wypicie co najmniej 1 piwa na... przelicznik można uzgodnić ;)


Cóż, zarządzam walne zgromadzenie w przyszłym tygodniu w knajpie.
Trzeba pomyśleć nad regulaminem, bo koncepcję wizualną już podpatrzyłem :mrgreen:
Obrazek

Ps. Sprawa jest poważna, wymagany strój oficjalny - Klub Wysokogórski "Borovicka" :!:
Ostatnio zmieniony 23-01-2017 14:50 przez ecowarrior, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Zły Marcin » 23-01-2017 13:34

Pudelek pisze:Muszę przemyśleć z Ecowarriorem stworzenie odznaki "Alkoholowa odznaka turystyczna". Albo jeszcze lepiej "Piwna"

już ktoś wpadł na podobny pomysł :mrgreen:

Obrazek
https://www.instagram.com/wodkaiszlaki

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4193
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Pudelek » 23-01-2017 18:00

to nie to samo :P Tu mamy naszywkę, my z Eco i jeszcze kilka osób koszulki, ale ja mówię o odznace :) Gdyby szło gdzieś załatwić w miarę tanią produkcję pewnej partii to można by rzeczywiście pomyśleć i ogłosić się na forach :)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Zły Marcin » 23-01-2017 18:06

Wchodzę w to w razie czego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Michał » 23-01-2017 23:44

Pudelek pisze:
Mocno przyczynia się do tej opinii aktywne turystycznie środowisko górników na wcześniejszych emeryturach.

próbowałem sobie przypomnieć kiedy ostatni raz spotkałem w schronisku ekipę górniczych emerytów i... nie dałem rady. Dla zdecydowanej większości z nich to są za wysokie progi.


Oooo, to jeszcze nie widziałeś ich w akcji :-) Miałem wielokrotnie okazję poznać, zwłaszcza tych po wcześniejszych odprawach górniczych... Kondycja fizyczna i gardło nie do zajechania :-)

ecowarrior pisze:Cóż, zarządzam walne zgromadzenie w przyszłym tygodniu w knajpie.


Piątek, Staromiejska w Opolu? :lol:
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Awatar użytkownika
ecowarrior
stary wyga
Posty: 1008
Rejestracja: 28-10-2007 13:38
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: ecowarrior » 24-01-2017 07:45

Michał pisze:Piątek, Staromiejska w Opolu? :lol:

Przyszłotygodniowy piątek pasuje :D
Do Staromiejskiej można zajrzeć, choć podejrzewam, że raczej dokonamy przetransferowania lokalu. Ponoć atmosfera knajpy się zmieniła, została zbyt wymieszana i sporo straciła na swym charakterze. Ale poradzimy sobie, już moja w tym głowa Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Lech » 24-01-2017 07:52

Zły Marcin pisze:już ktoś wpadł na podobny pomysł

Obrazek
https://www.instagram.com/wodkaiszlaki
Obawiam się, że tego rodzaju pomysły mogą podpadać pod ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. :P
Obrazek

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Dolnoślązak » 24-01-2017 08:01

A mnie pewna sprawa dziwi, wszak Lech sam gdzieś przyrównywał Wielkopolan do Czechów a jaki jest stosunek Czechów do piwa chyba wiadomo i tam nikt na takie pomysły nie wpada by przeciwdziałać temu... :roll: Ba, można spokojnie nawet spożywać w środkach komunikacji publicznej i widok pijącego piwo w pociągu nie jest niczym niezwykłym. U nas za to wielkie larum i straszenie mandatami.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Kontrpropozycja dla wątków w rodzaju "Smaki świata zaklęte w piwie" itp.

Postautor: Human » 24-01-2017 10:55

U Czechów to można nawet legalnie kupić piwo w stołówce domu kultury i się go napić w tymże domu kultury. Niekoniecznie do zakupionego tamże obiadu.

Jak próbowałem napić się legalnie piwa w domu kultury we Wrocławiu to zostałem prawie wyniesiony przez ochronę. Mimo, że współpracowałem z nimi wtedy jakieś 11 lat.


Wróć do „Jedzenie!”