Dookoła Wałbrzycha marsz!

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 28-09-2011 12:52

tak na oko, po prostych na mapie to jakieś 60-70 km...

Awatar użytkownika
KornelO
podróżnik
Posty: 118
Rejestracja: 08-06-2005 21:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: KornelO » 28-09-2011 13:28

seba123 pisze:tak na oko, po prostych na mapie to jakieś 60-70 km...
To znacznie więcej niż przypuszczałem. W takim razie proponuję nocleg. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat
Posty: 921
Rejestracja: 01-03-2009 14:32
Lokalizacja: Zdzieszowice

Postautor: olo23333 » 28-09-2011 14:16

Ciekawa inicjatywa się pojawiła :) Może jak ewentualny termin by pasował to bym się zjawił :)

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat
Posty: 543
Rejestracja: 01-01-2005 17:34
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rafhak » 28-09-2011 15:33

Fajny pomysł. Może uda mi się przejść wokół Wałbrzycha, bo wokół Jeleniej było różnie :( Gdzie planowany będzie start?

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 28-09-2011 18:41

Seba 123 - fajny pomysł na logo. Nawet data jest ustalona :wink:

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 29-09-2011 07:05

Pozwólcie, że jako inicjator całej imprezy powiem słowo lub dwa ("trzy słowa OD ojca prowadzącego" :D :D :D )...

Po pierwsze - ogromnie mnie cieszy tak wielki i szybki odzew na - bardzo luźny póki co - pomysł. Sądziłem, że jedna czy dwie osoby napiszą "zastanowię sie i dam Ci znać", a tu robimy prawie Przejście 2 1/2 :lol:

Po drugie - dziękuję kol. seba123 za zaprojektowanie logo imprezy (bo tu się kroi duże przedsięwzięcie!). Mi osobiście bardzo się podoba. Wałbrzych to nie tylko szyby nieczynnych kopalni, hałdy, kominy, ruiny i odrapane kamienice - to też góry i zieleń :wink:

Po trzecie - mimo wszystko prosiłbym o skonsultowanie terminu ze mną (jako z pomysłodawcą) :P Akurat 15 X mi absolutnie nie pasuje - będę wtedy w Beskidzie Niskim (jadę na 4 dni do rodzinki do Gorlic :wink: ).
Chciałbym ustalić jakąś konkretną datę, ale jak dla mnie październik b.r. odpada. Wiem, że mamy spóźnione lato - póki co jest ciepło (dziś ma być 24 stopnie!), a przede wszystkim sucho, a jak zaczną się deszcze (a kiedyś się zaczną...), to chyba na zejścia w Wałbrzyskich trzeba będzie zabrać jabłuszka ("błotozjazdy" :twisted: ) - tylko nie wiadomo, jak wtedy podejść! Haki na linach zarzucane na drzewa albo raki i czekan? :D

Po czwarte - oczywiście nadal nie pochyliłem się nad mapą (wczoraj wieczorem po pracy wybrałem zamiast planowania trasy 3. odcinek serialu "Pacyfik", po którym ścięło mnie zmęczenie i o godz. 22 grzecznie już spałem 8) ).

Po piąte - jesteście wielcy!

Po szóste - jak ktoś ma propozycję trasy/tras (może zrobić 2 warianty: dla "light" - mała pętla, dla "hard" - wielka), to niech śmiało wrzuca w ten wątek!

Po siódme - co Wy na to, żeby na tą imprezę zrobić koszulki z logiem zaprojektowanym przez kol. seba123 (jeśli oczywiście autor projektu się na to zgodzi :wink:)?

Po ósme - czy chcecie robić kameralną (nawet, jeśli wystartuje 20-30 osób!) imprezę, czy np. (o ile przesunęlibyśmy termin - chociażby na wiosnę 2012 r.) - aby sama impreza była z większym rozmachem - wciągnąć w to wałbrzyski magistrat (Biuro Promocji Miasta)?


Dziękuję bardzo za uwagę i oddaję głos do studia :)

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 29-09-2011 08:30

Leuthen pisze: Wałbrzych to nie tylko szyby nieczynnych kopalni, hałdy, kominy, ruiny i odrapane kamienice - to też góry i zieleń :wink:

tu się nie zgodzę z Tobą miasto jest ohydne, brudne, zapuszczone, umierające i... na szczęście trasa ma byc doodokoła

Leuthen pisze:Po trzecie - mimo wszystko prosiłbym o skonsultowanie terminu ze mną (jako z pomysłodawcą) :P Akurat 15 X mi absolutnie nie pasuje - będę wtedy w Beskidzie Niskim (jadę na 4 dni do rodzinki do Gorlic :wink: ).
Chciałbym ustalić jakąś konkretną datę, ale jak dla mnie październik b.r. odpada. Wiem, że mamy spóźnione lato - póki co jest ciepło (dziś ma być 24 stopnie!), a przede wszystkim sucho, a jak zaczną się deszcze (a kiedyś się zaczną...), to chyba na zejścia w Wałbrzyskich trzeba będzie zabrać jabłuszka ("błotozjazdy" :twisted: ) - tylko nie wiadomo, jak wtedy podejść! Haki na linach zarzucane na drzewa albo raki i czekan? :D

termin wpisałem przypadkowy, ale później to już cały dzień jest noc i trzeba tylko czekac na śnieg...

Leuthen pisze:Po siódme - co Wy na to, żeby na tą imprezę zrobić koszulki z logiem zaprojektowanym przez kol. seba123 (jeśli oczywiście autor projektu się na to zgodzi :wink:)?

po co (badziewne) koszulki? jak już to proponuję naszywkę za 7 zł albo blachę grawerowaną za 20

Leuthen pisze:aby sama impreza była z większym rozmachem - wciągnąć w to wałbrzyski magistrat (Biuro Promocji Miasta)?

po co?! cwaniaczki będą się lansowac, dyktowac warunki - ja się z czegoś takiego wypisuję...
Ostatnio zmieniony 29-09-2011 10:45 przez seba123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 29-09-2011 10:37

seba123 pisze:tu się nie zgodzę z Tobą miasto jest ochydne, brudne, zapuszczone, umierające i... na szczęście trasa ma byc doodokoła

A mnie się Wałbrzych pokazany w "Sztuczkach" podoba :P.

Fadel
obieżyświat
Posty: 981
Rejestracja: 27-05-2009 20:17

Postautor: Fadel » 29-09-2011 11:49

No i w "Komorniku" też parę fajnych wstawek. Wałbrzych był fajny, jak nosił nazwę Waldenburg.
Teraz jest taki:
http://www.youtube.com/watch?v=WaMd2QPG_dI

http://www.youtube.com/watch?v=JtV-6okfKzQ&feature=relmfu

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 29-09-2011 13:50

Ja nie twierdzę, że idąc z Dworca PKP Wałbrzych-Miasto na dworzec PKS czuję się, jakbym kroczył ul. Piotrkowską w Łodzi, ale z administracyjnego punktu widzenia spory odcinek trasy (to, co mam w głowie :) ) leży w granicach omawianego miasta :wink:

Co do koszulek - to była tylko propozycja, a nie "carski prikaz" :lol: Badziewne koszulki były na VII edycji Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (2010). W tym roku w Przejściu nie startowałem, ale startował Red Angel z tego forum i widziałem go w akcji (znaczy: w ostatni weekend) w tejże - całkiem niezła.
Jeśli nie koszulka - zamiast naszywki wolę blachę 8)

Pytanie o BPM UM w Wałbrzychu było propozycją - a nie stwierdzeniem, że już wszystko jest z nimi załatwione :wink: Ja też wolę kameralną imprezę niż wielki spęd (a takim spędem zaczyna być niestety wzmiankowane Przejście :( ).

Dyskusje o piękności/brzydocie, względnie zachwytach/depresjach wywołanych oglądaniem Wałbrzycha/Waldenburga proponuję przenieść do Hyde Parku :P

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 29-09-2011 19:03

Leuthen pisze:Po pierwsze - ogromnie mnie cieszy tak wielki i szybki odzew na - bardzo luźny póki co - pomysł. Sądziłem, że jedna czy dwie osoby napiszą "zastanowię sie i dam Ci znać", a tu robimy prawie Przejście 2 1/2 :lol: :)

To oznacza, że pomysł :) jest bardzo dobry

Leuthen pisze:15 X mi absolutnie nie pasuje :)

To chyba weźmiesz udział w II Marszu Dookoła Wałbrzycha :wink:
A na poważnie, to przecież można zrobić wiosną np.

Leuthen pisze:Po szóste - jak ktoś ma propozycję trasy/tras (może zrobić 2 warianty: dla "light" - mała pętla, dla "hard" - wielka), to niech śmiało wrzuca w ten wątek!:)

To kolejny pomysł. Ja mając na myśli wersję hard i light miałem na myśli szybciej i wolniej. Ale wariant dwóch tras też jest ciekawy.

Leuthen pisze:Po siódme - co Wy na to, żeby na tą imprezę zrobić koszulki z logiem zaprojektowanym przez kol. seba123 (jeśli oczywiście autor projektu się na to zgodzi :wink:)?!:)

Jeśli grupa będzie liczna, to może warto czymś podobnym upamiętnić wydarzenie.

Awatar użytkownika
KornelO
podróżnik
Posty: 118
Rejestracja: 08-06-2005 21:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: KornelO » 29-09-2011 23:53

Jeśli o mnie chodzi to
  • wolę koszulki
  • termin wiosenny, chyba że zima będzie mało śnieżna (i mało błotnista ;) ). W październiku raczej nie dam rady.
  • nocne spotkanie - obowiązkowe ;)

Tak na marginesie. Logo fajne, ale czy możecie mi wyjaśnić jego symbolikę? Przypuszczam, że to jakieś konkretne wierzchołki i drzewo? Czy tylko tak wyszło? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 30-09-2011 06:22

Z tym logiem, to tak akurat dąb jest w herbie Wałbrzycha. Górki to mogą być: Chełmiec i Mały Chełmiec, Wołowiec Duży i Mały i parę innych par. Mi też termin późniejszy, popaździernikowy by bardziej odpowiadał. Nocne/Zimowe Przejście wokół Kotliny Wałbrzyskiej?

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 01-10-2011 09:26

Jak to stwierdził król Julian ("Madagaskar" :wink: ): "Uwaga, będę przemawiał!" :mrgreen:

Jako termin całego tego zamieszania proponuję wiosnę 2012. Wiosna jak wiadomo trwa 3 miesiące i jest co najmniej 12 różnych możliwych terminów (weekendy: sobota-niedziela), nie licząc innych opcji :)

Po drugie: w poniedziałek wrzucę propozycję trasy (tzn. dwie:
1. Wielka Pętla i Mała Pętla
2. Trasa wspólna z podziałem fast/slow :) ).

Na zakończenie znów cytat wypowiedzi króla Juliana: "Pozwólcie, że obleję was blaskiem swej chwały" :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Postautor: voi-vod » 03-10-2011 12:06

Leuthen pisze:Jako termin całego tego zamieszania proponuję wiosnę 2012. Wiosna jak wiadomo trwa 3 miesiące i jest co najmniej 12 różnych możliwych terminów (weekendy: sobota-niedziela), nie licząc innych opcji :)



Ja jestem zdecydowanie za wiosną .
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."


Wróć do „Imprezy”