VIII ZIMOWY ZLOT FORUM "SUDETY IT"- miejsce.

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!

Gdzie robimy VIII zimowy zlot frum AD 2012 ?

Czas głosowania minął 28-12-2011 02:09

Schronisko PTTK Andrzejówka (Góry Kamienne/ Wałbrzyskie)
1
4%
Chatka Myśliwska (zwana też Domkiem pod Śnieżnikiem)
1
4%
Chata pod Lipą w Raczycach PTTK Jawor (Góry Kaczawskie) Ta wersja wymaga przedpłaty.
3
11%
Schronisko PTSM ZŁotoryja (Góry Kaczawskie)
10
37%
Agroturystyka w Marczowie (Pogórze Kaczawskie/ Izerskie)
3
11%
Inne
9
33%

Liczba głosów: 27

gar
stary wyga

Postautor: gar » 30-01-2012 20:14

Widzę że ludzi przybywa. U mnie niestety sytuacja się dość poważnie skomplikowała. Młody gar przywlókł z przedszkola ospę i chwilowo jest wyłączony z użycia. Co gorsza w domu są jeszcze 2 osoby, które ospy nie miały więc jest spore ryzyko, że i one się rozłożą za kilka-kilkanaście dni i z wyjazdu mogą wyjść nici. Teoretycznie mądrzejszy będę około 14 lutego.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 31-01-2012 23:13

gar pisze:Widzę że ludzi przybywa. U mnie niestety sytuacja się dość poważnie skomplikowała. Młody gar przywlókł z przedszkola ospę i chwilowo jest wyłączony z użycia. Co gorsza w domu są jeszcze 2 osoby, które ospy nie miały więc jest spore ryzyko, że i one się rozłożą za kilka-kilkanaście dni i z wyjazdu mogą wyjść nici. Teoretycznie mądrzejszy będę około 14 lutego.

Eee, takie mrozy to szybko wybiją zarazki...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i udziału w zlocie. Jakby co, to wypijemy Wasze zdrowie.
:wink:

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 01-02-2012 00:14

Dzisiaj mam same dobre wiadomości.
Zlot jest zapięty na ostatni guzik. :D
Rozmawiałem z miłą panią kierownik schroniska, zwiększyłem rezerwację do 20 osób + opcja na jeszcze więcej, i nie stanowi to problemu, gdyż , o czym nie wiedziałem, niedawno schronisko zostało rozbudowane, i miejsca jest w bród, zwłaszcza, że do tej pory nie zarezerwowała sie żadna inna grupa, tak więc będziemy mieli prawdopodobnie całe schronisko dla siebie :lol:
Tu jest więcej o schronisku: http://www.podnzlotoryja.pl , klikać schronisko w lewej zakładce.
Dowództwo schroniska wie o naszym zlocie, i obserwuje ten wątek, pozdrawiamy :lol:
Druga dobra wiadomość, to, że zostaniemy potraktowani jako zorganizowana grupa młodzieżowa, i związku z tym zapłacimy dużo taniej, bo 16 zł/osoba/noc (czyli 32 zł/osoba). Tylko jest jeden warunek: muszę dostarczyć listę uczestników.
W związku z tym, proszę o przesłanie mi na PW swoje dane:
1.imię, nazwisko
2.adres
3.nr i rodzaj dokumentu do zniżki (o ile jest) : PTSM / uczeń / student / nauczyciel (legitymacja nauczyciela).
4.pościel (płatna 5 zł)/ własny śpiwór ?
Spokojnie, wiem, że są to dane osobowe i jak się z nimi obchodzić, nie pójdę z nimi do banku po kredyt :wink:
Nadesłanie tych informacji do czwartku 16 lutego jest warunkiem otrzymania zniżki.
Potwierdziłem również zabukowanie busa, powiezie nas firma FAM WDOWCZYK http://www.fam-wdowczyk.pl/menu.html
Bus, jak wspomniałem w programie , będzie na 20 osób. Zatem jest naturalne, że pierwsze 20 osób , które wpisały się na listę, ma zaklepane miejsce w busie. Oczywiście zapraszamy następnych uczestników, ale nie gwarantujemy miejsca w busie, albo ktoś z pierwszej 20-stki nie dojedzie i będzie wolne miejsce, albo będą musiały jakoś poradzić, najprawdopodobniej własnym samochodem pojadą za nami. Zasadniczo damy sobie jakoś radę, coś wykombinujemy.
Natomiast jeżeli będzie nas mniej, to cena za przejazd (22 zł) nieznacznie wzrośnie.
Potwierdziłem również przewodnika po dawnym kościele w Świerzawie, Pan również jest naszą ekipą zainteresowany, i wejdzie na naszą stronę.
Tak więc wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Program nie uległ zmianie.
Otrzymałem sugestię, że w programie za mało czasu jest przeznaczone w Wielisławiu na jaskinię i organy, a niepotrzebnie 45 minut stoimy przed sklepem w Świerzawie. Oczywiście, nie upieram się, jeżeli w Świerzawie szybko uwiniemy się, to możemy wydłużyć postój w Wielisławiu, a skrócić w Świerzawie przed sklepem, możemy w ostateczności wogóle zrezygnować z tego sklepu, co zapewne spotka się z wielkim protestem. :lol: Ale, z doświadczenia z podobnych imprez, wiem, że nie obędzie się bez tego nieszczęsnego sklepu, a chciałbym uniknąć sytuacji, że grupa rozłazi się w poszukiwaniu źródła zaopatrzenia, wszyscy się wzajemnie szukają, czekają na siebie i tracimy czas. Zatem lepiej niech jest jeden zaplanowany postój przed sklepem. To wszystko zależy od nas samych. Jedynie, co musimy mieć na uwadze, to nie możemy wchodzić na Miłka później niż po 14-tej, bo to rozległy teren, a ja nie znam trasy.
I to chyba wszystko. Mam nadzieję, że do tego czasu mrozy trochę odpuszczą.
My jedziemy w piątek z rana, chcemy uderzyć na Ostrzycę, i będziemy mieli 2 wolne miejsca (z Kędzierzyna).
Pozdrawiam.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-02-2012 09:52

Michał pisze:3.nr i rodzaj dokumentu do zniżki (o ile jest) : PTSM / uczeń / student / nauczyciel (legitymacja nauczyciela).

czyli ktos kto nie ma znizki wyzej wymienionej placi wiecej?
albo jesli z jakis przyczyn odmowi podania danych? ile wtedy placi? bo chce wiedziec co przekazac ekipie?

mam nadzieje ze gar bedzie mogl wziac konrada na kolana i chris tez sie zmiesci do busa mimo ze ma numerek 21 na liscie...
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
KornelO
podróżnik

Postautor: KornelO » 01-02-2012 10:05

Michał pisze:3.nr i rodzaj dokumentu do zniżki (o ile jest) : PTSM / uczeń / student / nauczyciel (legitymacja nauczyciela).
A jak z PTTK?
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 01-02-2012 10:37

buba1 pisze:czyli ktos kto nie ma znizki wyzej wymienionej placi wiecej?

Nie, wszyscy płacimy po 16 zł.
Wymienione dokumenty (tzn ich numery) są potrzebna jako "podkładka" do zakwalifikowania naszej ekipy jako zorganizowanej grupy młodzieżowej. Wystarczy, że kilka osób jest uczniami, studentami, nauczycielami itd.

buba1 pisze:albo jesli z jakis przyczyn odmowi podania danych? ile wtedy placi?

Płaci 22 zł i sam sobie załatwia formalności w schronisku w godzinach 17-21, przy czym jest to działanie bez sensu bo i tak musi podać dane osobowe, czy poda mi na PW, czy w schronisku , na to samo wychodzi. Ponadto nie ma możliwości przyjechania np w nocy, podczas gdy ludzie ''z listy (tej osobowej, na PW)" są już odgórnie zameldowani i mogą dotrzeć po godz. 21

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 01-02-2012 10:39

KornelO pisze:
A jak z PTTK?

Nie ma zniżki na PTTK, ale jak wspomniałem wyżej, już mamy zniżkę,
"wszyscy płacimy po 16 zł.
Wymienione dokumenty (tzn ich numery) są potrzebna jako "podkładka" do zakwalifikowania naszej ekipy jako zorganizowanej grupy młodzieżowej. Wystarczy, że kilka osób jest uczniami, studentami, nauczycielami itd. "

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-02-2012 20:10

kurcze, ale to schronisko mnie zaskoczylo- jakies nadprzecietnie odpicowane... tak w porownaniu z Łupkami czy Maciejowcem... :? strach bedzie polozyc plecak gdziekolwiek ktory tydzien wczesniej sie na bunkrach usyfi ;) Choc mam nadzieje ze moze tylko na fotkach tak wyszlo :roll:

ale widze ze jego duzym atutem jest cena :D
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 01-02-2012 21:37

A deficyt pewnie pokrywają z mandatów za złe zachowanie :P Tak czy owak,fajnie że można przyjechać po 21.

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 02-02-2012 07:39

Jak można sie dostać z Legnicy do Złotoryji około 20 w piątek?

Awatar użytkownika
maciejowy
łazik

Postautor: maciejowy » 02-02-2012 08:22

olo23333 pisze:Jak można sie dostać z Legnicy do Złotoryji około 20 w piątek?

na autobus nie liczyłbym o tej porze, na dniach podejdę i zobaczę czy jakieś busy tam nie jadą i dam znać

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 02-02-2012 09:14

olo23333 pisze:Jak można sie dostać z Legnicy do Złotoryji około 20 w piątek?

W ostateczności, jak nic nie będzie jechało, to przyjedziemy samochodem po Ciebie.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 02-02-2012 09:16

buba1 pisze:kurcze, ale to schronisko mnie zaskoczylo- jakies nadprzecietnie odpicowane...

No właśnie mnie też, nie miałem pojęcia o tej rozbudowie, jak byłem dokładnie rok temu to nic nie świadczyło, że będą coś budować.
Wogóle interesująca jest tablica UE: Rozbudowa sieci schronisk młodzieżowych. Czyli jeszcze więcej tych schronisk musi być, dowiemy się na miejscu.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 02-02-2012 09:42

Michał pisze:
buba1 pisze:kurcze, ale to schronisko mnie zaskoczylo- jakies nadprzecietnie odpicowane...

No właśnie mnie też, nie miałem pojęcia o tej rozbudowie, jak byłem dokładnie rok temu to nic nie świadczyło, że będą coś budować.
Wogóle interesująca jest tablica UE: Rozbudowa sieci schronisk młodzieżowych. Czyli jeszcze więcej tych schronisk musi być, dowiemy się na miejscu.

nowe PTSMy by zakladali w rejonach gdzie ich brakuje a nie wylizywali do połysku te co istnieja i maja sie dobrze...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 02-02-2012 11:23

tyle że do tych istniejących, jak są zaniedbane, to nikogo nie ściągną, a osoby takie jak my czy buba nie utrzymają ich przez cały rok. Jeśli chcemy, aby PTSM przetrwały choć w tej szczątkowej formie to raczej nie na zasadzie "smród, bród i ubóstwo plus chlewik za rogiem" ale takie gdzie i kolonie pójdzie zorganizować i wycieczkę przysłać...

i szczerze mówić nie wiemy, czy ten i inne PTSMy mają się dobrze - przykład Lanckorony jest tego smutnym dowodem. Gdy tam byliśmy to wyglądało, że obiekt jest niezagrożony, a teraz chyba już zamknięty :(
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Wróć do „Imprezy”