Muzyka muzyka muzyka

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 01-02-2008 07:08

A ja lubię każdą muzykę, którą mogę sobie nucić przy goleniu i wiem, że się nie zatnę. Z wyjątkiem, może, metalu

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 01-02-2008 08:43

Satan pisze:Co do Emula, to ja jestem fanem oryginalnych wydawnictw, z książeczką, tekstami itp. Mp3 i ściąganie z netu to nie moja bajka, choć wiem, że o wiele wydawnictw jest dziś bardzo trudno.
- ja w sumie również jak tylko mogę to kupuje oryginalne wydania, wiadomo, poczuć zapach książeczki i przeczytać tekst utworu - bezcenne (mam wszystko Burzuma oryginał) :wink: , ale z drugiej strony są takie kwiatki, których naprawdę nie można dostać w sklepie i albo ich cena jest zgoła nieadekwatna do zawartości mojego portfela :roll:

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 01-02-2008 15:46

Czas na to, co kobiety słuchają :lol:
Ano więc ja mam rozrzut szeroki bardzo, ale głównie to muzyka folkowa typu Cechomor albo muzyka irlandzka i bretońska, lubię też Dead Can Dance, Annę Marię Jopek, Preisnera, SDM, płyty W górach jest wszystko co kocham, Turnaua, Celtic Woman, muzykę z filmu "Amelia", Michaela Nymana, Mike'a Oldfielda...i tak by można wymieniac i wymieniać..Uwielbiam tez płytę Garbarka z średniowiecznymi norweskimi pieśniami :)
Lubię raczej spokojne brzmienia i konsonanse nad dysonanse :wink:

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 01-02-2008 16:45

Taja pisze:muzyka irlandzka i bretońska

Taja, czy możesz polecić coś w tych klimatach? Chętnie posłuchałbym muzyki wyspiarskiej.
Pono Carantuohill jest niezły (z wykonawców PL).

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 01-02-2008 18:41

Mike Oldfield - całkiem spoko :wink: a muzyka z filmu Amelia też świetna...

Satan a co sądzisz o pagan metal? Bo ja nie ukrywam że wysuwam ten styl w swoich zafascynowaniach muzycznych w obecnej chwili na delikatne prowadzenie...

P.S muzyka z gry Baldur's Gate I i Diablo II - genialna :)

Sławko W
turysta niedzielny

Postautor: Sławko W » 01-02-2008 19:49

ja ja lubie starego pozytywnego hard core'a. to było cos wiecej niż tylko moda

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 01-02-2008 21:43

Czyli D.R.I.? To była muza! Ja kiedyś dużo słuchałem metalu, potem przeszedłem na HC/punk/reggae/dub/ska/psychodelic/funky. I to właśnie dopiero była muza. To jest kop, to jest wykop, to jest moc, to jest power. Dziś wolę spokojniejsze klimaty, posłucham wrocławskiego radia Ram (spokojna muza, ale nie lubię w nim "dżezów"). Ale reggae, a zwłaszcza dub, po dziś dzień z chęcią posłucham.
Oczywiście, w międzyczasie przewinęła się muza turystyczna, SDM (bo Bukowiny nigdy nie lubiłem - była taka ciotowata :wink:), no i muza New Age.
A więc widzicie, że nie ograniczałem się. Słuchałem zawsze tego, co mi w danym momencie "w duszy grało". :lol:
Jestem Starym Wygą, jestem Starym Wygą...

Nawet GPSu górnolotna myśl techniczna,
nie zastąpi wrażeń, jakie daje Ci ZWYKŁA MAPA TOPOGRAFICZNA!!!

Dobrze, że w górach są szosy - przynajmniej wszędzie można dojechać samochodem...

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 01-02-2008 23:39

Raubritter pisze:Satan a co sądzisz o pagan metal? Bo ja nie ukrywam że wysuwam ten styl w swoich zafascynowaniach muzycznych w obecnej chwili na delikatne prowadzenie...

Ja już wiele lat temu skończyłem z "szukaniem". To co mam było nagrane do 1996r, nie kojarzę specjalnie nowości, nowych stylów. Dla mnie metal, to ten pierwotny, akomercyjny fenomen z lat 80-tych i początka 90-tych.
Co do pagan metalu, to ok, choć ja tego nie mam wiele w kolekcji.
U mnie od zawsze na pierwszym miejscu był klasyczny death.

O jakich zespołach pagan piszesz konkretnie? Behemoth? Christ Agony?
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 01-02-2008 23:54

Satan pisze:U mnie od zawsze na pierwszym miejscu był klasyczny death.

A ja nigdy nie przepadałem za death, tylko black :wink:

Jeżeli chodzi o pagan to ostatnio jestem na etapie Graveland, Saltus (from Poland) Kampfar i Absurd (zwłaszcza album pt. Raubritter - choć to już nie pagan) :wink:

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 01-02-2008 23:55

Piszesz że skończyłeś w poszukiwaniach... ja tez nie szukam, ja odkrywam :wink:

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 02-02-2008 00:01

Raubritter pisze:Jeżeli chodzi o pagan to ostatnio jestem na etapie Graveland, Saltus (from Poland) Kampfar i Absurd (zwłaszcza album pt. Raubritter - choć to już nie pagan) :wink:

Co do Graveland, to oprócz pagan można by dodać jeszcze inne określenia...

Co do Kampfar, to posiadam "Mellom Skogkledde Aaser" i bardziej widzę to jako black niż pagan. Zresztą chyba de facto chodzi o teksty niż o muzykę, owszem black, zwłaszcza ten pierwotny jest bardzo surowy, ascetyczny, pagan wydaje się wolniejszy, bardziej "ludzki", no i zupełnie inna warstwa tekstowa - przede wszystkim to, jak wspomniałem.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 02-02-2008 00:10

Ja tymczasem zapodaję Sepulturę z roku 1989, czyli "Beneath the Remains" i odmeldowuję się! :twisted:

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 02-02-2008 00:13

Zgadzam sie z tobą Satan w zupełności, zwłaszcza odnośnie tego że Graveland można nie tylko określeniem pagan nazwać...

Również jeżeli chodzi o Kampfar, to taki black/vikin/pagan (mam album Kvass)... Ale odnośnie tego stylu to ostatnimi czasu dużo takich zespołów wyrasta, nie wiem czy moda to taka, czy co...??? Ale nie ukrywam, że lubię ten styl i już :)

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 02-02-2008 00:18

Satan pisze: zwłaszcza , pagan wydaje się wolniejszy, bardziej "ludzki"

Bardziej ludzki??? Jak można nazwać bardziej ludzki styl muzyczny, który bezpośrednio uderza w chrześcijaństwo i nawiązuje do pogaństwa? :wink:

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 02-02-2008 01:18

ano carrantuohill daje czadu, polecam składankę Inis, potem pania Loorenę McKennit, Celtic Woman, Clannad...no mozna odpłynąć :D

Wróć do „Hyde Park”