G. Bystrzyckie / G. Orlickie - spóźniona minirelacja

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Radus
podróżnik
Posty: 129
Rejestracja: 23-07-2006 14:19
Lokalizacja: Wrocław

G. Bystrzyckie / G. Orlickie - spóźniona minirelacja

Postautor: Radus » 06-04-2008 16:40

Sezon zimowy - w moim wydaniu - obfitował w sudeckie 'zdarzenia'. Strasznie dawno mnie tu nie było (tzn. na forum), dlatego w ramach rekompensaty :wink: zamieszczam mocno spóźnioną fotorelacyjkę.

Sylwka spędziłem w Polanicy. Korzystając z okazji, w weekend przed Nowym Rokiem popełniłem traskę: Polanica - Zieleniec - Orlica - Duszniki.
Najpierw było mozolne wdrapywanie się czerwonym szlakiem w stronę Wolarza. Towarzyszył mi potok którego nazwy nie pamiętam, a nie chce mi się teraz wertować mapy :wink:
Obrazek
A tu inne ujęcie tego samego zamarzniętego potoku
Obrazek
Bodajże na tym forum ktoś kiedyś wspominał, że Góry Bystrzyckie nie stanowią atrakcji dla zwykłych (cokolwiek to znaczy) turystów. Fakt, płasko, mało wybitnych punktów widokowych, drzewa, drzewa, drzewa... drzewa. Tak więc, szedłem między tymi drzewami, aż w końcu dotarłem do Torfowiska pod Zieleńcem. Okoliczności przyrody całkiem, całkiem...
Obrazek
Potem dotarłem do Zieleńca, którego starałem się rozpaczliwie jak najszybciej opuścić, lawirując między narciarzami. W końcu zacząłem się wspinać na Orlicę. Na stoku pod szczytem zrobiło się 'widokowo'
Obrazek
Zbliżenie na Masyw Śnieżnika
Obrazek
Jak widać, pogoda była miodzio. Ostatecznie Orlicę zdobyłem, a potem na szagę odbiłem na czeską stronę w poszukiwaniu widoków. Moim oczom ukazały się Karkonosze
Obrazek
I jeszcze raz to samo
Obrazek
A tutaj Czechy w chmurach i mgle
Obrazek
Potem pozostał mi najgorszy odcinek, czyli nużące złażenie do drogi Wrocław - Praga, skąd zostałem zgarnięty autem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 06-04-2008 18:16

Zazdroszczę Ci tych widoków!

Skoro to taki noworoczny wyjazd, to może powinienem życzyć Szczęśliwego Nowego Roku! :)

PS: Ostatnio też coraz częściej piję Kozela ;)

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 06-04-2008 19:57

Ale miałeś super pogodę, zarówno tu, jak i na Ślęży!
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator
Posty: 919
Rejestracja: 05-12-2006 15:13
Lokalizacja: okolice Poznania

Postautor: wlkp » 07-04-2008 20:35

Radus pisze:Sezon zimowy - w moim wydaniu - obfitował w sudeckie 'zdarzenia'. Strasznie dawno mnie tu nie było (tzn. na forum), dlatego w ramach rekompensaty Wink zamieszczam mocno spóźnioną fotorelacyjkę.

Radus skoro już wróciłeś na forum, to może tak z rozpędu pojawisz się jeszcze na zlocie za dwa tygodnie?

Radus
podróżnik
Posty: 129
Rejestracja: 23-07-2006 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Radus » 08-04-2008 19:40

wlkp pisze:Radus skoro już wróciłeś na forum, to może tak z rozpędu pojawisz się jeszcze na zlocie za dwa tygodnie?

Jak mnie ładnie poprosicie, to może się pojawię... 8)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga
Posty: 1268
Rejestracja: 15-04-2007 15:06
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Taja » 08-04-2008 22:19

proszę ładnie :)


Wróć do „Relacje z wypraw”