Ślęża nieznana czyli śladami ZGV...

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 24-11-2013 17:32

Fajnie by było, gdyby wzmiankowany karolsawiak odpowiedział Ci na priva, żeby nie zaśmiecać forum.

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 24-11-2013 17:40

hm0 pisze:Fajnie by było, gdyby wzmiankowany karolsawiak odpowiedział Ci na priva, żeby nie zaśmiecać forum.

Pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne. Wątek ten był założony jako relacja z wyprawy na Ślężę śladami ZGV, a ostatecznie zrobił się z niego zbiór wielu tematów, które luźno łączy jedynie związek z masywem Ślęży. Idąc zaproponowanym przez Ciebie tokiem myślenia należałoby np. wykasować wszystkie posty dotyczące "afery światowidowej" - wszak z działalnością ZGV niewiele ta replika miała wspólnego (no, chyba żeby przeprowadzać wywód, iż stała w Domu Turysty, który to budynek wzniesiono z inicjatywy ZGV itd. :) ).

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 27-11-2013 20:16

karolsawiak pisze:
Leuthen pisze:
(Kratery wykopkowe po poszukiwaczach między Wieżycą a Bartoszkiem, tego nikt nigdy nie zasypie i pozostaną dziury w ziemi)".
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?p=984 ... ght=#98457

Bardzo bym prosił mojego lubionego forumicza z "Sudetów", karolasawiaka, by zechciał się odnieść do ww. wypowiedzi, jako że tyczy się ona bezpośrednio jego aktywności w masywie Ślęży.

Dziecko, nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz, histeryk z ciebie i oszczerca. Ponadto oskarżanie mnie publicznie o wykonanie jakichś otworów w ziemi bez podstawy prawnej, że ja je wykonałem jest zbyt daleko idącą konfabulacją i nie jest to wynik mojej działalności, tylko twojej chorej wyobraźni. Nigdy nie chodziłem z detektorem metalu ani szpadlem w masywie góry Ślęży i sprawa w całej rozciągłości ani bezpośrednio, ani pośrednio mnie nie dotyczy.
To tyle - kolejnym razem zanim coś napaćkasz to użyj swojego instrumentu badawczego zwanego rozumem i pomyśl, lub chociaż przeczytaj co piszesz zanim zaczniesz bić mętną pianę i toczyć prywatne gierki na publicznym forum.
Teraz się więc uspokój, jak chcesz to idź zakop te lisie nory, czy cokolwiek tam widziałeś, a jak dalej będziesz miał problem, to nie wylewaj żali publicznie jak żadki cienias, tylko napisz na PW lub zadzwoń.
Sprawdzam pocztę zawsze kwadrans po nieparzystej, a odbieram telefony od 8 do 16stej.

Te, panie Sawiak, a Pan widział, że ja zacytowałem innego użytkownika :?: Jak Pan nie widział, to Pan czyta na przyszłość ze zrozumieniem. Naprawdę, tego uczą w podstawówce. Widać jednak Pan ma wykształcenie podstawowe niepełne, skoro pisze Pan "żadki" (rzadki, drogi Panie, rzadki). Forum jest publiczne, a jak się czujesz Pan poszkodowany, idź Pan na policję. Moje imię i nazwisko znasz :D

PS Nie zapomnij Pan kupić "Odkrywcy" w styczniu. Będzie tam mój artykuł o walkach na Trupieniu k. Kondratowa. Miał Pan mnóstwo ciekawych rzeczy do powiedzenia w wątku o Trupieniu na "Odkrywcy", tylko że żadna z nich nie dotyczyła tematu przewodniego wątku :lol:

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 27-11-2013 21:04

karolsawiak pisze:Wyjdź dziecko z tej ścieżki, to ślepy zaułek.
Pochwal się jeszcze czymś i idź spać.

Rozumiem, że notoryczne podkreślanie mojego młodego wieku to objaw frustracji z powodu własnego wieku średniego :?: Ja tam się cieszę. Jak by to ujął jeden z bohaterów powieści Stephena Kinga "Wielki Marsz":
Jeszcze będę tańczył na Twoim grobie :lol:
Gute Nacht, Herr Sawiak. Exploratores ad eos saepe commeant :)

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 28-11-2013 06:45

Leuthen pisze:
hm0 pisze:Fajnie by było, gdyby wzmiankowany karolsawiak odpowiedział Ci na priva, żeby nie zaśmiecać forum.

Pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne. Wątek ten był założony jako relacja z wyprawy na Ślężę śladami ZGV, a ostatecznie zrobił się z niego zbiór wielu tematów, które luźno łączy jedynie związek z masywem Ślęży. Idąc zaproponowanym przez Ciebie tokiem myślenia należałoby np. wykasować wszystkie posty dotyczące "afery światowidowej" - wszak z działalnością ZGV niewiele ta replika miała wspólnego (no, chyba żeby przeprowadzać wywód, iż stała w Domu Turysty, który to budynek wzniesiono z inicjatywy ZGV itd. :) ).

Wydaje mi sie ze co innego rozne tematy luzno zwiazane ze Ślężą a co innego prywatne docinki dotyczace wieku, wyksztalcenia i stanu umyslu :wink:
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

MaciekG
tramp

Postautor: MaciekG » 28-12-2013 19:15

MaciekG
tramp

Postautor: MaciekG » 04-01-2014 21:09

usunięte
Ostatnio zmieniony 08-12-2015 22:25 przez MaciekG, łącznie zmieniany 1 raz.

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 06-01-2014 07:02

Tak, też to zauważyłem tuż nad drogą w trakcie przejścia do schr. pod Wieżycą.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 13-01-2014 16:24

W Słowniku Geografii Turystycznej Sudetów. XX tom. W haśle p.t. Rozdroże Holteia jest notka: "Dawniej na zach. od RH było jakieś źr. zwane Pfeiffer Borndel" . Wiecie może coś na ten temat? Szukaliście tego źródła? Czy jest zaznaczone na jakiejś mapie?

Pełna rozwinięta nazwa źródła Jahna brzmi: "Friedrich Ludwig Jahn Quelle" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Ludwig_Jahn gdzie w skrócie na tablicy tego ujęcia jest napisane: " Fr. L. Jahn Quelle". Niestety nawet M. Staffa autor słownika i jego redaktorzy nie uniknęli kilku wpadek dotyczących tego źródła bowiem źródło jest nazwane jako "Źródło św. Jana" inne nazwy to: "Sankt Johann Quelle" - skąd taka nazwa? Kim był Johann Nie mam zielonego pojęcia! Co więcej w Słowniku jest jeszcze jeden kwiatek na temat tego źródła, że tablicę obudowało odrestaurowało i wykonało Towarzystwo Ślężańskie. Ta tablica wcale nie była odnawiana. Przy haśle o Źródle Beyera też jest notka, że tablica była odnowiona staraniem Tow. Ślężańskiego - nonsens!

I jeszcze jedno, Porównajcie sobie w Słowniku Geografii Turystycznej Sudetów t. XX. hasło nt. Drogi dzikiej świni ze str. 151 z hasłem ze strony 475 nt. Strzegomian. Mam na myśli różnice w datowaniu odkrycia kamiennej rzeźby i przenosin na szczyt. Autorzy trochę się pogubili.

www.bushcraft.pl

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 13-01-2014 17:02

Gryf pisze:W Słowniku Geografii Turystycznej Sudetów. XX tom. W haśle p.t. Rozdroże Holteia jest notka: "Dawniej na zach. od RH było jakieś źr. zwane Pfeiffer Borndel" . Wiecie może coś na ten temat? Szukaliście tego źródła? Czy jest zaznaczone na jakiejś mapie?

Źródło znajdowało się na samym rozdrożu, w miejscu rozwidlenia Traktu Bolka (dawna Holteiweg) i czarnego szlaku schodzącego na Przełęcz Tąpadła. Znajdowało się po północnej stronie drogi (od strony wznoszącego się stoku). Jest zaznaczone na mapie "Wegekarte vom Zobtengebirge" w skali 1:25 000, wydanej około 1920 r. przez wydawnictwo Trewendta i Graniera z Wrocławia. W wolnej chwili wrzucę fragment.

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 13-01-2014 22:37

Fragment wspomnianej mapy:

Obrazek

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 14-01-2014 13:53

Hazmburk Podziękowanko! W niedzielę uderzę tam i rozejrzę się co nieco. A nóż znajdziemy bursztynową komnatę, niewybuchły wulkan lub nawet korytarz do samego Watykanu! :mrgreen:

www.bushcraft.pl

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 14-01-2014 17:14

Gryf pisze:HazmburkA nóż znajdziemy bursztynową komnatę:

A nóż to się używa np. do smarowania chleba masłem. My a nuż może coś znajdziemy :wink:

Gryf pisze:niewybuchły wulkan lub nawet korytarz do samego Watykanu! :mrgreen:

Mnie w zupełności starczy odnalezienie tej sztolni, w której kapitan von Schreck zaminował w styczniu 1945 r. ciężarówki wraz z ich tajemniczą zawartością :mrgreen: Potem to opiszę w "Odkrywcy" i będę sławny :D Tylko pytanie - bierzemy na wyprawę jakiegoś zaprzyjaźnionego sapera, czy trzeba go dopiero skombinować? :)

PS Czekam na info, Gryf :wink:

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 14-01-2014 22:31

Leuthen pisze:
Gryf pisze:HazmburkA nóż znajdziemy bursztynową komnatę:

A nóż to się używa np. do smarowania chleba masłem. My a nuż może coś znajdziemy :wink:

Gryf pisze:niewybuchły wulkan lub nawet korytarz do samego Watykanu! :mrgreen:

Mnie w zupełności starczy odnalezienie tej sztolni, w której kapitan von Schreck zaminował w styczniu 1945 r. ciężarówki wraz z ich tajemniczą zawartością :mrgreen: Potem to opiszę w "Odkrywcy" i będę sławny :D Tylko pytanie - bierzemy na wyprawę jakiegoś zaprzyjaźnionego sapera, czy trzeba go dopiero skombinować? :)

PS Czekam na info, Gryf :wink:

Błąd przyjacielu! Myślałeś, że mnie przydybałeś? Chciałoby się! :mrgreen:

A nóż widelec! tak w pełni miało to zabrzmieć! :lol:

NUŻ samego Adolfa Hitlera, którego podobno szukało STASI w latach 80' na zboczach Ślęży. Saper? A potem pójdzie po nas fama, że to lisy jamy na Ślęży kopią?

Jutro będą newsy. Zadzwonię.

www.bushcraft.pl

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 15-01-2014 09:37

W Wirach i w Zastrużach stoją dwa przedwojenne drogowskazy. Ktoś ma może zdjęcia owych?

www.bushcraft.pl

Wróć do „Relacje z wypraw”