Ślęża nieznana czyli śladami ZGV...

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
rafal.zwdh
tramp
Posty: 29
Rejestracja: 01-11-2013 10:56
Lokalizacja: Ślęża/Sobótka/JMK

Postautor: rafal.zwdh » 04-12-2014 00:40

voi-vod pisze:
Leuthen pisze:Ja chcę zobaczyć kopalnię chromitu na Czernicy :)


Jest jeszcze szyb na Świerkowej, tylko nie wiem czy można wierzyć Mazurskiemu bo trochę głupot w swoim przewodniku popisał. Na mapie jest zaznaczony. I jeszcze jakiś w okolicy Srebrnika.
To kiedy wyprawa? :)

Gryf pisze:Tego głazu nie znam - https://picasaweb.google.com/1035324494 ... 3161740834 Ciekawostka.

:shock: Nie może być :shock:



Co prawda post z dawna temu, a ja tak sobie przeglądam wątek od początku (bo w sumie nic tu się nie dzieje nowego)
Udało się znaleźć jakiś szyb na Świerkowej?
Czy ostatecznie nikt tam nie był?

Powiem, że ja byłem niedawno na Świerkowej i koło Srebrnika
I powiem jeszcze tak, na Świerkowej prawdopodobnie to kopalnia odkrywkowa, jeżeli był jakiś szyb to mi się nie udało nic znaleźć, albo przeoczyłem, albo został zasypany. Ale serpentynit to chyba tylko odkrywkowo wydobywali.

Co do Srebrnika to na 100% odkrywka, na dodatek niewielka. Nie jest podpisane co tam wydobywali, ani nie mogę znaleźć żadnych informacji, ale mi to wygląda również na serpentynit.


I jeszcze pytanie do Gryfa Górskiego

https://plus.google.com/photos/10512447 ... 5970730036

Gdzie to?

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Postautor: voi-vod » 04-12-2014 10:58

Ostatecznie nie szukałem szybu na Świerkowej.
Szałas ze zdjecia Gryfa stał na Małych Olbrzymkach.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
rafal.zwdh
tramp
Posty: 29
Rejestracja: 01-11-2013 10:56
Lokalizacja: Ślęża/Sobótka/JMK

Postautor: rafal.zwdh » 04-12-2014 11:56

Na Świerkowej jest o tyle nie jasna sytuacja, że jeżeli odkrywka to znalazłem 2 niewielkie wyłomy w zboczu dokładnie w miejscu gdzie jest zaznaczona na mapie. Naprawdę nie wielkie, ok 5m średnicy i głębokość ok 3m. Ale znalazłem też kilka miejsc nieco powyżej tych wyłomów (na samym szczycie ale nie Świerkowej tylko tego wzniesienia na którym jest kopalnia)
Które wyglądają jak by był tam kiedyś w przeszłości szyb, ale został zasypany. Teraz są tam tylko niewielkie wgłębienia o śr ok 2m.

Więc może może coś tam jest...

skiboy
obieżyświat
Posty: 604
Rejestracja: 02-10-2008 21:24
Lokalizacja: jelenia gora

Postautor: skiboy » 11-12-2014 22:12

nomlinka pisze:ja wybieram się tam po sylwku i mam nadzieję że znajdę :)
Niech no ja cię tam znaję :twisted: :twisted: :twisted:

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 26-01-2015 11:02

Foto z http://tnij.org/3wmm912

Przedwczoraj znalazłem fragment ww tablicy z literką "Z". Ciekaw jestem czy będzie pasować do ww ułamka.

Na Eugenweg obok Zacisza znów "lisy" wykopały sporą dziurę w ziemi wraz ze sporymi odłamkami skalnymi. Imponująca sił a tych "lisów".
Ostatnio zmieniony 30-01-2015 12:07 przez Gryf, łącznie zmieniany 3 razy.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 26-01-2015 11:51

http://dolny-slask.org.pl/4845421,foto. ... ity=524105 Na "Hydralu" pojawiła się ciekawa akwarelowa widokówka z Olbrzymek.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)



www.bushcraft.pl

karolsawiak
tramp
Posty: 24
Rejestracja: 06-01-2013 19:56

Postautor: karolsawiak » 29-01-2015 10:09

Wypadało by Gryf zgodnie z ustawą o prawach autorskich poprosić właściciela zdjęcia o możliwość skopiowania oraz podać źródło z którego pobrałeś zdjęcie szyldu. W przeciwnym wypadku proszę usunąć tą fotografię.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 29-01-2015 18:19

karolsawiak pisze:Wypadało by Gryf zgodnie z ustawą o prawach autorskich poprosić właściciela zdjęcia o możliwość skopiowania oraz podać źródło z którego pobrałeś zdjęcie szyldu. W przeciwnym wypadku proszę usunąć tą fotografię.

Jestem ciekaw, czy w przypadku fotografii nie zamieszczonej na stronie ZGE też wystąpiłbyś w charakterze strażnika prawa :?:

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Postautor: Zły Marcin » 29-01-2015 19:40

Tak, czy siusiak: odrobinę racji jednak ma...wypadałoby choć adres linka dodać do foty...
netykieta...

karolsawiak
tramp
Posty: 24
Rejestracja: 06-01-2013 19:56

Postautor: karolsawiak » 29-01-2015 22:55

Leuthen pisze:
karolsawiak pisze:Wypadało by Gryf zgodnie z ustawą o prawach autorskich poprosić właściciela zdjęcia o możliwość skopiowania oraz podać źródło z którego pobrałeś zdjęcie szyldu. W przeciwnym wypadku proszę usunąć tą fotografię.

Jestem ciekaw, czy w przypadku fotografii nie zamieszczonej na stronie ZGE też wystąpiłbyś w charakterze strażnika prawa :?:


Tym się różnimy, że nie interesuje mnie coś co mnie nie dotyczy i nie pretenduję do społecznego stróżem prawa.
Mówimy o konkretnej fotografii i konkretnych do niej prawach. Tak się składa, że fotografia jest moja i na dzień dzisiejszy potrafię (a tym bardziej mój prawnik) skutecznie to udowodnić. Ponadto wyraźnie na naszej stronie jest napisane, na jakich zasadach można publikować to do czego posiadamy prawa autorskie.

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 30-01-2015 09:01

Zły Marcin pisze:Tak, czy siusiak: odrobinę racji jednak ma...wypadałoby choć adres linka dodać do foty...
netykieta...


"Tak czy owak Zbigniew Nowak" jak mówi porzekadło.

Zgadzam się z przedmówcą w 100 % i uzupełniłem brakujące źródło fociszcza.

karolsawiak pisze:W ostatnim poście wykorzystałem zdjęcia z Waszego forum - mam nadzieję że nie macie tego za złe.


voi-vod pisze: Wypadało by zapytać autorów o zgodę przed publikacją.


Rozumiem, że jest to akcja odwetowa mściciela Pinokia II Konfabulanta. :lol:
Przypuszczałem, że Lolek w tym wątku jeszcze się uaktywni ale nie podejrzewam, że nie nazbyt długo. :wink:
Ostatnio zmieniony 30-01-2015 09:45 przez Gryf, łącznie zmieniany 2 razy.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)



www.bushcraft.pl

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Postautor: Zły Marcin » 30-01-2015 09:22

Git, kulturka być musi :wink:

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 30-01-2015 10:08

https://www.youtube.com/watch?v=eYz4WTNk7AE 3:52 - "znak solarny" wyskrobany przez postępowe masy pracujące miast i WSI. I w na pewno nie jest to naturalne spękanie w skale gabro jakich wiele można znaleźć na Ślęży. :lol:

Szkoda, że treść tego filmu została utajniona bo można było się nieźle pośmiać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02-02-2015 09:42 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)



www.bushcraft.pl

karolsawiak
tramp
Posty: 24
Rejestracja: 06-01-2013 19:56

Postautor: karolsawiak » 30-01-2015 10:11

Żadna akcja odwetowa , a standardowa procedura tak więc cytaty sobie schowaj do plecaka, bo pod moimi zdjęciami z forum było podane wyraźnie źródło pochodzenia - forum sudety.it. Dziwnym jest, że podajesz linki do geoportalu z fotografiami, a moje zdjęcie sobie przywłaszczyłeś jakbyś sam je wykonał i fochy strzelasz, że zwróciłem ci na to uwagę.
Coś ci się pomyliło z tym lolkiem i pinokiem, nie jesteśmy ani na ty ani kolegami ani nie jest to temat dyskusji, więc trzymaj poziom i nie pisz bzdur. Ponadto jako źródło strony podaje się prawidłowy link lub autora, a nie jakieś tnij... z przekierowaniem. Czapka ci z głowy nie spadnie kiedy uznasz moje prawa autorskie lub poprosisz uprzejmie o użyczenie zdjęć. Wojną i obelgami na PW nic nie wskurasz co zauważyłeś, więc sobie daruj. Ciąć sobie możesz głupka ale z kolegami, a takimi nie jesteśmy.
Ostatnio zmieniony 30-01-2015 10:25 przez karolsawiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 30-01-2015 10:23

karolsawiak pisze:Żadna akcja odwetowa Rafałku, a standardowa procedura tak więc cytaty sobie schowaj do plecaka, bo pod moimi zdjęciami z forum było podane wyraźnie źródło pochodzenia - forum sudety.it. Dziwnym jest, że podajesz linki do geoportalu z fotografiami, a moje zdjęcie sobie przywłaszczyłeś jakbyś sam je wykonał i fochy strzelasz, że zwróciłem ci na to uwagę.
Coś ci się pomyliło z tym lolkiem i pinokiem, nie jesteśmy ani na ty ani kolegami, więc trzymaj poziom i nie bredź. Ponadto jako źródło strony podaje się prawidłowy link lub autora, a nie jakieś tnij... z przekierowaniem. Ciąć sobie możesz głupka ale z kolegami, a takimi nie jesteśmy.


Zwróciłeś uwagę i masz w 100 % rację, źródło wskazałem. A jeśli link źródłowy ci się nie podoba no to jest twój problem. Pinokio II, Lolek jak zwał tak zwał o przywilej tego miana procesuj się z Tapczanem czy Wersalką.

Trzymaj się Lolek. ( Na tym forum czy tego chcesz czy nie wszyscy jesteśmy na Ty.)
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)



www.bushcraft.pl


Wróć do „Relacje z wypraw”