Miedzianka i okolice

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Radek
obieżyświat
Posty: 729
Rejestracja: 19-02-2011 10:31

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Radek » 31-10-2016 01:35

Faktycznie, niedokładnie szukałem, choć tego czy służyło jako mszalne w Miedziance chyba już się nie dowiemy :wink:


Mszalny koniak ? :)

Co do pomnika zaś przejrzałem sporo stron i nigdzie nie ma jednoznacznie wskazanego miejsca a wręcz robi się z tego jakąś tajemnice, na zasadzie ja znalazłem - ty już nie musisz :evil:

Kiepsko szukasz, jak pisze Włodarz nawet na naszym forum masz namiary podane :)

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Dolnoślązak » 31-10-2016 11:29

Radek pisze:Mszalny koniak ? :)

No dobra, powiedzmy że teza o jego związku z kościołem w Miedziance została obalona :wink:

Radek pisze:Kiepsko szukasz, jak pisze Włodarz nawet na naszym forum masz namiary podane :)

Masz na myśli to? viewtopic.php?f=15&t=5234&p=59084&hilit=Ueberschaera#p59084

Wszak sam Haz napisał, że dokładnych namiarów publicznie jeszcze nikt nie podał więc tym bardziej nie mogą być w jego poście a drogą ową szedłem za pierwszym razem do samego Mniszkowa, więc na widoku na pewno to miejsce nie jest, pewnie jakbym penetrował teren jak w poszukiwaniu butelek to bym znalazł :wink:

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: voi-vod » 31-10-2016 13:13

Jest namiar:
Gdybyś od ujęcia wody nad Miedzianką poszedł dalej drogą w kierunku Mniszkowa, przeszedłbyś obok jeszcze jednego interesującego (można nawet użyć słowa: "kultowego"), choć rzadko odwiedzanego miejsca - grobu Hugona Ueberschaera:

Trzeba tylko wybrać właściwą drogę :mrgreen:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Zły Marcin » 01-11-2016 20:25

Radek pisze:wpadam do Janowic na pyszną domową zupę w barze koło stacji

No i JESZCZE czynne, ale z zasłyszanej rozmowy w środku faktycznie już niedługo, ale na kolejeczke wczoraj wieczorem się załapałem! :wink:

Obrazek

Radek
obieżyświat
Posty: 729
Rejestracja: 19-02-2011 10:31

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Radek » 01-11-2016 22:29

Morał z tego taki, że najlepiej zerkać w nowe, całe i pełne szkło.
Możliwe że jutro będę tam przemykał to sprawdzę czy jeszcze jest otwarte :)

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Zły Marcin » 01-11-2016 23:16

Zdecydowanie wolałem pooglądać pełne, niepotłuczone szkło niż za waszym przykładem lecieć grzebać w hałdzie stłuczki ;)
Wczoraj piękne warunki, przeleciałem się z Kowar do Janowic, tylko szkoda że już tak wcześnie robi sie ciemno.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Dolnoślązak » 02-11-2016 05:22

Gdzieś czytałem, że otwarte jest tylko w sezonie czyli do końca października... a co do szkła, gdyby zamiast Skalaka, którego mam nawet w swoim sklepie osiedlowym lali tam Złoto Miedzianki co co innego :wink: Ale tego nawet w nowym browarze w Miedziance nie mają, nie wiedzieć czemu :evil:

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Zły Marcin » 02-11-2016 08:18

Dolnoślązak pisze:Gdzieś czytałem, że otwarte jest tylko w sezonie czyli do końca października...

Ma być czynne przynajmniej do drugiego "długiego" listopadowego wekendu.

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: voi-vod » 02-11-2016 16:39

Dolnoślązak pisze:... Złoto Miedzianki co co innego :wink: Ale tego nawet w nowym browarze w Miedziance nie mają, nie wiedzieć czemu :evil:

Pewnie nie mają oryginalnej receptury.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"



"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Dolnoślązak » 02-11-2016 18:12

Kwestią pozostaje ile Miedzianki jest w obecnym wrocławskim Spiżu, skoro prowadzi go syn browarnika z Miedzianki :wink:

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 477
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Miedzianka i okolice

Postautor: Krzysztof63 » 03-11-2016 13:00

voi-vod pisze:
Dolnoślązak pisze:... Złoto Miedzianki co co innego :wink: Ale tego nawet w nowym browarze w Miedziance nie mają, nie wiedzieć czemu :evil:

Pewnie nie mają oryginalnej receptury.

Nawet jakby mieli, to piwo smakowałoby inaczej. Nie istnieją już odmiany chmielu, używane przed 80 - 100 laty. Zboże na słód także jest inne, nawet technologia produkcji odmienna.

Druga sprawajest taka, że mało prawdopodobne, aby piwo sprzed stu lat smakowało współczesnemu piwoszowi.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...


Wróć do „Relacje z wypraw”