Kolorowe naparstnice na Biskupiej Kopie

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
opawski1
obieżyświat
Posty: 674
Rejestracja: 02-09-2013 10:44
Lokalizacja: Prudnik

Kolorowe naparstnice na Biskupiej Kopie

Postautor: opawski1 » 10-07-2017 14:32

29 czerwca wybrałem się na Skały Karolinki i Biskupią Kopę. Czerwiec i lipiec to okres kwitnienia pięknych kwiatów naparstnic w kolorze białym i różowym (a nawet lekko pomarańczowym). Po niedawnych ogromnych wycinkach borów świerkowych w masywie Srebrnej i Biskupiej Kopy teren zaczyna porastać trawą i innymi roślinami. Duże nasłonecznienie stoków sprzyja rozwojowi naparstnic. W okolicy Schroniska Pod Biskupią Kopą w tym roku pojawiły się ich tysiące! :) Tak dużej ilości tych kwiatów w tym miejscu nie było chyba nigdy ;) Brak lasu też ma swoje plusy, mamy widoki i kolorowe naparstnice na kilkanaście lat. Tylko szerokie "autostrady" zbudowane przez nadleśnictwo nie pasują do krajobrazu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8 lipca znów wybrałem się na Biskupią Kopę, po drodze zrobiłem kilka zdjęć naparstnic po deszczu. Co było faktycznym celem mojej wyprawy w tym dniu na Kopę, o tym w relacji za kilka dni. Jak ktoś śledzi na bieżąco moją stronę ten wie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z 29.06: https://goo.gl/photos/aUP6CEsArEsamo7W6
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat
Posty: 921
Rejestracja: 01-03-2009 14:32
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Kolorowe naparstnice na Biskupiej Kopie

Postautor: olo23333 » 10-07-2017 17:26

Ładne :) Nie było mnie na kopie rok czasu a tam jakiś drwal wszystko wyorał - masakra....

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolorowe naparstnice na Biskupiej Kopie

Postautor: Dolnoślązak » 10-07-2017 21:15

Jak by to powiedzieć, paroma kwiatkami łysej góry nie przykryjesz... :P


Wróć do „Relacje z wypraw”