Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: Michał » 03-04-2018 09:55

Kilka fotek z wiosennej wycieczki pieszej Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie.
Przy okazji "niechcący" wdrapując się na skałki zaliczyłem nomen omen Drogę Krzyżową , w sam raz przed Wielkim Postem :-) Zdjęcia z komórki więc jakością nie powalają.

https://photos.app.goo.gl/IgaA9M31Vy0x6lSF2
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: Lech » 03-04-2018 11:36

Jak na zdjęcia z telefonu są całkiem niezłe :lol:
Obrazek

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: włodarz » 04-04-2018 16:28

Jak na taka trasę przydałoby się więcej zdjęć zobaczyć niż tylko te z odcinka Adršpach - przejście graniczne Libna. :)
PS.
A spotkałeś tam jaką żywą duszę?

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: Michał » 04-04-2018 21:25

Nie nastawiałem się na robienie zdjęć, bo jeszcze nie było wiosennej przyrody, więc nie chciało mi się targać Nikona.
W Błędnych Skałach (piątek, dzień roboczy) było ze 4 grupy po kilka osób. Pasterka miała obłożenie 30%, ktoś sobie robił zlot, ale znaczna część ekipy nie dojechała. W sobotę Broumovskie Steny - nawet było trochę ludzi, w tym Polaków. Niedziela Adrspach - Libna- CHełmsko: zero ludzi (do Skalnego Miasta była kolejka do kasy).
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: włodarz » 05-04-2018 17:33

No właśnie, tego się spodziewałem na tym ostatnim odcinku. Skalne Miasto wsysa wszystkich, podobnie jak u nas Szczeliniec Wielki.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: Michał » 05-04-2018 21:09

włodarz pisze:No właśnie, tego się spodziewałem na tym ostatnim odcinku. Skalne Miasto wsysa wszystkich, podobnie jak u nas Szczeliniec Wielki.


Polemizowałbym z określeniem "wsysa wszystkich". Myślę, że znakomita większość klienteli Skalnego Miasta przyjechała dla rozrywki, jak do aquaparku, i raczej nie zgrzeszy kilkudniową wyprawą z plecakiem po górach. Na długi weekend pojadą w Tatry, a na weekend bożocielny do Slovenskiego Raju. To inny target, jak to się teraz ładnie określa korpo-mową :-)
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Kudowa Zdrój - Błędne Skały - Pasterka - Broumovskie Steny - Teplice nad Metui - Adrspach - Chełmsko Śląskie

Postautor: włodarz » 05-04-2018 21:45

Tu nie ma co polemizować. Jesteśmy zgodni co do tego, że przyjeżdżają konkretnie do Skalnego Miasta i nie zastanawiają się nawet czy w okolicy jest jeszcze coś ciekawego do zobaczenia. Tak samo dzieje się na Szczelińcu Wielkim. A na innych szlakach w Stołowych jest pustawo, w okolicach Adrszpachu na pewno bardziej.


Wróć do „Relacje z wypraw”