Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

W temacie wędrowania po innych górach, a także nie-górach
Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: Raubritter » 19-07-2016 15:53

Witajcie po wielu miesiącach milczenia z mojej strony :wink: Jakoś we wrześniu (raczej druga połowa), po ukończeniu Głównego Szlaku Beskidzkiego zamierzamy z Agaciorem ruszyć na północ wzdłuż wschodniej granicy przez Góry Sanocko -Turczańskie, Góry Słonne (które de facto należą do tych wcześniej wymienionych, kwestia żródeł) oraz Przedgórze Przemyskie, m.in. Czerwonym Szlakiem Przemysko-Sanockim. I teraz pytanie - ktoś z Was kiedyś wędrował po tych okolicach? Może ktoś coś doradzić, polecić, podzielić się wspomnieniami albo ktoś ma chęć dołączyć do ekspedycji? :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: gar » 19-07-2016 18:12

Kręciłem się w okolicach Kalwarii Pacławskiej, Arłamowa, Huwnik i Posady Rybotyckiej, ale nie wiem czy tak daleko się zapędzicie.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: creamcheese » 20-07-2016 10:05

Szlaku masz raptem na 2-3 dni więc nie ma się nim co przejmować zbytnio...dość dobrze znam odcinek Sanok-Rakowa...bez żadnych fajerwerków i trudności. Oznakowany dość dobrze, zresztą prowadzi wyraźnymi drogami leśnymi. Słonny Wschodni przy samym szlaku oznakowany jedynie znakiem geodezyjnym przy drodze. Słonny Zachodni w krzaczorach i pokrzywach, od głównego szlaku kilkaset metrów (a może tak mi się wydawało krążąc w jego poszukiwaniu), znaleziony bez nawigacji i gpsów...stoi na nim słupek z zafoliowaną kartką z opisem...

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: Raubritter » 21-07-2016 13:09

gar pisze:Kręciłem się w okolicach Kalwarii Pacławskiej, Arłamowa, Huwnik i Posady Rybotyckiej, ale nie wiem czy tak daleko się zapędzicie.


Generalnie czas nie będzie nas ograniczał tylko kondycja fizyczna oraz pogoda ;)

creamcheese pisze:Szlaku masz raptem na 2-3 dni więc nie ma się nim co przejmować zbytnio...dość dobrze znam odcinek Sanok-Rakowa...bez żadnych fajerwerków i trudności. Oznakowany dość dobrze, zresztą prowadzi wyraźnymi drogami leśnymi. Słonny Wschodni przy samym szlaku oznakowany jedynie znakiem geodezyjnym przy drodze. Słonny Zachodni w krzaczorach i pokrzywach, od głównego szlaku kilkaset metrów (a może tak mi się wydawało krążąc w jego poszukiwaniu), znaleziony bez nawigacji i gpsów...stoi na nim słupek z zafoliowaną kartką z opisem...


A są tam jakieś wiaty po drodze?
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: gar » 21-07-2016 23:03

Raubritter pisze:
gar pisze:Kręciłem się w okolicach Kalwarii Pacławskiej, Arłamowa, Huwnik i Posady Rybotyckiej, ale nie wiem czy tak daleko się zapędzicie.


Generalnie czas nie będzie nas ograniczał tylko kondycja fizyczna oraz pogoda ;)



Jeśli dotrzecie to naprawdę warto - Połoninki Arłamowskie (trochę w bok od szlaku), Posada Rybotycka, Kalwaria Pacławska (piękna dróżki kalwaryjskie), Kopystańka (obowiązkowo). Nocleg: jeśli nie namiot to wybór jest ograniczony do kilku agroturystyk i domu pielgrzyma w Kalwarii Pacławskiej.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: creamcheese » 22-07-2016 09:53

Na odcinku Sanok - Rakowa wiat nie ma, Wiatę masz na Chwaniowie ale na wysokości Jureczkowej (już na niebieskim długodystansowym Rzeszów-Grybów)...musoałbyś przejść przez cały Chwaniów...ale warto!! "Chwaniów ma moc!!"

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: Raubritter » 22-07-2016 10:28

Dziękuję Wam serdecznie za porady!
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: Raubritter » 18-06-2017 10:23

Pytanie o dalsze okolice ale niejako w temacie. Szwendał się ktoś z Was kiedyś na północ od Przemyśla dążąc na Roztocze i do Roztoczańskiego Parku Narodowego? Znacie jakieś mapy tych okolic? Są tam jakieś szlaki, czy samemu trzeba sobie je tworzyć?
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: gar » 25-06-2017 11:44

Jakieś szlaki są choć stan ich utrzymania do rewelacji nie należy. Mam arkusz z którego korzystałem - od Horyńca Zdroju prawie do granic RPN - "Roztocze Wschodnie", wydawnictwo Paweł Wład - szału nie ma, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: creamcheese » 26-06-2017 05:21

Roztocze południowe, część polska, Kartpol, Lublin 2015/16; 1:50000 Od Tomaszowa do Horyńca z Południowo Roztoczańskim Parkiem Krajobrazowym i Puszczą Solską

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Szlak Przemysko-Sanocki i okolice

Postautor: Raubritter » 06-07-2017 19:03

Spóźnione dzięki :)
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.


Wróć do „Turystyka”