gorskie kibelki

W temacie wędrowania po innych górach, a także nie-górach
Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Postautor: Michał » 06-04-2012 23:23

Schronisko PTSM w Złocieńcu (stan z 2007 r.)

Obrazek

Żeby było ciekawiej, naprzeciw kibelków jest kabina prysznicowa, spadek podłogi jest tak skierowany, że jak woda się rozlała pod kabiną, to płynęła przez całą łazienkę pod kibelki.
:lol:

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 04-05-2012 21:51

Jeśli chodzi o wrażenia organoleptyczne w górskich kibelkach to moim faworytem jest pełen zalet szalet "za granią" przy chatce puchatka. Komu raz nie starczyło powietrza na wstrzymanie oddechu ten raczej nie zapomni...

Bardzo ładny jest utrzymany w stylu "szałasowym" kibelek przy bacówce na gorcu otwarty z przodu, ale z deską klozetową i zawieszoną, obracaną tabliczką na drzewie kawałek przed kibelkiem, z której można się dowiedzieć czy aby nie zajęte.

W sławojce chatki pod niemcową ujęły mnie ładnie przycięte pieńki stojące przy "dziurze klozetowej" , w których można znaleźć oparcie dla dłoni zajmując właściwą pozycję..

karolluczak
tramp
Posty: 20
Rejestracja: 04-03-2012 20:32
Lokalizacja: Walim

Postautor: karolluczak » 04-05-2012 23:43

Jesli mowimy o puchatku w karkonoszach, to ja przez ostatnie kilka dni budowalem nowego toi-toi-a :) Troche zostalo do dokonczenia, ale jest niezle :roll:

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 05-05-2012 22:30

Nie, chodziło o schronisko w Bieszczadach na Połoninie Wetlińskiej. U Lutka inaczej po prostu. Bardzo fajne miejsce, ale kibel jest fest :)

marcello2
podróżnik
Posty: 123
Rejestracja: 02-03-2012 08:44
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: marcello2 » 03-07-2012 10:11

coś w tym temacie się pojawiło na necie
:D
http://www.kciuk.pl/Ekstremalne-wychodk ... ata-a99140

Szkoda, że nie ma podpisów co to za góry :-(

ale i tak wyglądają zajefajnie :-)

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 18-11-2013 18:28

Kibelek pod szczytem gory Armaghan w Armenii, polozony na wysokosci okolo 2900 m npm. Jest to solidny murowany budynek z oknem z szyba. W trakcie korzystania mozna sobie gory podziwac :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kibelek pod klasztorem Spitakavor

Obrazek

Obrazek

Beskid Niski- kolo "kompleksu wiatowego" niedaleko Małastowa

Obrazek

Tu troche mniej gorska sławojka- podsklepowa z Suwalszczyzny

Obrazek

oraz z Jagłowa

Obrazek

Ukrainskie Karpaty- Bukowina. Nad wsia Foszki

Obrazek

Przy cerkwi we wsi Foszki (Ukraina).
W kiblu jest ciekawe wyposazenie. Zamiast srajtasmy (albo ostatecznie gazety lub ksiazki) jest szmata. Jej stan sugeruje ze ktos zapewne nie raz uzył jej w celu wiadomym. Obok leża cukierki. Aby osłodzic sobie zycie po uzyciu szmaty?

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...


buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 08-02-2015 22:18

Murowany podwojny obiekt przy drodze z Boguszowa Gorce na Chełmiec

Obrazek


Kibelek w gornej czesci wsi Arcwanik w Armenii. Z ladnym widokiem. Przydrozna slawojka z ktore nie omieszkam skorzystac. Nie wiem czemu ma dwie dziury w podlodze. W srodku pod sciana stoi krzeselko z wyrwanym blatem. Rurki okalajace miejsce po siedzeniu sa owiniete szmatkami. Pewnie krzeselko sluzy babuszkom ktore maja problem z kucnieciem nad dziura.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 10-08-2015 12:10

Jak zwykle nie lubie muzeow to to trafia w pelni w moje gusta! :lol: jak bede w Kijowie to koniecznie musze odwiedzic!

http://www.eurasianet.org/node/74111

jaka sliczna ta kolorowa muszla- strasznie bym chciala taka miec w domu!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 09-01-2016 19:46

Kibelek w Miechowej (woj.opolskie) kolo kosciola i cmentarza. Drewniana lekko rozleciana sławojka bez dachu. Wnetrze pomalowane w roznokolorowe mazaje. Jakby wyrwany z jakiejs innej rzeczywistosci i tu tajemniczo przeniesiony. Duzo bardziej pasowalby gdzies kolo jakiejs chatki studenckiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Fadel
obieżyświat
Posty: 981
Rejestracja: 27-05-2009 20:17

Postautor: Fadel » 12-01-2016 15:24

Można sobie ulżyć i w takim, gdzie nie ma potrzeby spuszczania wody:

Obrazek

Obrazek

Z kibelka jest panorama horyzontalna,

Obrazek

... jak i wertykalna

Obrazek[/img][/url]


Wróć do „Turystyka”