W sprawie spamu c.d.

Coś nie działa? Jakieś pytania? A może masz jakieś propozycje co do nowych działów forum?
Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: adam » 16-03-2016 11:16

creamcheese pisze:A może by tak zrobić porządek na liście użytkowników...ponad 2/3 z nich zarejestrowało się w ciągu ostatniego roku, zdecydowana większość ma podpięty link do stronki ze zlewozmywakiem czy kancelarią adwokacką i nie napisała żadnego postu. Z 7250 zrobi się 2000 albo i mniej.


I taki właśnie jest plan - usunąć wszystkich użytkowników bez postów. Aktualnie testuję taką operację na kopii forum i trwa już to ładnych kilkanaście minut... A zostanie nie 2000 a 1000.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Zły Marcin » 16-03-2016 11:50

Czyli ostateczne rozwiązanie, dzień długich noży na forumie.
Grubo! :lol:

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: creamcheese » 16-03-2016 13:22

Raczej gwiezdne wojny :wink:

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Pudelek » 16-03-2016 14:19

A jak długo trwa te ukrywanie stron www? Liczy się staż czy ilość postów?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: adam » 16-03-2016 14:42

Pudelek pisze:A jak długo trwa te ukrywanie stron www? Liczy się staż czy ilość postów?


Aż wypadnie się z grupy Nowo zarejestrowanych użytkowników czyli aktualnie 5 postów.

No i po rzezi... Jak komuś niesprawiedliwie przepadło konto, to sorry... trzeba je od nowa założyć.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Zły Marcin » 16-03-2016 15:10

Zostało 947 userów,

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Franiu » 16-03-2016 19:04

Zmiany zmianami... estetycznie i użytkowo jest do bani ale może za bardzo przyzwyczaiłem się do starego wyglądu.

Za to spamerzy jak działali tak działają:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=7381
viewtopic.php?f=14&t=5247

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: adam » 16-03-2016 21:50

Franiu pisze:Zmiany zmianami... estetycznie i użytkowo jest do bani ale może za bardzo przyzwyczaiłem się do starego wyglądu.

Za to spamerzy jak działali tak działają:


Ok, rozumiem, że nowy wygląd forum Ci się nie podoba i fatalnie Ci się z nowego forum korzysta. Ale jaki jest sens Twojej wypowiedzi odnośnie spamerów? Zgłosiłeś chociaż ich działalność moderatorom? Spodziewałeś się, że nagle spamerzy przestaną się ręcznie rejestrować i pisać posty? Zrozumiałeś, co pisałem o odnośnikach i nofollow? Oraz to, że nie wszystkie zmiany zostały już wprowadzone?

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Franiu » 16-03-2016 22:00

Spokojnie, nie nadążam za wszystkimi zmianami. Już teraz widzę jakieś na plus jak choćby powiadomienie o cytowaniu. Z całego serca popieram zmiany bo choć nie udzielam się aktywnie forum jest dla mnie kopalnią wiedzy i ciekawych informacji.
A zgłoszenia właśnie poszły.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4799
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: buba1 » 16-03-2016 22:26

Oooo zrobilo sie blizniaczo jak na forum rosjapl.info :D
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Zły Marcin » 16-03-2016 22:52

Bo to chyba jedno z defaultowych profili forum a nie ma czasu i komu posiedzieć i podłubać w kodzie nad samym dizajnem, ważne że może udać się walka ze spamerstwem i trollingiem, reszta to kosmetyka/estetyka w sumie, stare forum było z wyglądu siermięgą i paździerzem - a podobało nam się z przyzwyczajenia pewnie. :wink:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4799
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: buba1 » 16-03-2016 23:18

Mnie tam zgrzewaja sprawy estetyki, poki nie bedzie rozowe jest ok :D
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Dolnoślązak » 17-03-2016 08:45

Dobra, styl się zmienił ale spamerzy jak byli tak są nadal i nadal jest burdel. Drogi adminie, nie o styl tu chodziło a o narzędzia dla modów, uprawnienia w walce ze spamerami. Na starym stylu też się to dało. I póki nadal takie mendy jak ta będą się rejestrować cała ta zmiana przypominać będzie tylko pudrowanie trupa memberlist.php?mode=viewprofile&u=7381 Z ręczną aktywacją postów dla nowych, o co od lat postulowałem wystarczyłoby wywalić go na zbity pysk zamiast teraz bawić się w usuwanie spamu. Tyle ode mnie.

PS Sorry, że się uniosłem ;)

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: adam » 17-03-2016 10:33

Dolnoślązak pisze:Dobra, styl się zmienił ale spamerzy jak byli tak są nadal i nadal jest burdel. Drogi adminie, nie o styl tu chodziło a o narzędzia dla modów, uprawnienia w walce ze spamerami. Na starym stylu też się to dało. I póki nadal takie mendy jak ta będą się rejestrować cała ta zmiana przypominać będzie tylko pudrowanie trupa memberlist.php?mode=viewprofile&u=7381 Z ręczną aktywacją postów dla nowych, o co od lat postulowałem wystarczyłoby wywalić go na zbity pysk zamiast teraz bawić się w usuwanie spamu. Tyle ode mnie.


No to jestem w kropce. Wydaje mi się, że już kilka razy napisałem wszystko na ten temat... Jeżeli moje słowa nie są wystarczająco zrozumiałe, pytajcie do skutku.

Po co zaglądają tu spamerzy? By wrzucić jawnie reklamę lub by wstawić odnośniki do swoich serwisów. Pierwszy przypadek jest możliwy do wyeliminowania jedynie poprzez ręczne zatwierdzanie pierwszych postów (co w aktualnej sytuacji jest złym rozwiązaniem, o czym później), w drugim przypadku potrzeba czasu, by spamerzy zorientowali się, że jest to bezcelowe ze względu na zmieniony sposób wyświetlania linków (pomijanie linków przy indeksacji strony przez roboty wyszukiwarek) oraz ze względu na zmiany częściowo już wprowadzone w wyświetlaniu profili i podpisów.

Nowy skrypt forum ma znacznie bardziej rozbudowane możliwości moderowania, przydzielania uprawnień, zarządzania użytkownikami, itp. I aktualny styl jest jedynie wynikiem aktualizacji forum - jest to jedyny domyślny styl (więc nie o niego tu chodziło). Ale bez ludzi, którzy aktywnie będą to robić faktycznie nic się nie zmieni. Od wczoraj jest już 8 zgłoszeń spamu do moderatorów i nic. Marnie też wygląda odzew na prośbę o zaktualizowanie grona moderatorów. I żeby było jasne - nie mam żadnych personalnych zarzutów do moderatorów - każdy ma swoje sprawy i nie zawsze regularnie śledzi forum (jak ja :) ) Ale ma to zwyczajnie swoje konsekwencje i jest też powodem dla którego nie przychylam się do propozycji zatwierdzania postów nowych użytkowników przez moderatorów (lepiej co parę dni usunąć spamerów niż zniechęcać ludzi kilkudniowym oczekiwaniem na publikację ich postów - przy aktualnej aktywności moderatorów).

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: W sprawie spamu c.d.

Postautor: Pudelek » 17-03-2016 11:28

Ja nie do końca rozumiem... razem z aktualizacją forum miała się zwiększyć ilość osób z uprawnieniami, ale przecież do tego nie doszło, bo nowych moderatorów nie ma. A tymczasem są takie kwiatki jak to: viewtopic.php?f=5&t=5251 i to w trzech osobnych wątkach. Bez nowych modów nic się nie zmieni!

Odnośnie zatwierdzania - może wystarczy, aby nowy przy rejestracji musiał wpisać kod lub kliknąć link aktywacyjny u siebie (zakładam, że są takie możliwości). To na pewno mocno by przerzedziło chętnych, zwłaszcza boty.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/


Wróć do „Forum o forum”