Deutsche Bahn zamówił 470 pociągów od bydgoskiej firmy...

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 03-07-2015 20:37

Lech pisze:Tylko co to ma do rzeczy, skoro po kolejowych szlakach Sudetów jeździ rożny tabor, w tym również taki, który kiedyś zakupiony został przez DB i przekazany jakiemuś przewożnikowi.

O jakich konkretnie szlakach piszesz i jakich przewoźnikach?

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 05-07-2015 08:36

@Ariel Ciechański - Chyba miałem jakieś halucynacje wsiadając do pociągu DB w stolicy Wielkopolski :roll:

Obrazek

Obrazek

@Hazmburk -
Okazuje się, że niemieckie koleje na polskich torach to żadna nowość. Od wielu lat pociągi DB jeżdżą z Drezna do Wrocławia
źródło cytatu > http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=7438

Obrazek

Obrazek
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 05-07-2015 15:19

Lech pisze:@Leuthen - A gdzie w podanej informacji jest coś o Wielkopolsce?

No - poza zdjęciem pojazdu szynowego z wielkim godłem województwa ze stolicą w Poznaniu i napisem "województwo wielkopolskie" nie ma tam niczego o terenach sąsiadującym od północy z Dolnym Śląskiem :D

Twój wywód zaś, jak Ci się ostatnio nadzwyczaj często zdarza, jest arcydziełem bezsensu. Korzystając z okazji od razu poproszę o cotygodniowe zamieszczanie zestawienia, ile samochodów marki Skoda sprzedano w wielkopolskich salonach samochodowych. Wszak to czeska marka, a w Czechach są Sudety - więc idąc za Twoim tokiem myślenia - powinno się na tym forum umieszczać tego typu informacje :lol:

PS Uaktualnię Twój stan wiedzy nt. połączenia DB Regio Wrocław-Drezno: od ponad 4 miesięcy ono nie istnieje (o czym pisałem zresztą na tym forum).

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 05-07-2015 17:53

Leuthen pisze:No - poza zdjęciem pojazdu szynowego z wielkim godłem województwa ze stolicą w Poznaniu i napisem "województwo wielkopolskie"
Widać godło tego sąsiedniego województwa ze stolicą w Poznaniu niektórych tu bardzo rozdrażniło. Ciekawe, że nie było tu tak ostrej reakcji na posty innych dyskutantów, zamieszczane w tym dziale, które z tematem kolei w Sudetach nie mają absolutnie nic wspólnego. Czy aby nie odezwał się lokalny szowinizm i sposób myślenia, na który zwracają uwagę ludzie z innych stron Polski? Tu masz jedną z ciekawych opinii na ten temat > http://wpolityce.pl/polityka/257932-dla ... iec-glosno Życzę przyjemnej lektury.
Leuthen pisze:Twój wywód zaś, jak Ci się ostatnio nadzwyczaj często zdarza, jest arcydziełem bezsensu.
A czepialstwo dla samego czepialstwa nie jest szczytem bezsensu? Twój wywód w każdym razie na pewno jest acydziełem złośliwości, nie pierwszym zresztą.
Leuthen pisze:DB Regio Wrocław-Drezno: od ponad 4 miesięcy ono nie istnieje
I co z tego skoro dotarły do mnie wieści, że ma zostać przywrócone. Tak czy inaczej nie jest przesądzone, że pociągi produkowane przez bydgoską firmę Pesa, o których mowa na początku wątku, nie wyjadą na kolejowe szlaki w Sudetach.

PS. A lekturę tekstu pod wskazanym wyżej linkiem, którego autorem jest znakomity historyk i znawca tematów śląskich, naprawdę szczerze polecam.
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 05-07-2015 18:33

"Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby"
(ś.p. Stefan Kisielewski)
Ja Cię, Lechu, nobilitować nie zamierzam. Poszukaj innej osoby, która ma za dużo wolnego czasu i lubi takie bezsensowne dyskusje, w jakich się specjalizujesz.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 05-07-2015 18:43

Leuthen - Na pewno by nie było odczytane jako "bezsens" i obyło się bez czepialstwa i złośliwych odzywek, gdybym zamieścił tu wiadomość, że np. wrocławski Bombardier Transporation wyprodukował ileś tam nowych wagonów osobowych dla zagranicznego odbiorcy ze zdjęciem wagonu z namalowanym herbem województwa dolnośląskiego. A artykuł pod wskazanym linkiem naprawdę polecam. Z pewnością pozwoli powiększyć stan wiedzy na temat tego, co zmienilo się na Dolnym Śląsku i jak te zmiany są postrzegane przez mieszkańców innych regionów Polski.
Obrazek

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 05-07-2015 18:57

Mam szwagra z Wielkopolski. Na szczęście jest zupełnie inny niż Ty. Na tym poprzestanę...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 05-07-2015 19:12

Leuthen pisze:Mam szwagra z Wielkopolski. Na szczęście jest zupełnie inny niż Ty. Na tym poprzestanę...
Trzymam za słowo. Na marginesie dodam, że mam sporą rodzinę na Dolnym Śląsku, a konkretnie w regionie karkonoskim i też są zupełnie inni jak ci, którzy widząc namalowany na pojeździe szynowym herb Wielkopolski od razu zaczęli od niewybrednych ataków na mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 05-07-2015 22:36

Leuthen pisze:Uaktualnię Twój stan wiedzy nt. połączenia DB Regio Wrocław-Drezno: od ponad 4 miesięcy ono nie istnieje.

To raz. A dwa: pociąg jechał tylko pogórzami, które - zdaniem Lecha - nie należą przecież do Sudetów. A więc pociągi do Drezna nie jeździły w Sudetach. Po prostu Sudety to Sudety, a Przedgórze to Przedgórze i Pogórze to Pogórze.

http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=47395#47395

Dla twojej wiadomości, Lechu: Jedyną linią w niemieckich Sudetach, po której regularnie jeżdżą jeszcze pociągi pasażerskie Deutsche Bahn, jest połączenie Rumburk - Děčín przez Sebnitz i Bad Schandau, realizowane w kooperacji DB i ČD. Ty tego oczywiście nie wiedziałeś i tradycyjnie wijesz się jak piskorz. A informuję cię o tym na wypadek, gdybyś swoim zwyczajem przeklejał swój wpis na inne fora - żebyś przynajmniej tam się nie kompromitował.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 06-07-2015 07:10

Hazmburk pisze: linią w niemieckich Sudetach, po której regularnie jeżdżą jeszcze pociągi pasażerskie Deutsche Bahn, jest połączenie Rumburk - Děčín przez Sebnitz i Bad Schandau
Skoro o tym wiedzialeś, to pytałeś tylko po to, by mnie wkurzyć. Tym samym zachowaleś się, nie po raz pierwszy zresztą, jak typowy troll, choć mogłeś zwyczajnie potwierdzić, że faktycznie pociągi DB jeżdżą na niektórych kolejowych szlakach w Sudetach.
A tak na marginesie, to polecam lekturę artykułu, o którym informuję w osobnym wątku. > http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=5020 W tamtym wątku - podobnie jak w dyskusji o Ciszycy, gdzie nie raczyłeś mnie przeprosić za swoje kłamliwe insynuacje - też możesz tradycyjnie popisywać się mentorstwem i eksponować swoją zlośliwość. Mam nadzieję, że jednak trochę przemyślisz sprawę i pohamujesz swe zapędy do trollowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 07-07-2015 08:42

Lechu,
zmartwię Cię. To są/były pociągi międzynarodowe Przewozów Regionalnych obsługiwane taborem DB Regio... Obowiązuje więc taryfa naszych PRów, a płatności są złotówkach...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 07-07-2015 15:10

Tak czy inaczej DB ma swój udział w tych przewozach międzynarodowych. Bez udziału tej niemieckiej firmy kolejowej w tym przedsięwzięciu na pewno jej tabor tymi kolejowymi szlakami nie jeździ.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat

Postautor: Zły Marcin » 07-07-2015 16:20

To chyba najbardziej daremny temat na całym forum :(

:idea: Tak, wiem...nie chcesz-nie czytaj

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 09-07-2015 10:23

Lech pisze:Tak czy inaczej DB ma swój udział w tych przewozach międzynarodowych. Bez udziału tej niemieckiej firmy kolejowej w tym przedsięwzięciu na pewno jej tabor tymi kolejowymi szlakami nie jeździ.

Co nie oznacza, że DB jest tu przewoźnikiem...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 09-07-2015 10:43

Ariel Ciechański pisze:Co nie oznacza, że DB jest tu przewoźnikiem...
To nie ma nic do rzeczy bo i tak DB zgarnia część dochodu z tych przewozów bo jest właścicielem tych pociągów. Zresztą ten wątek dotyczy DB jako potencjalnego właściela taboru produkowanego przez bydgoską PESA, a nie kto i na jakich zasadach jest lub będzie tym taborem wożony.
Obrazek

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”