Spłonął dworzec w Długołęce

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Leuthen
stary wyga

Spłonął dworzec w Długołęce

Postautor: Leuthen » 07-05-2018 13:15

"Minionej nocy w Długołęce z ogniem walczyło 13 jednostek straży pożarnej. Ewakuowano 9 osób. Rodziny, które mieszkały w budynku dworca, zostały bez dachu nad głową.

Pożar pochłonął dorobek życia wielu rodzin. Wiesława Bielak stracił wszystko. – Bałam się o życie syna, bo mam syna niepełnosprawnego i wnuczka też miałam. Mąż złapał syna pod pachy, później sąsiad pod nogi i przez dach go wynosiliśmy – opowiada pani Grażyna Bielak.

Na terenie dworca mieszkało 5 rodzin. Ogień zauważono o 23, gaszenie pożaru trwało kilka godzin. – 13 zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym dwa samochody operacyjne, trzy zastępy OSP. Akcja trwała około 5-6 godzin – informuje młodszy brygadier Łukasz Kocia.

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Według mieszkańców budynek nie nadaje się do zamieszkania. Dotychczasowi mieszkańcy budynku dworca zatrzymali się u swoich rodzin i przyjaciół. Pomocy udzieliła im gmina. – W pierwszej kolejności otrzymali wodę, ubrania. W dalszej kolejności to już będą działania, które będą przeprowadzane w ramach zbiórki publicznej – informuje Ewelina Walczak-Pelc.

Dworzec w Długołęce został wybudowany w 1868 roku. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana."

http://wroclaw.tvp.pl/37084471/splonal- ... -dlugolece
"Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada, nie pozwól nam przespać poranka".

Dolnoślązak
stary wyga

Re: Spłonął dworzec w Długołęce

Postautor: Dolnoślązak » 07-05-2018 15:43

Który deweloper zamierza się tam budować?

Leuthen
stary wyga

Re: Spłonął dworzec w Długołęce

Postautor: Leuthen » 07-05-2018 20:23

Pewnie ten sam, co w miejscu dworca Kolei Górnośląskiej na Małachowskiego we Wrocławiu - albo jego znajomy :roll:
"Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada, nie pozwól nam przespać poranka".

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”