Przesyłanie zdjęć do www.sudety.it

Wszystko, co związane jest z portalem Sudety.it - propozycje, uwagi, opinie, skargi i zażalenia.
Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat
Posty: 562
Rejestracja: 07-07-2004 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Przesyłanie zdjęć do www.sudety.it

Postautor: walter02 » 08-07-2004 13:07

Hej,
Chciałbym poruszyć dwie sprawy:
1) przesyłanie większej ilości zdjęć (NIE mailem)
2) specjalny formularz na stronie do przesyłania zdjęć

ad1)
Sprawa bardziej na priv'a niż, na forum, ale może więcej ludzi ma tego typu problemy i może skorzysta:
Mam nazbieranych sporo zdjęć z Sudetów i przesłanie ich mailem byłoby upierdliwe -> pojemności szkrzynki itp.
Znacznie lepiej byłoby mi nagrać je na płytkę i wysłać normalną pocztą, tyle, że nigdzie nie znalazłem "normalnego" adresu.
Ideałem byłoby wydzielenie jakiegoś miejsca i dostęp do niego przez FTP, żeby można było wgrywać tam swoje zdjęcia, ale to prawdopodobnie nie przejdzie...

ad2)
Co sądzicie o takim formularzu zamiast wysyłania zdjęcia mailem jako załącznika - wydaje się, że same plusy:
formularz, poza browserem do wyboru zdjęcia mógłby się składać z jakiś obowiązkowych pól np:
data zrobienia zdjęcia
miejsce/obiekt
autor

chyba łatwiej byłoby nad tym zapanować...

pozdr

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 08-07-2004 14:15

No więc tak:
Publiczny FTP raczej odpada.
Aktualnie najlepszą metodą jest przesłanie maila z załączonymi zdjęciami, a jeżeli zdjęcia zajmują razem ponad 40 MB, no to faktycznie zostaje wypalenie tego na CD i przekazanie nam.

Portal posiada specjalne narzędzia do opisywania zdjęć. W przypadku stałej współpracy lub znacznej liczby zdjęć możemy udostępnić dostęp do tych skryptów, by opisać swoje zdjęcia. Ale i tak wpierw trzeba nam te zdjęcia przesłać - przynajminej pierwszą część. Jeżeli sprawa będzie wyglądać poważnie, udostępnimy możliwość samodzielnego przesyłania zdjęć na portal.

Podobnie zapewne niedługo udostępnimy narzędzia do opisywania miejscowości i obiektów tym, którzy zechcą promować w ten sposób swój region.

Pozdrowienia!

Gość

Postautor: Gość » 08-07-2004 21:00

a jeżeli zdjęcia zajmują razem ponad 40 MB, no to faktycznie zostaje wypalenie tego na CD i przekazanie nam.

właśnie - jak przekazać -> przydałby się jakiś adres (na stronach nie udało mi się znaleźć...)

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 08-07-2004 23:11

Jeżeli koniecznie pocztą, to pisz na prv, prześlemy adres.
Ale sądząc po miejscu pracy możemy się spotkać osobiście przy jakims bronku ;)

Pozdrowienia!

klossone
tramp
Posty: 41
Rejestracja: 03-01-2005 21:23
Lokalizacja: Olsztyn

foto

Postautor: klossone » 04-01-2005 18:27

Witam i mam pytanko w zasadzie do admina. Około 1,5 miesiąca temu wysłałem parę fotek i nie wiem co się z nimi dzieje. Na stronie się nie pojawiły. Rozumiem, że może nie wszystkie się kwalifikują do pokazania itd, ale jakieś info (dla mnie) byłoby miłe. Pozdro z Olsztyna.

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 04-01-2005 18:39

Witam i mam pytanko w zasadzie do admina. Około 1,5 miesiąca temu wysłałem parę fotek i nie wiem co się z nimi dzieje. Na stronie się nie pojawiły. Rozumiem, że może nie wszystkie się kwalifikują do pokazania itd, ale jakieś info (dla mnie) byłoby miłe. Pozdro z Olsztyna.

Tu admin.
Zapytanie to do naszego pana redaktora przekazuję i wkrótce dam znać. Rozumiem, iż przyszły one z adresu, który widnieje w Twoim profilu?
Prawdopodobnie doszły, ale jako że pan redaktor Wojtek zajętym wielce ostatnimi czasy jest, mamy małe zaległości.

Generalnie sprawa zostanie wyjaśniona i winni zostaną surowo ukarani.

klossone
tramp
Posty: 41
Rejestracja: 03-01-2005 21:23
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: klossone » 04-01-2005 18:47

Wszystko sie zgadza i z góry dziękuję. :D

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 04-01-2005 22:06

Przesłane fotki (szroko rozumianych) Gór Stołowych oczywiście są. Wrzucimy je na portal w pierwszej kolejności. Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 06-01-2005 01:21

Okazało się, iż fotki zostały wrzucone na serwer już jakiś czas temu - ale właśnie z braku czasu nie zostały opisane, stąd nie było ich widać.

Oto one:
http://www.sudety.it/index/galeria/author,klossone


Wróć do „Portal Sudety.it”