PROTEST

Wszystko, co związane jest z portalem Sudety.it - propozycje, uwagi, opinie, skargi i zażalenia.
Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

PROTEST

Postautor: adam » 24-11-2004 00:30

Portal na pomarańczowo - z powodów oczywistych - do odwołania.

Prawdopodobnie we środę 24 XI o godzinie 18. na wrocławskim rynku będzie można zademonstrować bardziej osobiście swoje poparcie walce o demokratyczną Ukrainę - może ktoś ma potwiedzone informacje?

Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Postautor: Voytek » 24-11-2004 16:29

A dlaczego by nie, protestować wolno, a w tym przypadku nawet trzeba, a pomarańczowy to bardzo ładny kolor :-)

Pozdrowionka
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."

Voytek :-)
www.zarodreptaki.zarow.pl

Bartek
tramp
Posty: 11
Rejestracja: 31-08-2004 21:02

Postautor: Bartek » 30-11-2004 22:41

Adam: nie jest dla mnie oczywiste dlaczego kolor pomarańczowy. Rozumiem zaangażowanie polityczne, rozumiem, że chodzi o Ukrainę, ale o co konkretnie Wam chodzi - nie wiem.
Kolor pomarańczowy jest kolorem Juszczenki - czyżbyście go popierali? Czy może - "bo wszyscy na pomarańczowo"? Ale zastrzegam - w to drugie nie wierzę.
Acha - tytuł wątku podpowiada - "protest". Pewnie przeciwko fałszerstwom wyborczym. Tylko skąd kolor pomarańczowy? Wierzycie w uczciwość Juszczenki i jego ekipy?

pzdr BW

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 01-12-2004 00:42

Popieram każdego, kto dąży do sprawiedliwości. Uznaję prawo Ukrainy do wolnych, demokratycznych wyborów. Popieram więc działania opozycji, które zmierzają do tego celu.

Zaangażowany politycznie to raczej nie jestem. Gdybym był, postępował bym według zasady: "Komuchom należy po chrześcijańsku wybaczyć. A następnie powiesić." Ale jak widać nie jestem.

Natomiast nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz.

Bartek
tramp
Posty: 11
Rejestracja: 31-08-2004 21:02

Postautor: Bartek » 01-12-2004 13:36

Nie da się poprzeć każdego, kto dąży do sprawiedliwości. Brak technicznych możliwości. Wybraliście poparcie sprawiedliwości na Ukrainie w czasie wyborów, mimo że dotychczas nie angażowaliście się politycznie (co byś nie powiedział jest to zaangażowanie również polityczne). Ciekaw jestem przyczyn, dlaczego właśnie sprawa Ukrainy tak Was wzbudziła.
Kolor pomarańczowy rozumiałem jako poparcie Juszczenki a nie sprawiedliwości - stąd moje niezrozumienie waszego protestu. I być może Twoje niezrozumienie mojego niezrozumienia.

pzdr BW

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 03-12-2004 18:34

Sąd Najwyższy unieważnił wyniki II tury wyborów i nakazł jej powtórzenie, więc wracamy do normalnej kolorystyki.

A co do Twoich, Bartku, pytań, to:
a) Czynnie popierać faktycznie się nie da. Ale biernie (uznawać czyjeś racje) - nie widzę problemu.
b) Poparliśmy opozycję w dążeniu do demokracji już po wyborach, gdy było jasne, że zostały sfałszowane - a nie w czasie wyborów.
c) Dlaczego Ukraina? Bo tam ludzie sami zbutnowali się przeciw zakłamaniu. Gdyby dalej pozostali bierni, nie mielibyśmy czego popierać.

Bartek
tramp
Posty: 11
Rejestracja: 31-08-2004 21:02

Postautor: Bartek » 07-12-2004 21:26

Muszę przyznać, że szybko dowiedziałeś się o decyzji ukraińskeigo Sądu Najwyższego.
Może w końcu uda się Ukraińcom wybrać prezydenta bez oszustw.
Pisząc o Waszym poparciu sprawiedliwości "w czasie wyborów" nie miałem na myśli Waszego poparcia przed głosowaniem. Po prostu wybory się nie zakończyły. Chodziło mi o wskazanie konkretnego zdarzenia. Można było przecież popierać werbalnie sprawiedliwość na Ukranie przed wyborami. Czytając różne reportaże, sprawozdania i komentarze, również takie napisane już ładny kęs czasu temu, mam wrażenie, że w porównaniu do Ukrainy, w Polsce jest wysoka kultura polityczna i praworządność. I nie jest to bynajmniej komlement dla naszych polityków.
Nie czynię bynajmniej zarzutów, że nie popieraliście biednej sprawiedliwości na Ukrainie wcześniej - sam napisałeś, że masowe protesty Was zdopingowały - chcę się tylko wytłumaczyć z mojej nieudolności odczytania Twojego stwierdzenia, że jest oczywiste dlaczego protest.
BTW: Teraz Ukraińcy będą musieli dołączyć pomarańczowy do kolorów swojej flagi.


Wróć do „Portal Sudety.it”