Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: Nuta » 17-07-2014 09:47

Z dużą przyjemnością chciałbym poinformować, że niedawno miałem możliwość odwiedzić w/w obiekt, którego przyszłość jeszcze nie tak dawno stała pod znakiem zapytania, a które już zaczęło funkcjonować.

Nowymi właścicielami schroniska jest niezwykle sympatyczne młode małżeństwo, które właśnie "dwoi się i troi", by zrobić wszystko, ażeby "Srebrny Potok" stał się na powrót miejscem godnym uwagi.
Jest już wyremontowanych kilka pokoi i schronisko posada teraz ok 30 miejsc noclegowych (docelowo ma być 50).

Osobiście trzymam kciuki za schronisko i mam wielką nadzieję, że nowi właściciele poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Oby, bo to na prawdę bardzo ciekawe, ładne i klimatyczne miejsce, które może okazać się nie tylko fajną "bazą wypadową" na Grzbiet Lasocki, ale też idealnym miejscem dla turystów zmotoryzowanych, poznających też dalsze rejony Sudetów.

Serdecznie polecam! :D

Schronisko "Srebrny Potok"
58-420 Lubawka
Jarkowice 136
tel. 075/ 74-26-611
kom. 883 715 719

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: Ariel Ciechański » 17-07-2014 10:17

Nuta pisze:Z dużą przyjemnością chciałbym poinformować, że niedawno miałem możliwość odwiedzić w/w obiekt, którego przyszłość jeszcze nie tak dawno stała pod znakiem zapytania, a które już zaczęło funkcjonować.


Rozumiem, że to nadal będzie schronisko??

Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Re: Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: Nuta » 17-07-2014 10:44

Ariel Ciechański pisze:Rozumiem, że to nadal będzie schronisko??


Jak najbardziej, Ariel :wink:

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: Ariel Ciechański » 17-07-2014 10:47

Nuta pisze:
Jak najbardziej, Ariel :wink:


To git ;-).

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: Michał » 17-07-2014 23:08

To dobra wiadomość, bo w tamtym rejonie jest cieńko z tanią bazą noclegową. Kiedyś Buba zarekomendowała mi prywatny hostel w Lubawce, ale jak dzwoniłem, to jakoś nie byli zainteresowani pojedynczą osobą "wie Pan, nie ma ciepłej wody, a ja zaraz idę do domu..."
Ufam, że poziom cen w Srebrnym Potoku będzie na poziomie zdrowego rozsądku.



Nuta pisze:Obrazek


BTW, to przypadkiem nie są dawne obiekty Wojsk Ochrony Pogranicza?

skiboy
obieżyświat
Posty: 604
Rejestracja: 02-10-2008 21:24
Lokalizacja: jelenia gora

Postautor: skiboy » 19-07-2014 20:16

Ano są to byłe obiekty WOP-u.

Awatar użytkownika
seb_135
wędrowiec
Posty: 394
Rejestracja: 03-02-2009 21:31
Lokalizacja: Opole

Postautor: seb_135 » 14-02-2015 18:18

byłem, potwierdzam, świetne miejsce :-)
"following our will and wind we may just go where no one's been"

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4792
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Schronisko "Srebrny Potok" znów otwarte!

Postautor: buba1 » 15-02-2015 17:40

Michał pisze:To dobra wiadomość, bo w tamtym rejonie jest cieńko z tanią bazą noclegową. Kiedyś Buba zarekomendowała mi prywatny hostel w Lubawce, ale jak dzwoniłem, to jakoś nie byli zainteresowani pojedynczą osobą "wie Pan, nie ma ciepłej wody, a ja zaraz idę do domu..."


Nie wiem czy on prywatny czy nie- szyld PTSMu w Lubawce caly czas wisi (moze tylko dla ozdoby). W tym roku tez tam bylismy (tydzien temu) i wrazenia nadal bardzo pozytywne, babka specjalnie dla nas otwarla schronisko (2 osoby), dala nam kaloryferek do pokoju zeby nam bylo cieplej itp. Czy byla ciepla woda to nie wiem, bo zwykle w schroniskach mnie to nie interesuje i nie sprawdzam nawet.
Bylam trzeci raz- i do Lubawki zawsze bede chetnie wracac!

Co do Srebrnego Potoku..(bylismy 2 tygodnie temu). Plusem jest mila w obyciu obsluga , czajnik w korytarzu calodobowo i dostep do kuchni. W wygladzie pokoi to wedlug mnie nie ma juz nic wspolnego ze schroniskiem- po prostu pensjonat. Co ciekawe- podczas naszego pobytu tak pizgalo w pokoju ze wieczor przesiedzielismy w pelnym ubraniu w spiworach zastanawiac czy we wiacie nie byloby przypadkiem cieplej (w takiej gdzie da rade rozpalic ognisko to napewno! ;)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
ecowarrior
stary wyga
Posty: 1008
Rejestracja: 28-10-2007 13:38
Lokalizacja: Zdzieszowice

Postautor: ecowarrior » 16-02-2015 16:38

Natomiast ja tam byłem z Sebą tuż przed Sylwestrem. Sympatyczni i uczynni właściciele, specjalnie po nas wyjechali gdy o 23 przemierzaliśmy odcinek pomiędzy Schroniskiem a Lubawką. Akurat nam w pokoju było ciepło. Zarówno wieczorem jak i rano siedziałem w krótkim t-shircie. Sanitariaty czyściutkie, woda ciepła. Z czystym sumieniem polecam.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Byłem zobaczyłem ...

Postautor: Dolnoślązak » 21-08-2015 20:25

Jooker pisze:Wspaniałe schronisko i jeszcze wspanialsza obsługa (pozdro dla Marty i Jacka z Gdyni) atmosfera jak w domu i jeszcze dobre posiłki POLECAM

Może już ktoś go wypier...?


Wróć do „Noclegi”