Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: Kipcior » 27-09-2017 12:06

Moi drodzy, potrzebuję pomocy w kwestii znalezienia noclegu na/przy trasie GSS pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami. Trochę czasu juz poświęciłem na szukanie w rożnych miejscach i póki co obraz jest nieciekawy: wygląda na to, ze na tym odcinku nie ma nic, al bo prawie nic. Piszę, bo może jednak ktoś coś tam wie. Trochę więcej szczegółów.
Idziemy bez namiotów, śpiworów itd więc noclegi pod chmurką nie wchodzą w grę. Standard noclegów obojętny byle by jakieś kojo było i gdzieś można było się umyć.
Planujemy zakończenie GSS w ciągu 4 dni wraz z przyjazdem i powrotem. Start w Złotym Stoku, gdzie powinniśmy przybyć między 13, a 14. Pozostaje więc jakieś 6 godzin marszu w tym dniu (niestety dni coraz krótsze). Z kolei ostatni dzień planuje rozpocząć w schronisku pod Biskupią Kopą tak, żeby raz noclegować w fajnych okolicznościach przyrody, a dwa na spokojnie zejść do Prudnika i tego samego dnia powrót do domu (ok 5-6 godzin jazdy). Pozostaje więc dylemat noclegu gdzieś pomiędzy Paczkowem, a schroniskiem na Biskupiej. Na raz raczej cięzko będzie przejść z Paczkowa doo Głuchołaz, bo wychodzi 45 km. Idealnie więc byłoby znaleźć coś albo za Paczkowem czyli pierwszego dnia dojść np do Lisich Kątów albo nawet do Ujeźdźca i wtedy drugiego dnia Głuchołazy byłoby w zasięgu. Bądź zanocować w Paczkowie i potem gdzieś przed Głuchołazami np pomiędzy Sławnowicami, a Gierałcicami. Czy ktoś coś wie o możliwośc zanocowania w tych miejscach? Ewentualnie jakieś inne pomysły rozplanowania tego, ale tak, żeby dziennie nie przekraczać 40 km - a jesli te 40 km byłoby w 1 dniu to kolejnego dnia lajtowo
Kilometrowo te 4 dni wydają się spokojnie do zrobieni, niestety możliwość zanocowania mocno determinuje plan wędrówki i trochę się to komplikuje.

I jeszcze drugie pytanie. Auto planujemy zostawić w Nysie, wydaje się być najlepszym punktem połacząnym komunikacyjnie ze Złotym Stokiem i Prudnikiem. Znalazłem tam parking strzeżony na ulicy Wolności 2, ale na zdjęciach street view wygląda jakby opuszczony. Jako, że street view nie jest miarodajnym wyzncznikiem (stare fotki, dziwna godzina, etc) to czy jest na forum ktoś z Nysy kto mógłby potwierdzić, że ten parking dalej funkcjonuje i można tam spokojnie zostawić auto na 4 dni. Ewentualnie polecić jakiś inny parking strzeżony jeśli jest.

Wszelka pomoc mile widziana.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: Michał » 27-09-2017 23:55

Po polskiej stronie jest kiepsko. Ale coś powinno być po czeskiej stronie, poszukaj na http://www.penziony.cz , np. Hospoda Modry Jelen w Vidnavie https://www.penziony.cz/vidnava/hospoda-modry-jelen/ .
Przy czym nie wystrasz się określenia "Penzion" bo Czesi mają trochę inne pojęcie tego słowa, i pod nim często znajdziesz przytulną ubytownię za 40 zł.
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: creamcheese » 28-09-2017 05:36

W ub roku szedłem tym odcinkiem GSS i w interesujących Cię okolicach nocowałem w Piotrowicach Nyskich...zaraz przy GSS jest taka warownia, dwór, zameczek...nie wiem jak to nazwać...w ciągłym remoncie ale nocleg dają po rozsądnej cenie. Nocowałem również w Gierałcicach...trzeba popytać w sklepie na krzyżówce to wskażą dom-pensjonat gdzie są noclegi...dom stoi 200 m dalej, po lewej stronie, też przy GSS. I też w rozsądnej cenie
Pozdrawiam

Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: Kipcior » 28-09-2017 17:08

Dzięki wielkie za obie podpowiedzi. Czeski wariant mniej preferowany z uwagi na to, ze jednak trzeba by zboczyć ze 2 km ze szlaku w jedna i drugą stronę co dalej 4 km nadłożenia drogi, ale zawsze warto mieć wariant na uwadze jeśli nie ma innych. Te Gierałcice to by mi pasowały, próbowałem już szukać czegoś na necie, ale jedyny nocleg koło Gierałcic jaki znalazłem to całe piętro (apartament) do wynajęcia. Ale w tej sytuacji, skoro jest alternatywa to będę drążył temat dalej. To by mi pasowało w sumie.

Tymczasem, nawiasem i żartem mówiąc, wczoraj gadałem sobie o tym z moim 9 letnim synem i ten wpadł na wyjątkowy pomysł o którym w ogóle nie pomyślałem :) Stwierdził, idźcie tego drugiego dnia tak daleko jak się da, jak nie dojdziecie do celu to najwyżej zamówicie taksówkę która zawiezie Was na nocleg do Głuchołaz, a następnego dnia taksówką wrócicie z powrotem w to samo miejsce i pójdziecie dalej. Choć sam pomysł wydaje się kosmiczny (zestawiając go z łażeniem z plecakiem po szlaku który ma ponad 440 km) to jednak świeżości umysłu mu pozazdrościć :) Czy w Głuchołazach są taksówki ? hahaha

doktorkidler
tramp
Posty: 25
Rejestracja: 14-04-2015 11:07

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: doktorkidler » 03-10-2017 22:53

Odcinek Paczków - Głuchołazy jest całkowicie płaski, ani jednej góry po drodze (swoją drogą nie rozumiem dlaczego po upadku komunizmu i otwarciu granic nie zmieniono przebiegu GSS w tym rejonie przez Jeseniky) i przeciętny piechur nie powinien mieć problemów z jego pokonaniem w 9-10 godzin (pod warunkiem, że nie zgubicie szlaku między Łąką a Jarnołtowem, gdzie oznakowania praktycznie brak).

Ponadto polecam poradnik użytkownika tego forum fotosudety (jego relacje zainspirowały mnie do pokonania GSS w podobny sposób).
Tu omawiany odcinek http://gssprzewodnik.pl/etap-3-glucholazy-paczkow
Po prawej stronie wymienione są informacje praktyczne, w tym potencjalne noclegi.

Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: Kipcior » 05-10-2017 21:07

To prawda, że odcinek płaski aczkolwiek nie chcemy też biec na złamanie karku. Z doświadczenia dotychczaasowych wędrówek wcale nie jestem taki pewien czy to podejścia robią największy problem. Np odcinek między Dusznikami, a Jagodną dał nam ostatnio w kość, a podejść tam nie ma zbyt dużo. Bardziej dostały stopy po wędrówce asfaltem. Wtedy zrobiliśmy 34 km i mieliśmy dość także nie chce przeginać. No i dzień króki co jak mówiłem nie daje dużego marginesu na wypadek, gdyby był poślizg w drodze.

A poradnika nie znałem także dziękuję za link, chętnie przestudiuje. Przy planowaniu głównie bazuje na przewodniku Brygiera - forma prezentacji danych bardzo przypadła mi do gustu.

Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Re: Nocleg pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami

Postautor: Kipcior » 16-04-2018 13:51

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za wczesniejsze porady. Ostatecznie atak finałowy na GSS odbędzie sie w tę majówkę, a na trasie zarezerwowaliśmy noclegi w polecanym wyżej pałacyku w Piotrowicach Nyskich. Jest mniej więcej po środku drogi pomiędzy Złotym Stokiem, a Głuchołazami co pozwoli nam na podzielenie tego odcinka na dwa równe etapy po ok 30 km (tak na spokojnie co by nie forsować się, obejrzeć ciekawe obiekty po drodze, zebrac jakies kesze :)).


Wróć do „Noclegi”