Projekt znaczka

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 02-02-2006 10:14

Grupa inicjatywna założycieli Polskiego Towarzystwa Sudeckiego z Wrocławia przyjęła jednak taki znaczek organizacyjny

Obrazek

Jak się on prezentuje? A jeśli komuś się coś w nim nie podoba, to proszę o opinie dlaczego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Do *jm

Postautor: Lech » 02-02-2006 10:32

*jm pisze:Lechu, sprowokowałeś ten temat wczoraj


Nie ja, a Ty sporowokowałeś usiłując zmienić temat i zająć się w innym wątku sprawami Polskiego Towarzystwa Sudeckiego. Ponownie apeluję abyś zrzucające Tobie sen z powiek problemy poruszał we właściwym wątku. Przecież wyjaśniłem, że nie ja powołałem PTS ani też nie wymyśliłem odznaki z muflonem. I na tym powinieneś zakończyć dyskusję, a ją ciągniesz i ciągniesz.
Obrazek

*jm

Postautor: *jm » 02-02-2006 10:42

Tak, ponawiam pytanie w poprzednim wątku.

Petefijalkowski
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 01-02-2006 09:49

Postautor: Petefijalkowski » 02-02-2006 10:42

Krótkie pytanie - rok założenia to 1899? czy 1989 - to jest troszkę niejasne na znaczku. Z rzeczy technicznych jeszcze - nie wiem czy jest potrzeba powtarzania Polskie Towarzystwo Sudeckie jako PTS - moim zdaniem marnowanie miejsca na znaczku, można by było dac tylko "Polskie Towarzystwo Sudeckie" i zrobić wyraźniejszą datę powstania.

Pozdrawiam

Piotrek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 02-02-2006 10:55

Petefijalkowski pisze:Krótkie pytanie - rok założenia to 1899? czy 1989 - to jest troszkę niejasne na znaczku. Z rzeczy technicznych jeszcze - nie wiem czy jest potrzeba powtarzania Polskie Towarzystwo Sudeckie jako PTS - moim zdaniem marnowanie miejsca na znaczku, można by było dac tylko "Polskie Towarzystwo Sudeckie" i zrobić wyraźniejszą datę powstania.


Masz całkowitą rację. Cyfry roku założenia są rozmieszczone na okręgu w taki sposób, że nie wiadomo jak to czytać. Moim skromnym zdaniem data powstania PTS nie jest wcale potrzebna. Wystarczy jeśli będzie to zapisane w Statucie PTS. Poza tym uważam, że jeśli jest pełna nazwa, to skrót jest całkowicie zbędny, bo znaczek staje się nadniernie przeładowany a przez to mało czytelny. Jednak znaczek pozostanie taki, jak zdecyduje środowisko wrocławskie, które podjęło się powołania Polskiego Towarzystwa Sudeckiego.
Obrazek


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”