Nowy ranking schronisk NPM

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
PiotrekP
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 05-05-2010 16:53
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: PiotrekP » 12-08-2013 08:03

No to będzie fajnie. :D
Do zobaczenia na szlaku.
Nasze Wędrowanie

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 12-08-2013 10:39

Więcej napakowanych smutnych panów przyjeżdżających z nadzieją, że można kogoś pobić. Zaiste, będzie pięknie...

MsSewik
łazik
Posty: 57
Rejestracja: 16-07-2012 11:19
Lokalizacja: somewhere around nothing

Postautor: MsSewik » 12-08-2013 18:14

Oj, widzę że naprawdę złe wyobrażenie macie o mym brzydkim mieście Wałbrzych :D. Ja sądzę, że 'napakowani panowie' mają dość swoich spraw i problemów i Andrzejówka nie będzie dla nich żadną atrakcją :). A te 4 kursy 12-stki to całkiem fajna sprawa :)

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 12-08-2013 20:03

Fajna, fajna... Na pewno przecież będą z niej korzystać także mieszkańcy wyżej położonych domów w Rybnicy Leśnej czy turyści, dla których Andrzejówka stanowi dobry punkt wyjściowy/końcowy do dalszych wycieczek po Górach Suchych. Oby tylko frekwencja nie okazała się tak mała, że zlikwidują połączenie za pół roku. Sam chętnie skorzystałbym z niego w ubiegłym roku, a tak musiałem gnać na piechotę na złamanie karku na "10" do Glinika Starego, bo w niedzielę nic z Rybnicy nie jechało. Chyba nie o to chodzi, żeby likwidować komunikację publiczną tylko dlatego, że przy okazji łatwiej mogą też dotrzeć do schroniska różni niepowołani osobnicy?

Przy okazji: gdzie można znaleźć rozkłady jazdy prywatnych busów (zwanych lokalnie "nyskami") do różnych miejscowości w okolicach Wałbrzycha? Kiedyś były dokładne pdf-y na stronie powiat.walbrzych.pl, ale po zmianie wyglądu strony w ostatnim czasie coś nie mogę ich znaleźć na niej i nigdzie indziej w sieci...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 12-08-2013 23:03

MsSewik pisze:Oj, widzę że naprawdę złe wyobrażenie macie o mym brzydkim mieście Wałbrzych :D. Ja sądzę, że 'napakowani panowie' mają dość swoich spraw i problemów i Andrzejówka nie będzie dla nich żadną atrakcją :). A te 4 kursy 12-stki to całkiem fajna sprawa :)


To źle myślisz, bo ja już trzy razy miałem z nimi doświadczenie.

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 13-08-2013 07:33

Czy ma ktoś czasy odjazdów z przystanku na Starym Zdroju? Mam nadzieję, że pomyśleli o skomunikowaniu autobusu z pierwszym rannym pociągiem z Wrocławia na PKP Miasto.

MsSewik
łazik
Posty: 57
Rejestracja: 16-07-2012 11:19
Lokalizacja: somewhere around nothing

Postautor: MsSewik » 13-08-2013 10:24

@hm0 - oto rozkład:http://zdkium.walbrzych.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=403:lini-12-do-rybnicy-lenej-i-andrzejowki

@Hazmburk - faktycznie nie ma jakiegos zbiorczego rozkładu dla tych wszystkich busików odjeżdżających z Wałbrzycha, my nie mamy nawet przecież dworca PKS. Podobno sami mieszkańcy gubią się skąd coś tam odjeżdża :)Mozesz szukać połaczenia wpisując tam gdzie chcesz jechać np Wałbrzych - Kamienna Góra, Wałbrzych - Walim itp. - każdy przewoźnik ma jakiś swój rozkład.

@ Human - ale wałbrzyscy 'napakowani' zaczepiali Cię na szlaku? Ja naprawdę wątpię, żeby oni tak sobie do Andrzejówki jeżdzili, żeby tamz adymy robić:)

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 13-08-2013 10:52

Nie na szlaku, tylko w Andrzejówce. I tak- oni tam dość regularnie jeżdżą na piwko i zadymy.

MsSewik
łazik
Posty: 57
Rejestracja: 16-07-2012 11:19
Lokalizacja: somewhere around nothing

Postautor: MsSewik » 13-08-2013 13:18

No to piękne okoliczności przyrody na to piwko wybierają :) Żartuję, ale nie ma chyba aż tak dużego prawdopodobieństwa, że jakieś oprychy będą tam często imprezować, tylko dlatego, że mają autobus miejski prosto do celu. Wielu osobom ułatwi to dojazd do naprawdę fajnego miejsca wypadowego albo powrót z niego. Ja osobiście kilka razy musiałam kombinować i zasuwać albo do Sokołowska, albo z powrotem do Wałbrzycha przez Rybnicę, żeby jakoś do domu wrócić. A teraz...luksusik, można dłuższe traski planowac :)

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 13-08-2013 14:00

MsSewik pisze:@Hazmburk - faktycznie nie ma jakiegos zbiorczego rozkładu dla tych wszystkich busików odjeżdżających z Wałbrzycha, my nie mamy nawet przecież dworca PKS. Podobno sami mieszkańcy gubią się skąd coś tam odjeżdża :)Mozesz szukać połaczenia wpisując tam gdzie chcesz jechać np Wałbrzych - Kamienna Góra, Wałbrzych - Walim itp. - każdy przewoźnik ma jakiś swój rozkład.

Komunikacyjny "trzeci świat"... Żeby przez Googla trzeba było wyszukiwać rozkłady jazdy przewoźników, przy założeniu, że wielu z nich w ogóle nie ma w sieci... Dziwię się, że nie ma tam nikogo w Wałbrzychu, który potrafiłby i chciałby to trochę ucywilizować (jedno miejsce w internecie, gdzie można znaleźć wszystkie rozkłady, jedno miejsce, skąd odjeżdżają busy, rozkłady na przystankach etc.). Nawet na stronie Sokołowska, jak zauważyłem, w ostatnim czasie zniknął rozkład busów na linii do Mieroszowa - dość dokładny i aktualny.

No cóż, planowałem w najbliższym czasie wyskoczyć w górki w okolicach Wałbrzycha, w takim razie pojadę do Czech... :(

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 13-08-2013 14:44

Hazmburk pisze:
No cóż, planowałem w najbliższym czasie wyskoczyć w górki w okolicach Wałbrzycha, w takim razie pojadę do Czech... :(


Dojedź do Wałbrzycha, wyjdź na jakąś wylotówkę i łap stopa - prościej, szybciej, przyjemniej.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

MsSewik
łazik
Posty: 57
Rejestracja: 16-07-2012 11:19
Lokalizacja: somewhere around nothing

Postautor: MsSewik » 13-08-2013 16:02

:) 'na stopa' jak najbardziej wskazane w tej sytuacji...ale dodam Wam, żeby było jeszcze ciekawiej, że te rozkłady nawet nie wiszą na przystanku skąd busiki odjeżdżają :) szukanie w ciemno w google wydaje się być więc sensowniejsze :) to jest 'trzeci swiat' faktycznie ...:)

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 13-08-2013 18:03

Dzięki za linka z rozkładem ale dotyczy on Placu Grunwaldzkiego a wiem, że wcześniej "12" zatrzymuje się obok dworca Miasto. Chociaż biorąc poprawkę -10 minut można przyjąć, że drugi sobotni autobus do Andrzejówki jest skomunikowany z pierwszym pociągiem z Wrocławia na Wałbrzych Miasto - trzeba czekać na niego niecałe 30 minut, więc na polskie warunki jest nieźle.
Na pewno teraz w okolicach Andrzejówki wzrośnie zaśmiecenie na szlakach czy pojawi się przypadkowe "towarzystwo" ale rachunek będzie in plus. Ludzie zobaczą po drodze, jak w imię pieniędzy i zerowych korzyści dla społeczności lokalnej traktuje się naturę. Zaczną mówić, pytać, wieści się rozniosą i być może to pomoże w likwidacji kamienołomu. Poza tym duża grupa ludzi - emerytów, mniej zamożnych, czyli takich, jakich nie brak w Wałbrzychu - będzie miała okazję poszerzyć horyzonty, bo dotychczas tamte okolice były białą plamą dla niezmotoryzowanych mieszczuchów.

MsSewik
łazik
Posty: 57
Rejestracja: 16-07-2012 11:19
Lokalizacja: somewhere around nothing

Postautor: MsSewik » 13-08-2013 18:37

Tak, ten rozkład jest z Pl Grunwaldzkiego i nie wiem czasem czy te 'wyjątkowe' 12stki nie jeżdżą czasem właśnie tylko z Pl Grunwaldzkiego. Nie mam pojęcia czy jadą wcześniej koło Dw Miasto. Ale nawet jakby nie to na Grunwald dojedziesz stamtąd kazdym innym autobusem :)

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: gar » 16-07-2019 17:49

Pojawił się nowy ranking schronisk wg magazynu npm.
Trzecie kolejne zwycięstwo tatrzańskiej Roztoki. Jest kilka spektakularnych awansów i podobnych spadków. Ostatnie 2 miejsca to Stóg Izerski i Luboń Wielki.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”