GSS pora kontynuować

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

GSS pora kontynuować

Postautor: Kipcior » 11-04-2016 17:31

Witam serdecznie,

po zeszłorocznym zapoczątkowaniu szlaku ze znajomym w końcu udało się zaplanować kolejny etap. Tym razem planujemy przejść z Mysłakowic do Jedliny Zdrój (Niestety ze względu na ograniczenia czasowe musimy tak dziubać po 3 dni wędrówki, ale ważne, że idzie do przodu :))
Plan jest taki: pierwszego dnia tj w najbliższą niedzielę, docieramy do Wałbrzycha, gdzie zostawiamy auto. Stąd pociągiem do Jeleniej i busikiem do Mysłakowic. Po 16 planowo startujemy w Mysłakowicach, żeby podejść do Bukowca i tam zacumować na nocleg - przy okazji zwiedzić również sam Bukowiec i okolice. Kolejny dzień to prawie 30km do Lubawki, gdzie planujemy drugi nocleg. Trzeciego dnia idziemy z Lubawki i chcemy przejść Lesistą czyli zanocować gdzieś za nią. Ostatniego dnia zaczynamy od ostrego podejścia na Bukowiec i potem już spokojnie do Jedliny Zdrój skąd pociągiem lub busem wracamy do Wałbrzycha, zabieramy auto i do domu.

W związku z tym mam kilka pytań do osób, które mieszkają w okolicach, albo mają doświadczenia z tych odcinków w tym okresie roku:
1. Jakiego stanu szlaków na tych odcinkach należy się spodziewać ? Czy gdzieś jeszcze po drodze może leżeć śnieg? Albo spodziewać się np mega błocka ? Co prawda to już nie sa Karkonosze, ale kilka szczytów po drodze ma swoją wysokość, a przyznam się, że nigdy na niektórych nie byłem stąd brak wiedzy na temat warunków jakich można się spodziewać. Czy macie może jakies praktyczne rady albo sugestie odnośnie powyższego planu?
2. Jeśli chodzi o bazę noclegową to czy w Bukowcu PTSM Skalnik cały czas funkcjonuje? Czy trzeba rezerwować czy można tak ze szlaku zawitać i liczyć, że coś się znajdzie?
3. Podobne pytanie o PTSM czy też to co zostało po PTSM w Lubawce (czytałem, że przejął jakiś prywaciarz, ale niby funkcjonuje), bo tam planujemy kolejny nocleg. Chyba, że polecacie coś innego w Lubawce?
4. Sokołowsko - na razie wypatrzylem jakiś Gosciniec przed Sokołowskiem, gdzie w sumie ceny nie porażają tzn są w ramach budżetu. A nie chciałbym na siłe przedłużać kilometrów do Sokołowska, ale może macie jakieś sugestie że warto pomiędzy Lesistą i podejściem na Bukowiec znaleźć coś innego?
5. Czy ktoś wie coś na temat parkingu strzezonego Rotor w Wałbrzychu. To najbliższy w centrum i pasowałby, ale czy jest tam bezpiecznie?

Inne rady ? :)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie, tym bardziej, że tak jak pisałem, akurat tych odcinków nie znam, a w z różnych relacji z ostatnich kilku lat można wnioskować, że róznie może być: zarośnięte ścieżki, zanik znakowania, etc.

przemek-b198
tramp
Posty: 47
Rejestracja: 19-08-2013 15:55
Lokalizacja: Kłodzko

Re: GSS pora kontynuować

Postautor: przemek-b198 » 12-04-2016 10:29

też już z chęcią poszedł bym dalej z GSS! ale cóż, praca...
wracając do tematu, szedłem 2 tyg temu odcinek z Sokołowska, śniegu zmrożonego trochę na Bukowcu, dalej to dopiero na Sowie. Idzie się przyjemnie, trasa dobrze oznakowana. Może pojawić się trochę błota po ostatnich opadach, miejscami trzeba będzie trochę pewnie uważać, szczególnie między Bukowcem a Andrzejówką, na trawersie górek może być ślisko.
Powodzenia, no i zazdroszczę;)!

Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Re: GSS pora kontynuować

Postautor: Kipcior » 15-04-2016 10:50

Dziękuję za słowa wsparcia. Jeszcze tylko dwa dni i ruszamy :) Też nie mogę się doczekać od dłuższego już czasu i ciągle mi mało, ale jak pisałem odległość od gór, praca, rodzina i inne takie skutecznie zmniejszają możliwości planowania częstszych wyjazdów. Wracając do sedna. W zasadzie większość rzeczy mam ogarniętych i zaplanowanych, jedynie znak zapytania jest odnośnie Lubawki. Czy ktoś mógłby coś polecić tam jakiś nocleg dla dwóch osób?? Cena nie gra jakiejś istotnej roli. Bardziej chodzi o to, żeby były jako takie warunki, co by się ogrzać po wędrówce, ewentualnie przesuszyć ciuchy no i może zjeść jakieś śniadanko - chociaż w ostateczności Biedra jest więc z rana można podejść, zrobić zakupy i zrobić piknik na szlaku :) Tak czy inaczej gdyby ktoś mógł polecił coś w Lubawce na nocleg byłoby super. Dodam, że zależy mi na samej Lubawce, a nie np w Paprotkach czy w Bukówce z uwagi na rozplanowanie kilometrów. Jak zatrzymamy się parę kilometrów przed Lubawką pierwszego dnia, to drugiego będzie trzeba to nadrabiać :)

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: GSS pora kontynuować

Postautor: gar » 18-04-2016 20:34

Hotel Lubavia - szału nie ma, ani jeśli chodzi o warunki, ani cenowo
Schronisko młodzieżowe - tylko do centrum jest spacerek rzędu ok. 1,5 km
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Kipcior
tramp
Posty: 23
Rejestracja: 10-09-2013 10:56

Re: GSS pora kontynuować

Postautor: Kipcior » 16-04-2018 13:55

Mocno po czasie, ale może sie komuś przyda. Ostatecznie jesli chodzi o noclego w Lubawce to stanęło na zajeździe Magrani. Szału nie było, cenowo też może nie najniżej, ale da się znieść. Ważne, ze odpoczęliśmy przd kolejnym etapem, a i całkiem dobre pierożki nam zaserwowano tutaj plus zimnie piwo. W pobliżu również market jest - nie pamiętam ale chyba to Dino był czy coś takiego. Dzięki za wszelkie porady.


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”