Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 480
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Krzysztof63 » 20-01-2020 19:43

Lech pisze:... kult arystokratycznego rodu von Reden...

Twoje zacietrzewienie jest przekomiczne.
Po pierwsze, Redenowie to zwykła szlachta, a sam Fryderyk Wilhelm otrzymał tytuł hrabiowski w wieku 34 lat. Używając więc słowa "arystokratyczny" w ewidentnie obraźliwym kontekście, obrażasz głównie swojego idola, pochodzącego z prawdziwie magnackiego rodu. Po drugie, ów "ród Redenów" to Friedrich Wilhelm i jego żona Fryderyka Karolina. Potomstwa nie dorobili się, więc ich ród był nader krótkotrwały. Po trzecie, nazywanie "kultem" zwykłego upamiętniania ich dziedzictwa zakrawa na powazną aberrację umysłową. Masz fundametalne problemy ze znaczeniem słów oraz prawidłową oceną rangi wydarzeń historycznych. Mieszanka fanatyzmu i besserwiserstwa, jaką tu prezentujesz, jest wyłącznie błazenadą, całkowicie kontrskuteczną, jeśli chodzi o oczekiwany przez ciebie efekt.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Zły Marcin » 20-01-2020 20:00

^ heheh, obśmiałem się jak norka, jak na razie post @Krzysztof63 to dla mnie post roku,
piękne oranko, brawo!

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Lech » 20-01-2020 20:52

Krzysztof63 pisze:Po pierwsze, Redenowie to zwykła szlachta, a sam Fryderyk Wilhelm otrzymał tytuł hrabiowski w wieku 34 lat. Używając więc słowa "arystokratyczny" w ewidentnie obraźliwym kontekście,
W żadnym obraźliwym kontekście. Osoby z tytułami hrabiowskimi to jednak arystokracja i to jest fakt nie do zakwestionowania (nikt tego tytułu im nie odebrał!).
Krzysztof63 pisze:obrażasz głównie swojego idola, pochodzącego z prawdziwie magnackiego rodu.
Żadnego idola nie obrażam (Antoni Radziwiłł to żaden mój idol). Ty go obrażasz swymi pełnymi zacietrzewienia postami.
Krzysztof63 pisze:Po drugie, ów "ród Redenów" to Friedrich Wilhelm i jego żona Fryderyka Karolina.
Dobrze, że mnie "uświadomiłeś", bo tego nie wiedziałem (ha,ha,ha!!!)
Krzysztof63 pisze:Potomstwa nie dorobili się, więc ich ród był nader krótkotrwały.
Nie ma absolutnie znaczenia jak długo trwał ich żywot, skoro zaistnieli jako hrabiowie, wraz ze swoją rezydencją hrabiów von Reden, uznaną za pomnik historii .
Krzysztof63 pisze: Po trzecie, nazywanie "kultem" zwykłego upamiętniania ich dziedzictwa zakrawa na powazną aberrację umysłową.
Sam cierpisz na jakąś aberrację umysłową, nie rozumiejąc absurdalnej sytuacji, że w Bukowcu stoi na wyznakowanych trasach w parku kilkanaście tablic poglądowych ze szczegółowymi informacjami o Redenach (łącznie niemal książka z ich biografią), co ma charakter jakiejś ścieżki kultowej, a jednocześnie w sąsiedniej Ciszycy, również uznanej za pomnik historii - żadnej zawierającej choćby tylko skromną wzmiankę o dawnych jej właścicielach. Kultowe są również doroczne imprezy poświęcone hrabiom von Reden, jak np. "W gościnie u hrabiny von Reden. Jesień ze sztuką w Bukowcu".
Krzysztof63 pisze:Masz fundametalne problemy ze znaczeniem słów oraz prawidłową oceną rangi wydarzeń historycznych. Mieszanka fanatyzmu i besserwiserstwa, jaką tu prezentujesz, jest wyłącznie błazenadą, całkowicie kontrskuteczną, jeśli chodzi o oczekiwany przez ciebie efekt.
Sam wykazujesz tu potworny fanatyzm, błazenadę i kompletny brak zrozumienia istoty sprawy. A bezskuteczność na tym forum wynika z faktu, że w wątkach na temat Ciszycy głos zabierają najczęściej tylko dwaj główni fanatyczni zwolennicy wybiórczego traktowania zabytków i historii w regionem sudeckim. Optujący za tym, aby zabytki, które wg nich nie zasługują na zainteresowanie i oppowiednią opiekę popadły w zapomnienie, a najlepiej by zostały zrównane z ziemią.
Ostatnio zmieniony 20-01-2020 21:03 przez Lech, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Leuthen » 20-01-2020 21:02

Lech pisze:w wątkach na temat Ciszycy głos zabierają najczęściej tylko dwaj główni fanatyczni zwolennicy wybiórczego traktowania zabytków i historii w regionem sudeckim.

Jak się chcesz czegoś dowiedzieć o fanatyzmie, przeczytaj jeszcze raz swoje posty, a jak chcesz obejrzeć fanatyka na własne oczy, polecam stanąć przed lustrem :mrgreen:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Lech » 20-01-2020 21:06

Leuthen pisze: jak chcesz obejrzeć fanatyka na własne oczy, polecam stanąć przed lustrem :mrgreen:
To lepiej sam stań przed lustrem i dostrzeż w sobie fanatycznego zwolennika wybiórczego traktowania zabytków i historii w regionem sudeckim, optującego za tym, aby zabytki, które wg waszych chorych przekonań nie zasługują na zainteresowanie i odpowiednią opiekę popadły w zapomnienie, a najlepiej by zostały zrównane z ziemią.
Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Leuthen » 20-01-2020 21:19

Lech pisze:
Leuthen pisze: jak chcesz obejrzeć fanatyka na własne oczy, polecam stanąć przed lustrem :mrgreen:
To lepiej sam stań przed lustrem i dostrzeż w sobie fanatycznego zwolennika wybiórczego traktowania zabytków i historii w regionem sudeckim, optującego za tym, aby zabytki, które wg waszych chorych przekonań nie zasługują na zainteresowanie i odpowiednią opiekę popadły w zapomnienie, a najlepiej by zostały zrównane z ziemią.

Idź w politykę - wróżę Ci wielką karierę, bo przeinaczać cudze słowa i przypisywać ludziom słowa, których nie wypowiedzieli, to Ty potrafisz :) Nie marnuj takiego "talentu" :mrgreen: . A jak już zajdziesz wysoko w polityce, przyjedziesz na przecięcie wstęgi na tablicy informacyjnej w Ciszycy, której treść sam będziesz wcześniej konsultował lub wręcz samodzielnie ustalał :lol:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Dolnoślązak » 20-01-2020 21:33

Ciszyca wraca. Średnio tak raz na pół roku. Bez Ciszycy to forum nie byłoby takie samo. Dzięki Lechu :D

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Lech » 20-01-2020 21:57

Dolnoślązak pisze:Ciszyca wraca. Średnio tak raz na pół roku. Bez Ciszycy to forum nie byłoby takie samo. Dzięki Lechu
Pewnie będzie ta sprawa wracać, dopóki UM w Kowarach nie wywiąże się z obietnicy i nie dowiem się, że została tam wreszcie postawiona przynajmniej jedna tablica poglądowa - taka jakich kilkanaście postawiono w Bukowcu - ze zwięzłym opisem historii, wzmianką o jej dawnych właścicielach i ewentualnie reprodukcją ryciny z wyglądem tej rezydencji z czasów świetności.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 480
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Krzysztof63 » 20-01-2020 22:34

Lech pisze:Pewnie będzie ta sprawa wracać, dopóki UM w Kowarach nie wywiąże się z obietnicy i nie dowiem się, że została tam wreszcie postawiona przynajmniej jedna tablica poglądowa ...

A jak się nie dowiesz, to co zrobisz - wpadniesz tam z kałachem i zaczniesz strzelać? Jak się znam na rzeczy, to twoje pisma wylądują od razu w okrągłym segregatorze.

Swoją drogą, skoro masz interes do urzędu gminy w Kowarach, to czemu znęcasz się nad tym forum? Z tego co wiem, nie istnieje żaden bezpośredni związek między tymi bytami.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Pudelek » 20-01-2020 23:00

Krzysztof63 pisze:
Lech pisze:Pewnie będzie ta sprawa wracać, dopóki UM w Kowarach nie wywiąże się z obietnicy i nie dowiem się, że została tam wreszcie postawiona przynajmniej jedna tablica poglądowa ...

A jak się nie dowiesz, to co zrobisz - wpadniesz tam z kałachem i zaczniesz strzelać?


w Stanach byłoby to bardzo prawdopodobne. A przecież Ziemie Wyzyskane nazywano kiedyś Dzikim Zachodem ;)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Lech » 21-01-2020 09:03

Hmm. Wrzuciłem tu linka do własnego artykułu, zamieszczonego na stronie informacyjnej Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, aby zwyczajnie się pochwalić (ukaże się też w miesięczniku PTT "Co Słychać?") Uzupełniłem to jeszcze ciekawym cytatem z linkiem do strony https://500-mm.blogspot.com/2017/06/dal ... w-xix.html (kompletnie nikt się ta ciekawostką nie zainteresował) ...

Wielu tu się przechwala swoją aktywnością na Forum, zwłaszcza Louthen, wrzucając codziennie jak jakaś maszynka po kilka cytatów z linkami do nie swoich tekstów, często do znudzenia powtarzających podobne informacje newsów (np. 50 razy o tej samej linii kolejowej), i nikomu, łącznie ze mną, to jakoś nie przeszkadza. A mój post od razu poraził Louthena, który jako pierwszy rozpoczął "nawalankę" przypisując mi niestworzone rzeczy, m.in. że rzekomo domagam się postawienia w Ciszycy koło Kowar jakiegoś pomnika upamiętniającego Antoniego Radziwiła i inne brednie. Na koniec wmieszano do dyskusji nawet pistolet maszynowy Kałasznikowa, zwany "Kałachem"...

Po prostu szokująca reakcja na artykuł zawierający kilka faktów na temat pomnika historii jakim jest zespół pałacowo-parkowy w Ciszycy koło Kowar i uwagę dotyczącą braku potrzebnej tam tablicy informacyjnej dla turystów z opisem historii i wzmianką o dawnych właścicielach oraz szlaku pieszego na wzgórze Radziwiłłówka.

Dla przypomnienia mój list sprzed 5 lat >

Obrazek
Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Leuthen » 21-01-2020 17:23

Lech pisze:Wielu tu się przechwala swoją aktywnością na Forum, zwłaszcza Louthen

Lech pisze:A mój post od razu poraził Louthena

A kto zacz ów Louthen :?: Nie znam. Kojarzę Leuthena (fonetetycznie: Lojtena) - to ja. Skoro wytykasz rzekomą głupotę i niewiedzę innym, może sam nadrobisz braki w edukacji na poziomie elementarnym :?:

"Porażony", "szokująca" - przymiotniki jak z "Pudelka" (nie forumowego :mrgreen: ) albo innego, papierowego tabloidu.

Chcesz wiedzieć, skąd moja reakcja :?: Proszę bardzo, to nie tajemnica. Jestem uczulony na głupotę - we wszelkich przejawach. W Twoich postach (nie tylko o Ciszycy) jest jej aż nadto. Jeśli chcesz zapobiec mojej alergii, podaj jaki lek w aptece na to działa albo - to prostsze - przestań sam wypisywać głupoty. Będzie spokój. Z namawiania Cię do rezygnacji z forum nie skorzystam - ta strata byłaby dla naszej społeczności zbyt bolesna :mrgreen: :lol:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Lech » 21-01-2020 17:57

Ano ciekawa, ciekawa reakcja...
Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Leuthen » 21-01-2020 19:06

Zachęcony, wrzucę jeszcze "archiwalik"
https://www.instagram.com/p/BqaqmEMBErR ... wseljgk3cf
Poczytaj Lechu "Taternika" 3/2018. Seminarium o bezpieczeństwie zimowym w górach (z rozbudowaną częścią historyczną) odbyło się w Twoim ulubionym pałacu von Redenów w Bukowcu w marcu 2018 r. w 50. rocznicę lawiny. Moje sprawozdanie + historia + refleksje + polemika z jednym referentów. To tak a propos przechwalania się linkowanymi cudzymi tekstami. Od 13 lat piszę (m.in.) w "Taterniku", piśmie ze 113-letnią tradycją. Jest to kwartalnik powszechnie kojarzony w środowisku ludzi gór (wspinaczy, speleologów, ratowników górskich itd.). To od ilu lat wychodzi to Twoje pisemko, gdzieś napisałeś o Ciszycy i ilu ludzi zna Twoje teksty :?:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 480
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zapomniana rezydencja u podnóża Karkonoszy (artykuł)

Postautor: Krzysztof63 » 21-01-2020 21:49

Kałach nie jest pistoletem maszynowym, tylko karabinkiem.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”