Buty i buty

Buty, plecaki, śpiwory i wszelakie inne takie, co turyście przydatne.
tomaszll
obieżyświat
Posty: 665
Rejestracja: 20-09-2006 11:43

Buty i buty

Postautor: tomaszll » 02-03-2009 21:56

Przeglądając ofertę różnych sklepów trekingowych nie trudno zauważyć, że tzw. obuwie trekingowe to już bardzo rozbudowane specjalistyczne monstrum.

Ja jakby na przekór modom i tendencjom jestem od ponad 15 lat wierny tradycyjnym butom skórzanym. Złaziło się polskie i czeskie Sudety, Ukrainę a nawet bywało się w Alpach na 3 tysięczniku w tradycyjnych pionierkach czy to czeskich czy polskich. Buty skórzane przynajmniej dla
mnie są bardzo wygodne i bez problemu mogę zrobić trasę ponad 30 km.

Obecnie do turystyki używam dwóch par butów: sezon zimowy (jeśli nie na bieżkach), późna jesień czy wczesna wiosna buty firmy Wojas, sezon letni to lekkie nieocieplane pionerki z Otmętu. Całość sprzętu to wydatek rzędu 350 PLN i spokojne intensywne penetrowanie gór przez co najmniej 4 lata a nawet 5 lat.

W kwocie 350 PLN to niewiele da się kupić z półki nowoczesne buty trekingowe a już na pewno nie dwie pary chyba, że jakiś adidaso podobnych made in China.

W innym temacie to nie należę do jakiś zachowawczych osób co chodzą w swetrach w góry. Plecak mam nowoczesny, często używam kijków nordic walking.
Jednak zupełnie nie rozumiem tego szaleństwa w temacie buty trekingowe.

Oczywiście niech każdy robi co mu się podoba i wybiera według uznania Buty lub buty.

Tomek
Ostatnio zmieniony 03-03-2009 18:34 przez tomaszll, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat
Posty: 923
Rejestracja: 11-08-2006 19:21
Lokalizacja: Oława

Postautor: buba » 03-03-2009 07:17

ja akurat buty kupuje (juz druga pare) w sklepach trekingowych i jedne z tych najdrozszych.. jakos inne buty mi sie nigdy nie sprawdzaly, zeby to i wygodne bylo i nie przemakalo, i podeszwy nie zgubilo i mozna bylo tam zwiazac zeby nogi nie ukrecic.. moze nigdy nie trafilam na zadne dobre pionierki o jakich ty piszesz.. a czesto wracalam z wycieczki z butami w rece..a te ostatnie butki wlasnie bardzo mi sie sprawdzily, przez ostatnie 5 lat mialy sie dobrze az podeszwa sie zupelnie starla, slady bieznika to przestala juz nosic dawno ale jak zaczely dziury wypadac to postanowilam kupic nowe. Mam nadzieje ze posluza przynajmniej tak dobrze i dlugo jak poprzednie.

buty i spiwor to dwie rzeczy na ktore jakos mi nigdy kasy nie szkoda..

a jesli chodzi o reszte to raczej chodze w swetrach, spodniach z lumpeksu i foliowej pelerynce.. i przede wszytskim dlatego ze wiekszosc ubran z trekingowych sklepow mi sie na wyglad nie podoba..
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

skiboy
obieżyświat
Posty: 604
Rejestracja: 02-10-2008 21:24
Lokalizacja: jelenia gora

Postautor: skiboy » 24-05-2009 18:22

Potrzebuję opinii o butach trekingowtch meindl air rewolution i meindl borneo.Które wybrać?W ciągu roku przechodzę ok.2500 km.Ile lat mogą one wytrzymać przy intensywnym użytkowaniu w różnym terenie i niezależnie od pogody.Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o tą markę?Dotychczas dreptałem w chirucach gredos ale ostatnie z nich zaćzęły mi totalnie przemakać po pół roku chodzenia.Proszę o opinie.

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga
Posty: 1268
Rejestracja: 15-04-2007 15:06
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Taja » 24-05-2009 19:33

Ja osobiście użytkuję Meindl Borneo Pro od mniej więcej roku i jeśli chodzi o nieprzemakalność to jestem bardzo zadowolona, porządnie zrobione buty. Jedyna zastrzeżenia mam co do ich wygody - jeśli chodzę z obciążeniem ok. 15 - 20 kg to niestety potwornie mnie obcierają w pięty :( Ale być może jest to spowodowane moją dość dziwną budową stopy - poprzednie buty tez obcierały, ale nie aż tak... A nie wiem, czy po roku chodzenia powinny jeszcze obcierać od nierozchodzenia... Ale ogólnie to jestem bardzo zadowolona :) Bez obciążenia prawie nie obcierają ;)

skiboy
obieżyświat
Posty: 604
Rejestracja: 02-10-2008 21:24
Lokalizacja: jelenia gora

Postautor: skiboy » 24-05-2009 20:58

Taja pisze:Ja osobiście użytkuję Meindl Borneo Pro od mniej więcej roku i jeśli chodzi o nieprzemakalność to jestem bardzo zadowolona, porządnie zrobione buty. Jedyna zastrzeżenia mam co do ich wygody - jeśli chodzę z obciążeniem ok. 15 - 20 kg to niestety potwornie mnie obcierają w pięty :( Ale być może jest to spowodowane moją dość dziwną budową stopy - poprzednie buty tez obcierały, ale nie aż tak... A nie wiem, czy po roku chodzenia powinny jeszcze obcierać od nierozchodzenia... Ale ogólnie to jestem bardzo zadowolona :) Bez obciążenia prawie nie obcierają ;)
Dzięki za odpowiedż.Jeżeli chodzi o wygodę butów chiruca to nigdy nie miałem powodu by na nie narzekać.Kupiłem je również żonie i była przekonana że poobcierają jej stopy ale nic takiego się nie stało.W tych które mam obecnie przeszedłem w ubiegłym roku "przejście kotliny jeleniogórskiej"i nie złapałem żadnego odcisku.,ale niestety po pół roku użytkowania zaczęły się problemy z przeciekaniem.

Michun
podróżnik
Posty: 242
Rejestracja: 30-05-2012 23:08
Lokalizacja: Western Front

Postautor: Michun » 19-06-2013 18:55

cholerni spamerzy .

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 13-01-2014 09:11

Poszukuję butów Scarpa Cinque Terre w rozmiarze 48 i kolorze antracyt (ciemne). Stare po 8 latach odmówiły posłuszeństwa. W sklepach internetowych i u producenta takiego rozmiaru nie mają, a ponieważ bywacie na pewno w sklepach górskich, to gdyby wpadłyby Wam w oko proszę o informację. Może leżą gdzieś na półce i na mnie czekają.:)
Buty wyglądają tak:
https://www.google.pl/search?q=scarpa+c ... 80&bih=678

Gorgan81
tramp
Posty: 31
Rejestracja: 20-12-2013 19:08

Postautor: Gorgan81 » 14-01-2014 10:44

Ja ma od 9 lat buty "track on outdoor gritex grisport". Znalazłem takie zdjęcie tylko w necie:
https://www.google.pl/search?q=track+on ... B300%3B225

Nie ma ich już chyba w produkcji. Kupiłem w 2005 roku za około 500 zł.(
Nie do zajechania, śnieg, zima, lato, piasek. Rok temu delikatnie puściły szwy, ale wystarczyła mała wizyta u szewca. Buty super układają się do stopy, oczywiście po takim okresie czasu przemakają, ale tak wygodnych, dopasowanych i trwałych nie miałem nigdy. Dodam, że cały czas je użytkuję kilkanaście wyjazdów rocznie od weekendowych do dwutygodniowych, więc nie leżą na półce.
Dzisiaj też miały być w użyciu ale mglisto, a zależało mi na ładnych widokach z Śnieznika, może jutro...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 22-01-2014 22:49

Te nieszczęsne trolle od Batesów są przerażające...

Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Postautor: Nuta » 15-04-2014 11:47

Dominika pisze:Mnie chłopak namówił do Batesów. Wcześniej korzystałam z jakichś tanich butów, które tak po prawdzie nawet firmy nie miały. Myślałam, że to wystarczy. Gdy rozchodziłam Batesy, zauważyłam różnicę. Teraz już wiem, że lepiej raz na kilka lat wydać kilkaset złotych na dobre obuwie, niż męczyć się w jakichś za 80 złotych.


Tyle że Batesy Batesom nie równe niestety. Szczególnie ostatnimi laty.


Wróć do „Turystyczny”