Marmot PreCip Jacket

Buty, plecaki, śpiwory i wszelakie inne takie, co turyście przydatne.
Awatar użytkownika
szycha
łazik
Posty: 58
Rejestracja: 22-04-2011 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Marmot PreCip Jacket

Postautor: szycha » 14-01-2013 00:18

wpadła mi w oko ta kurteczka Marmot PreCip Jacket. Na miasto, albo wiosenno-jesienne wędrówki pewnie jak znalazł. Ale zastanawiam się gdyby pod spód założyć polar i bieliznę termo, to czy zimą w górach przetrwam? Nie mam na myśli spania w śniegu, ale jednodniowe wędrówki. Co o tym myślicie?
link http://8a.pl/kurtki/marmot-precip-jacke ... gn=2013-01

1976
podróżnik
Posty: 226
Rejestracja: 08-01-2012 22:55

Postautor: 1976 » 14-01-2013 09:18

Moim zdaniem powinno być ok. Sam ubieram w zimie zwykłą membranko-podobną kurtkę plus dwa lub jeden cienkie polary pod spód. Do tego jakiś trochę grubszy polar w plecaku na godzinę W i można cały dzień wędrować.
Chociaż ja mam trochę inną termikę organizmu :lol:
https://plus.google.com/u/0/photos/1009 ... 4334102226
A journey of a thousand miles begins with a single step.
Do not fear going forward slowly; fear only to stand still.
You've got to be original, because if you're like someone else, what do they need you for?

Awatar użytkownika
szycha
łazik
Posty: 58
Rejestracja: 22-04-2011 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: szycha » 14-01-2013 11:24

faktycznie, termicznie jesteś wyjątkowy:)

w grudniu byłem w sowich i do kurtki wiatroszczelnej mialem bielizne termo i polar i oprócz mokrych pleców było spoko. A ta membrana PreCip zapewnia odprowadzanie wilgoci więc powinno być całkiem komfortowo.
Chociaż spotkałem się z opinią, że ta kurtka + ciężki plecak nie bardzo. Ponoć materiał się wyciera...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 14-01-2013 12:11

Zły pomysł. Precip trzyma do pierwszego prania, a potem zaczyna cieknąć. Na dodatek to membrana 2.5 warstwowa, więc musi najpierw zawilgotnieć, a dopiero potem zaczyna odparowywać.

Jak ubierzesz pod Precipa polar i bieliznę termo to się po prostu ugotujesz, a woda będzie sobie radośnie płynęła po membranie. Mam mam kurtkę 2.5L i używam jej już tylko po mieście.

Jak już muszę ubrać membranę i cienki polar to tylko poniżej -10. Wyżej noszę tylko softa, albo wiatrówkę.

Chociaż rozumiem pokusę cenową :D

EDIT: Tak sobie przypomniałem- pamiętaj, że Precip to jest cieniutka jak papier kurtka awaryjna, która pakuje się do własnej kieszeni. Waży coś koło 280 gram. Nie nadaje się do codziennego noszenia- to się wrzuca na dno plecaka i wyjmuje w momencie dupówy.

Awatar użytkownika
szycha
łazik
Posty: 58
Rejestracja: 22-04-2011 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: szycha » 15-01-2013 11:40

widzę zdania podzielone. I chyba to, że się zapoce przeraża mnie najbardziej ;/ co prawda myślę o niej, bo za 2 tyg jadę w sudety i się zastanawiałem, czy przy teraźniejszych warunkach zda egzamin. Ale widzę, że nie do końca może spełnić moje oczekiwania, a wolałbym nie mieć mokrych pleców na mrozie;/

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 15-01-2013 14:56

Jeśli chcesz foliówki, to Precip jest dla Ciebie. Przy czym nie żartuję. Jak kolega zobaczył po raz pierwszy jedną z moich kurtek, to zapytał czy to jest z folii zrobione. Precip jest od tej kurtki jeszcze cieńszy.

Napisz ile masz kasy i jaki rozmiar, coś się znajdzie fajnego.


Wróć do „Turystyczny”