"Riese - Tajemnice wykute w skale"

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

"Riese - Tajemnice wykute w skale"

Postautor: Leuthen » 07-12-2012 19:09

12 grudnia, o godz. 18.00 w Zamku Książ odbędzie się premiera fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Riese - Tajemnice wykute w skale”.

„Riese – Tajemnice wykute w skale” jest koprodukcją TVP Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. To już ósmy film powstały w ramach cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii.

Zdjęcia do „Riese...” realizowano w czerwcu bieżącego roku w Wałbrzychu i na terenie gminy Walim. Twórcy dokumentu, Maciej Kieres i Wojciech Malinowski, starają się wyjaśnić tajemnicę powstania kompleksu „Włodarz” oraz zrozumieć tajne plany III Rzeszy wobec Zamku Książ.

Podczas prawie godzinnej opowieści przeniesiemy się do sztabu organizacji Todt, podejrzymy przyjazd radzieckiego generała Pawła Batowa do Wałbrzycha oraz mało znaną potyczkę wojsk nazistowskich z sowieckimi. Oprócz ekspertów i świadków wydarzeń w produkcji nie zabraknie fabularyzowanych scen, w których wystąpili głównie mieszkańcy Wałbrzycha i okolic. Na potrzeby najtrudniejszej logistycznie sceny sprowadzano czołg, który do serca Ziemi Wałbrzyskiej jechał specjalnie z Czech. W produkcji uczestniczyły także grupy rekonstrukcyjne, m.in. wrocławska „Festung Breslau” oraz „Eule”. Przewodnikiem widzów po burzliwych dziejach kompleksu Riese jest dziennikarz telewizyjny Piotr Załuski.

Wstęp na premierę 12 grudnia jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

Wszystkich, którzy nie będą mogli być z nami w Wałbrzychu zapraszamy przed telewizory! Premiera telewizyjna dokumentu już 25 grudnia o godz. 18:50 w TVP Wrocław.
23 grudnia o godz. 17:40 zapraszamy na reportaż z planu filmowego.
http://www.tvp.pl/wroclaw/o-tvp-wroclaw ... le/9355386

PS Ja poczekam, aż film będzie w moim telewizorze :)

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Re: "Riese - Tajemnice wykute w skale"

Postautor: cezaryol » 07-12-2012 20:56

Leuthen pisze:Podczas prawie godzinnej opowieści przeniesiemy się do sztabu organizacji Todt

Ciekawe, czy będzie to szło bardziej w kierunku fantastyki, czy jednak nie.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Riese - Tajemnice wykute w skale"

Postautor: Leuthen » 07-12-2012 21:32

cezaryol pisze:
Leuthen pisze:Podczas prawie godzinnej opowieści przeniesiemy się do sztabu organizacji Todt

Ciekawe, czy będzie to szło bardziej w kierunku fantastyki, czy jednak nie.

Ja myślę, że w tym akurat fragmencie będą w pałacu w Jedlince, czyli tam gdzie OGGDZS 3 XI b.r. :wink:

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Re: "Riese - Tajemnice wykute w skale"

Postautor: cezaryol » 07-12-2012 21:45

Leuthen pisze:Ja myślę, że w tym akurat fragmencie będą w pałacu w Jedlince, czyli tam gdzie OGGDZS 3 XI b.r. :wink:

To z chęcią zobaczę ten film. Wizyta w pałacu, choć krótka, była rzeczywiście interesująca.[/quote]

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 07-12-2012 22:44

Swoją drogą, w pałacu w Jedlince dalej pokazują ten koszmarny film ze Stukasami i Cerą w roli głównej?

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 07-12-2012 22:46

Human pisze:Swoją drogą, w pałacu w Jedlince dalej pokazują ten koszmarny film ze Stukasami i Cerą w roli głównej?

Nie sprawdziłem. Miałem czas tylko na zwiedzanie. Z filmu trzeba było zrezygnować.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 08-12-2012 00:19

Jak ja byłem to ten film rozpoczynał zwiedzanie. Taka integralna część występu.

Chyba, że teraz jest opcja indywidualna, bo my akurat odbyliśmy ciekawy seans z przewodnikiem.

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 08-12-2012 10:17

Human pisze:Jak ja byłem to ten film rozpoczynał zwiedzanie. Taka integralna część występu.

Chyba, że teraz jest opcja indywidualna, bo my akurat odbyliśmy ciekawy seans z przewodnikiem.

To była bardzo indywidualna opcja. Moja grupa była umówiona z Leuthenem na zwiedzanie Sobonia. Do spotkania pozostało kilkadziesiąt minut, więc wykorzystaliśmy je na zwiedzenie pałacu. Jako, że czasu nie było za dużo sami określiliśmy warunki - bez filmu i zakończenie o konkretnej godzinie.

sylwek01
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 02-01-2013 18:57
Lokalizacja: Belgia

witam

Postautor: sylwek01 » 06-01-2013 11:18

Trwa osuszanie stawów w Głuszycy i wydobywanie hitlerowskich skrzyń.Zapraszam do składania informacji do ABW i prokuratur.To jest Polska wszystkich,a nie kolesi.Informacja na http://moje-riese.blogspot.be/

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 06-01-2013 12:26

Buhahaka. Piszesz o tej firmie, która poprawia meliorację?

To ja życzę dalej czytania kosmicznych blogów kosmitów i posypywanie szlaku na Ślężę.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: witam

Postautor: Leuthen » 06-01-2013 17:55

sylwek01 pisze:Trwa osuszanie stawów w Głuszycy i wydobywanie hitlerowskich skrzyń.Zapraszam do składania informacji do ABW i prokuratur.To jest Polska wszystkich,a nie kolesi.Informacja na http://moje-riese.blogspot.be/

Przeczytałem rzeczony wpis o stawach i skrzyniach (pomimo, że jakieś 25 sprawdzianów czeka w kolejce do poprawienia :wink: ). I co?

Dwa cytaty
1) Z tego wpisu:
Nawet Wołoszańskiego ktoś tu widział , samochody TVN stały przy trzecim stawie kręcą film "Riese ".
2) Z autoprezentacji autora bloga:
Zamieszczanie prawdy jest na dzień dzisiejszy niewygodne osobom żyjącym, więc fakty którymi dysponuję będą zmienione by nie ujawniać tożsamości konkretnych osób, jednakże nie będą odbiegały od stanu faktycznego.

Od czego by tu zacząć?
Hmm...
1) Prawda
Indiana Jones to klasyka, niechaj wolno mi będzie zacytować jeszcze jeden (kiedyś, być może na innym forum, przytaczałem pierwszy) cytat wypowiedzi tego kultowego archeologa z cyklu filmów Spielberga, mianowicie: "Archeolodzy poszukują faktów, nie prawd. Jeżeli chcecie poznać prawdę, zapraszam na wykłady prof. [xxx- nie pomnę nazwiska] z filozofii". Dopowiedzmy: historycy szukają tego samego, co archeolodzy - faktów.

2) Wołoszański
Widzieli go w Sowich? No proszę! Ani chybi jakaś Sensacja XXI Wieku się szykuje :!: :!: :!:
Rozumiem, że nie zadowoli Cię tłumaczenie, że kręci tam kolejny odcinek swego serialu dokumentalnego o tajemnicach III Rzeszy, tak jak w zeszłym roku na górze Soboń ekipa TVP Wrocław kręciła zdjęcia do filmu dokumentalnego o "Riese", o którym mowa w tym wątku?

3) Anonimowi informatorzy
Ach ta anonimość. Zastanawiam się, czy:
a) autor jest oszustem, który sam wymyśla treść tych listów (trochę na zasadzie "listów do redakcji" - znamy takie praktyki, znamy :lol: ).
b) w okolicach Głuszycy żyje wielu ludzi, którzy powinni się znaleźć w pewnych placówkach, które na Dolnym Śląsku fukcjonują np. w Lubiążu albo we Wrocławiu (w stolicy Dolnego Śląska - przy ul. Kraszewskiego)? W tego typu placówce przebywała np. na początku filmu "Terminator 2" Sara O'Connor. W tym sensie rozumiem autora bloga - chroni informatorów przed wizytą panów w białych kitlach :D

Reasumując: zgodnie z tytułem bloga - pan Dariusz Kwiecień żyje w innej rzeczywistości. Innej, niż np. moja oraz Humana i zapewne większości forumowiczów. Ja uważam, że ta, w której żyję ja jest to rzeczywistość zasadnicza. Jeżeli ktoś woli żyć w rzeczywistości alternatywnej, to nie będę mu w tym przeszkadzał, ale...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 06-01-2013 22:57

Human pisze:Buhahaka. Piszesz o tej firmie, która poprawia meliorację?

To ja życzę dalej czytania kosmicznych blogów kosmitów i posypywanie szlaku na Ślężę.


Ja zaczynam mieć, delikatnie ujmując, wątpliwości co do autentyczności naszego kosmity z Belgii...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 07-01-2013 11:14

IPek belgijski. Nawet definicji emigracji A i B by się zgadzała...

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 07-01-2013 18:57

Może w Sylwestra doszło do ruchów magmy i ten kryształ pod szczytem się wybrzuszył? Kryształ łatwo pomylić z lodem. :)
Czy ten występy miały miejsce w ramach Mazurskich Biesiad Kabaretowych?:)

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 07-01-2013 19:57

Spieszę donieść o kolejnej "Riesowej" imprezie (w końcu to dział "Imprezy" i wątek o "Riese" :wink: ). Głuszycki specjalista od rzeczywistości alternatywnej Dariusz Kwiecień wygłosi odczyt w podziemiach kompleksu "Włodarz" zatytułowany: "Tajne bronie Hitlera". Szczegółowy program:
http://www.wlodarz.pl/kwiecien.html

Dzwońcie, mailujcie - to tylko 90 zł. Za występy znanych kabaretów trzeba czasem płacić więcej :lol: :P

PS Od 2012 r. mam coraz gorsze zdanie o "Włodarzu", niegdyś moim ulubionym udostępnionym turystycznie kompleksie "Riese". Cóż, komercja robi swoje :roll:


Wróć do „Imprezy”