Fałszywy pensjonat na Podhalu

W temacie wędrowania po innych górach, a także nie-górach
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: Leuthen » 26-03-2015 17:36

"W internecie ponownie pojawiła się oferta noclegów w nieistniejącym pensjonacie. Tym razem oszust oferował wypoczynek w Poroninie.

Pensjonat miał być położony malowniczo nad rzeką na ulicy Rzecznej. Problem w tym, że takiego budynku, ani takiej ulicy w Poroninie nie ma.
W ogłoszeniu znajdowały się zdjęcia jakiegoś domu i kolejki gondolowej. Taka kolej nigdzie jednak na Podhalu nie kursuje.
Telefony komórkowe, których numery podano na stronie internetowej nie odpowiadają.
To kolejna próba oszustwa na "wirtualne kwatery" na Podhalu. W styczniu dziennikarz RMF FM ujawnił podobny przypadek w Zakopanem. Na ofertę wypoczynku w "Magicznych apartamentach" skusiło się kilkadziesiąt osób, które wpłaciły na konto oszusta w sumie ponad 50 tysięcy złotych zaliczek.
Zanim przelejemy pieniądze na podane w ogłoszeniu konto, powinniśmy się upewnić, że adres w nim podany jest prawdziwy i czy znajduje się tam rzeczywiście pensjonat czy apartament do wynajęcia - radzi Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.
Informacje takie udzielają urzędy miasta lub gminy. Czujność powinna wzbudzić wyjątkowo atrakcyjna oferta, przy której podany jest jedynie numer telefonu komórkowego i numer konta bankowego - podpowiada."


http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-f ... Id,1705296


Mój komentarz
Niech żyją noclegi pod namiotem, w schroniskach turystycznych i innych tego typu przybytkach :)

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: creamcheese » 26-03-2015 18:20

Leuthen pisze:Niech żyją noclegi (...) w schroniskach turystycznych i innych tego typu przybytkach :)

Póki nie pojawią się fałszywe schroniska.
To tak dla żartu a na poważnie:
korzystam z rożnych możliwości noclegu...nie zawsze chce mi się targać namiot na grzbiecie i czasami (nie mówię że często) okazuje się, że kwatera jest syfiasta do kości.
Dla pocieszenia i równowagi powiem że czasem za normalne pieniądze trafia się coś ekstra, np...(nie wiem czy mogę zadać linka, więc nie zadaję)

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: Leuthen » 26-03-2015 19:53

creamcheese pisze:korzystam z rożnych możliwości noclegu...nie zawsze chce mi się targać namiot na grzbiecie

Ja podobnie :wink:

creamcheese pisze:czasami (nie mówię że często) okazuje się, że kwatera jest syfiasta do kości.

Ale przynajmniej istnieje :D

creamcheese pisze:Dla pocieszenia i równowagi powiem że czasem za normalne pieniądze trafia się coś ekstra, np...(nie wiem czy mogę zadać linka, więc nie zadaję)

Jak to się mawia: "No nie być taki" - podaj link :)

PS Oczywiście pod pojęciem "ekstra" każdy może rozumieć co innego 8)

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Postautor: creamcheese » 26-03-2015 23:17

No to zapodaję:
farma kopaniec: http://farma69.pl
dom wiejski konopka http://www.konopka.wkarkonoszach.pl/2669,kontakt.html
Nie wiem czy znacie czy nie...dla mnie te dwa miejcsca są rewelacyjne. Nie tylko z powodu wystroju. W nich jest jakiś klimat jakiego brakuje ... właśnie, jakiego brakuje innym.
Polecam bo warto...choćby po to by spotkać pasjonatów-wariatów.

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 14-04-2015 12:20

creamcheese pisze:Oba miejsca znam bo byłem i nocowałem...więc nie padakuj


Ze spamerem nie pogadasz :-D.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Postautor: Zły Marcin » 14-04-2015 12:43

hehe, ale Cream wybrał nienajszczęśliwszy topic do zareklamowania miejsc które faktycznie chciałby polecić :)

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: creamcheese » 14-04-2015 13:43

Zły Marcin pisze:hehe, ale Cream wybrał nienajszczęśliwszy topic do zareklamowania miejsc które faktycznie chciałby polecić :)

Linki podałem na wyraźną prośbę Leuthena...nie wrabiajcie mnie w spamerstwo :mrgreen:
Leuthen pisze:
creamcheese pisze:Dla pocieszenia i równowagi powiem że czasem za normalne pieniądze trafia się coś ekstra, np...(nie wiem czy mogę zadać linka, więc nie zadaję)

Jak to się mawia: "No nie być taki" - podaj link :)
:mrgreen:

Pozdrawiam...i naprawdę polecam :D

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: Leuthen » 14-04-2015 19:38

creamcheese pisze:Linki podałem na wyraźną prośbę Leuthena...nie wrabiajcie mnie w spamerstwo :mrgreen:

Leuthen napisał swój post w dobrym wątku, tylko dyskusja zdryfowała z "Niesudetów" w Sudety :wink: A nic nie stoi na przeszkodzie, by cytowany przeze mnie w tym poście użytkownik założył stosowny wątek w stosownym dziale 8)

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: creamcheese » 14-04-2015 21:29

Leuthen pisze:A nic nie stoi na przeszkodzie, by cytowany przeze mnie w tym poście użytkownik założył stosowny wątek w stosownym dziale 8)

Ja się Panie Obieżyświacie nie znam na wynalazkach i wiem jak się zakłada Kośkowi chomąto a nie jakiś wątek...tak więc pozostanie tak jak było. Jak ktoś ciekaw to znajdzie.
Pozdrawiam

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: Leuthen » 14-04-2015 21:40

creamcheese pisze:
Leuthen pisze:A nic nie stoi na przeszkodzie, by cytowany przeze mnie w tym poście użytkownik założył stosowny wątek w stosownym dziale 8)

Ja się Panie Obieżyświacie nie znam na wynalazkach i wiem jak się zakłada Kośkowi chomąto a nie jakiś wątek...tak więc pozostanie tak jak było. Jak ktoś ciekaw to znajdzie.
Pozdrawiam

"Łazik" i "Obieżyświat" to to samo - po angielsku "Strider". Taka postać z "Władcy Pierścieni" Tolkiena, tyle że od inwencji tłumacza zależy, jak przełoży ksywę Aragorna :)
"Kto chce, niech słucha, kto nie chce, niech nie słucha" :wink:

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Postautor: creamcheese » 15-04-2015 06:06

Jednak Oberżyświat brzmi lepiej od Łazika :D

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: buba1 » 15-04-2015 10:26

Leuthen pisze:"[

Mój komentarz
Niech żyją noclegi pod namiotem, w schroniskach turystycznych i innych tego typu przybytkach :)


Ja zazwyczaj nie nocuje w miejscach gdzie trzeba wysylac jakas przedplate, jak ktos to sugeruje to jest to dla mnie znak ze trzeba spac gdzie indziej.

Wogole strasznie mnie irytuje sama koniecznosc rezerwacji noclegow w schroniskach bo czlowiek jest juz uwiazany ze musi spac akurat tam, przyjsc o umowionej godzinie itp. Nie ma jak namiot, wiata- pelna wolnosc (szkoda tylko ze nasz klimat nie sprzyja aby korzystac z tego calorocznie ;)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: buba1 » 15-04-2015 10:28

Leuthen pisze:"Łazik" i "Obieżyświat" to to samo - po angielsku "Strider". Taka postać z "Władcy Pierścieni" Tolkiena, tyle że od inwencji tłumacza zależy, jak przełoży ksywę Aragorna :) :


Mielismy tu na forum i Stridera tylko go cos zjadlo... :cry:
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

vertigo
podróżnik
Posty: 124
Rejestracja: 27-11-2012 09:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: vertigo » 15-04-2015 12:31

buba1 pisze:Nie ma jak namiot, wiata- pelna wolnosc (szkoda tylko ze nasz klimat nie sprzyja aby korzystac z tego calorocznie ;)


Przeniosłaś się za koło polarne? :P
Bo u nas w Polsce klimat absolutnie pozwala na całoroczne biwaczenie ;) A to późnojesienne czy zimowe jest nawet fajniejsze!

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Fałszywy pensjonat na Podhalu

Postautor: buba1 » 15-04-2015 12:48

vertigo pisze:
Przeniosłaś się za koło polarne? :P


Nie musze- wystarczy mi paskudnosc polskiej zimy

vertigo pisze:
Bo u nas w Polsce klimat absolutnie pozwala na całoroczne biwaczenie ;) A to późnojesienne czy zimowe jest nawet fajniejsze!


Caloroczne biwaczenie oczywiscie jest mozliwe ale w niektorych miesiacach nie jest to przyjemne (tzn dla mnie :P )
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...


Wróć do „Turystyka”