Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Leuthen » 12-05-2018 13:51

"Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego, wracają popularne spacery historyczne po Wałbrzychu.

Tym razem uczestnicy spotkali się o godz. 11 koło dworca Wałbrzych Miasto, a następnie wyruszyli z przewodnikiem na wędrówkę po tajemniczych zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój. - To będzie już trzecia edycja naszych spacerów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem - mówiła Justyna Pichowicz z Urzędu Miejskiego. - Coraz więcej jest pomysłów samych mieszkańców, ale też turystów, o to, którymi trasami można by było poprowadzić. Jest duże zainteresowanie historią Wałbrzycha w mediach społecznościowych. Ludzie chętnie wymieniają się informacjami, zamieszczają zdjęcia. Wydaje się, że trafiliśmy z tym pomysłem - dodaje.

Po spacerze wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Urodzinach Ulicy Armii Krajowej. Miejscem zabawy będzie łąka za hotelem Sudety. - Tradycją stało się, że urodziny ulicy rozpoczynamy od konsumpcji smacznego tortu, który jest takich rozmiarów, że na pewno dla każdego wystarczy po kawałku - zachęca Justyna Pichowicz.

Tort zaplanowano na godzinę 13."


http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... tary-Zdroj
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 476
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Krzysztof63 » 12-05-2018 14:52

O rany, darmowy tort w Wałbrzychu ... Radom wymięka.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Dolnoślązak » 12-05-2018 23:14

Tzn to już było czy dopiero będzie, bo jakoś nie mogę się połapać w tym artykule a na torta z chęcią bym wstąpił :mrgreen:

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Leuthen » 13-05-2018 07:50

Dolnoślązak pisze:Tzn to już było czy dopiero będzie, bo jakoś nie mogę się połapać w tym artykule a na torta z chęcią bym wstąpił :mrgreen:

Było :) "uczestnicy spotkali się o godz. 11 koło dworca Wałbrzych Miasto". Anons był z poranka. Nici z kawałka tortu dla Ciebie. Jak się kiedyś spotkamy na szlaku lub w schronisku, mogę Ci kupić kawałek ciasta (tortów chyba w schroniskach nie serwują? :P ) i osłodzić w ten sposób gorycz tej straty :mrgreen:

PS Sam jadłem ostatnio tort w piątek - na imprezie, nazwijmy, "okołogórskiej" w Sulistrowiczkach. Ale nie bezpłatnie :evil: Ci w Wałbrzychu mają dobrze :D Za to ja po wyjściu z lokalu patrzyłem z bliska na zieloną Ślężę. Wszak patrzyłem z "Zielonego Wzgórza" :wink:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Dolnoślązak » 13-05-2018 13:52

Niedospany ostatnio jestem, wczoraj Prachovskie Skaly i powrót w nocy, dziś w robocie, ale...

Po spacerze wszyscy chętni będą mogli

Jakoś nie mogę się połapać, że pierwsza część art jest w czasie przeszłym a kolejna w przyszłym :P

PS Anons był z poranka

To by chyba rozwiązywało sprawę, tylko kto pisze takie dziwne artykuły o imprezach które odbywają się w momencie pisania tego artykułu. Ani to sprawozdanie, ani informacja.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Leuthen » 13-05-2018 21:30

W Wałbrzychu następują zakrzywiania czasoprzestrzeni - takie anomalie, o których pisał coś Einstein :lol:
W oryginalnym brzmieniu wiadomość zamieszczono o godz. 10.23, tj. całe 37 minut przed startem spaceru. Dobrze, że dali taki zapas czasu, gdyż zdążyłbym dolecieć do Doliny Biedy moim prywatnym śmigłowcem, gdyby nie fakt, że garażuję swą flotę powietrzną w hangarze na Strachowicach, a mieszkam po drugiej stronie Wrocławia, pod miastem (w stosunku do lotniska oczywiście) i moja limuzyna musiała się przebijać przez korki ze wschodu na zachód 8) :P :D ). Pierwszą część zaktualizowano post factum, o drugiej w ferworze redakcyjnym (zwanym inaczej: bałaganem, niedbalstwem itd.) zapomniano. Na pewno torta zjedzono bez Twojej pomocy, nie zmarnował się. Ostatni kawałek był dla maszynisty Złotego Pociągu, który też przyszedł na imprezę (bo ile można czekać, aż się eksploratorzy dokopią?) :mrgreen:

PS Jak lubisz gratisowe torty, polecam Centrum Kultury w Rudnej (pow. lubiński). Natknąłem się tam kiedyś ("Dzień dobry! Jestem turystą. Czy są jakieś pocztówki, foldery albo mapa gminy... A co to za tort?") na taki gotowy do krojenia (w sensie - pół), który został po jakiejś imprezie typu ślub lub czyjeś urodziny :mrgreen:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Dolnoślązak » 14-05-2018 08:51

Ostatni kawałek był dla maszynisty Złotego Pociągu, który też przyszedł na imprezę (bo ile można czekać, aż się eksploratorzy dokopią?)

A tam kopią coś jeszcze? Chyba tylko biedaszyby. Wg mnie zbłaźnili się tylko, bo skoro wiadomo było że bocznica była w stronę Książa to po cholerę kopali w złym miejscu i to jeszcze po drugiej stronie torów?

PS Jak lubisz gratisowe torty, polecam Centrum Kultury w Rudnej (pow. lubiński). Natknąłem się tam kiedyś ("Dzień dobry! Jestem turystą. Czy są jakieś pocztówki, foldery albo mapa gminy... A co to za tort?") na taki gotowy do krojenia (w sensie - pół), który został po jakiejś imprezie typu ślub lub czyjeś urodziny

Tam to mają życie tortami płynące.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Zły Marcin » 14-05-2018 16:10

Leuthen pisze:"Dzień dobry! Jestem turystą. Czy są jakieś pocztówki, foldery albo mapa gminy... A co to za tort?"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Leuthen » 16-05-2018 16:59

Dolnoślązak pisze:
Ostatni kawałek był dla maszynisty Złotego Pociągu, który też przyszedł na imprezę (bo ile można czekać, aż się eksploratorzy dokopią?)

A tam kopią coś jeszcze? Chyba tylko biedaszyby. Wg mnie zbłaźnili się tylko, bo skoro wiadomo było że bocznica była w stronę Książa to po cholerę kopali w złym miejscu i to jeszcze po drugiej stronie torów?

Teraz nie kopią, ale mieli robić badania. Według nowszej wersji pociąg jest nie na 7-8 metrach, a na 20. Potem można powiedzieć, że na 30, 50, 100, 200 itd. Wreszcie zejdą poniżej głębokości najgłębszych wyrobisk z czasów, gdy Wałbrzych był miastem górniczym i powiedzą, że nie da się dostać do pociągu. W ten sposób wyjdą z twarzą :twisted:

Dolnoślązak pisze:
PS Jak lubisz gratisowe torty, polecam Centrum Kultury w Rudnej (pow. lubiński). Natknąłem się tam kiedyś ("Dzień dobry! Jestem turystą. Czy są jakieś pocztówki, foldery albo mapa gminy... A co to za tort?") na taki gotowy do krojenia (w sensie - pół), który został po jakiejś imprezie typu ślub lub czyjeś urodziny

Tam to mają życie tortami płynące.

Dlatego polecam tam wpaść :D Mi było zbyt głupio, by próbować wyłudzić kawałek, ale teraz nabyłem doświadczenia (znaczy - sam pracowałem w międzyczasie w urzędzie, a poza tym zwiedzam urzędy górskie i podgórskie i wyłudzam materiały promocyjne skąd się da i jakie się da. Jestem coraz bardziej bezczelny i niedługo poproszę o zrobienie mi herbaty. Potem pora na torty :lol: :) :D :mrgreen: :P
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Dolnoślązak » 16-05-2018 22:24

Leuthen pisze:Jestem coraz bardziej bezczelny i niedługo poproszę o zrobienie mi

E, herbaty? Toś jeszcze mało bezczelny, spodziewałem się przeczytać co innego :P

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wałbrzych: Spacer historyczny po zakamarkach dzielnicy Stary Zdrój

Postautor: Leuthen » 17-05-2018 04:41

No wiesz - niewiele jest teraz młodych urzędniczek, a ja nie gustuję w starszych paniach :lol:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus


Wróć do „Imprezy”