Forum Sudety.it Strona Główna Sudety.it
Sudecki Informator Turystyczny - Forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chatka pod Śnieżnikiem
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sudety.it Strona Główna -> Turystyka - pieszo i ogĂłlnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
u99
tramp

ewn70.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wizytował: 13 Gru 2007

PostWysłany: 21-03-2006 20:09    Temat postu: Chatka pod ŚnieĹźnikiem Odpowiedz z cytatem

Na mapie Compassu zauważyłem Chatkę pod Śnieżnikiem ( koło Czarciego Gronia ). Wkrótce będę w tej okolicy i byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na jej temat. Jeżeli ktoś ma zdjęcia ( jedno widziałem na stronnie Klubu Sudeckiego ) to prosze o wklejenie lub link. Interesuje mnie historia tej chatki, jej dzieje a także do kogo aktualnie należy i czy można w niej przenocować. Byłbym zobowiązany za wszelkie praktyczne wskazówki jak trafić do w/w chatki a zwłaszcza za namiar GPS.

pozdrowienia
u99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
buba
Gość

dvg75.neoplus.adsl.tpnet.pl

PostWysłany: 22-03-2006 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylam w niej w pazdzierniku. Wtedy mieszkal w niej na stale jeden gosciu, ktorego ekipa z wrzesni (ktora akurat tam balowala) nazywala pustelnikiem Wink ja akurat trafilam chyba na czas gdy bylo malo ludzi (bo chyba z 7) ale znajoma tydzien pozniej trafila tam na ekipe 40 osob, ale wszyscy sie zmiescili Very HappyVery Happy z tego co wiem z noclegiem nie ma klopotu, troche ciezko tylko piec rozpalic... ale gospodarzowi sie udalo. Jest pila, garnki, wszystko jak w domu Smile
aha! jak chcesz trafic, polecalabym ta droge "z dolu" tzn. od schroniska pod snieznikiem, a nie ta "z gory" ze szczytu snieznika, bo tam jest troche poplatanych sciezek
Powrót do góry

buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech... mam obfotografowana ta chate ze wszystkich stron, ale w albumie.. ale moze uda mi sie wyciagnac namiary na stronke kumpeli , ktora byla z nami i miala cyfrowke Smile
Powrót do góry

enkeli
tramp

h82-143-152-40-static.e-wro.net.pl

Wizytował: 28 Sie 2008

PostWysłany: 22-03-2006 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chatka po Śnieżnikiem..... mmm... przypominają mi się wakacje:)

Byłam tam w sierpniu ubiegłego roku ze znajomymi i bardzo mile wspominam to miejsce.
Dotarliśmy tam idąc zielonym szlakiem od Przeł. Płoszczyna i przed Śnieżnikiem kiedy ku naszej wielkiej radości naszym oczom ukazała się tabliczka: "REZERWAT PRZYRODY PRAWEM CHRONIONY"Very Happy skręciliśmy w wydeptaną ścieżkę idącą wzdłuż granicy rezerwatu, po chwili doszliśmy do szerszej drogi, mineliśmy ruiny owczarni po prawej stronie, przeszliśmy przez strumyk, który przecinał naszą drogę, aż doszliśmy do dość charakterystycznego drzewa, którego korzeń wystając sporo nad ziemie tworzył razem z pniem coś w stylu "krzesła z oparciem" i właśnie w tym Exclamation momencie odchodziła wąska ścieżka do chatki. Ścieżka prowadziła przecinając dość strome zbocze, a z atrakcji po drodze można jeszcze wspomnieć o ambonce, która znajdowała się po prawej stronie nie długo po tym jak odeszliśmy od drogi.

Jeśli chodzi o nocleg to słyszałam, że to różnie bywa, że nawet czasem chatka bywa zamknięta...Confused Ale jak tam byliśmy to nie było problemu z noclegiem. Na miejscu zastaliśmy dwóch sympatycznych gości, którzy sprzątali w chatce, po wcześniejszych którzy narobili tam nieco bałaganu. Ogółem tak już podsumowując to świetne miejsce na nocleg w okolicach Śnieżnika. Polecam wybrać się stamtąd na wschód słońca na Śnieżnik Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
u99
tramp

ewo76.neoplus.adsl.tpnet.pl

PostWysłany: 22-03-2006 17:58    Temat postu: Chatka pod ŚnieĹźnikiem Odpowiedz z cytatem

Buba & Enkeli wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Wschód słońca na Śnieżniku to mój plan na maj. Very Happy
Powrót do góry
buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie sie nie udalo zobaczyc na sniezniku ani wschodu ani zachodu slonca...zawsze lalo Sad bylam dwa razy..i nawet nie wiem czy sa jakies widoki..
Powrót do góry

u99
tramp

PostWysłany: 22-03-2006 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj się Buba, ja byłem na Śnieżniku 9 razy i za każdym razem albo mgła albo deszcz lub śnieg. Z drugiej strony w październiku i listopadzie trudno wymagać dobrej pogody. Teraz będę pod koniec maja to może będę mieć więcej szczęścia Very Happy
Powrót do góry
buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://przewodnik.onet.pl/1118,1594,1064905,1064907,artykulr.html

w koncu znalazlam tego linka!
Powrót do góry

buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze ci sie uda pogoda na sniezniku! Smile ja pod koniec maja planuje zrobic poszukiwania chaty w gorach bystrzyckich Very Happy jak ja lubie takie poszukiwania Very Happy
Powrót do góry

buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.republika.pl/szubab/bazy/klocka/mysliwski.html

i jeszcze jeden Smile
Powrót do góry

u99
tramp

PostWysłany: 22-03-2006 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buba jesteś naprawdę niezastąpiona. To zmotywowało mnie trochę i przypomniałem sobie, że w SUDETACH nr 2/06 s.29 jest artykuł o okolicach Śnieżnika, w tym także i o chatce. Załączam link:
http://www.sudety.ig.pl/webcm/zimny_kamie_8211_zamek_biskupich_zesacw
Powrót do góry
buba
Gość

PostWysłany: 22-03-2006 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki:) a znasz jakies inne fajne miejsca noclegowe w sudetach? (wiaty, szalasy, chatki, pasniki, szopy itp) wiosna sie zbliza Very Happy Very Happy
Powrót do góry

u99
tramp

PostWysłany: 22-03-2006 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej chwili do głowy przychodzi mi jeszcze Chatka pod Śmielcem. Z tego co pamiętam jest położona niedaleko tej Wielkanocnej - w pobliżu szlaku z Jagniątkowa. Zarządza nią chyba Klub Wysokogórski z Jeleniej Góry ( lub Wrocławia - nie jestem pewien ).
Powrót do góry
buba
Gość

PostWysłany: 23-03-2006 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko ona tez chyba jest zamknieta... i otwieraja ja tylko jak jest impreza kolowa.. to juz troche nie ten sam klimat co chat stojacych otworem dla wszystkich...
Powrót do góry

u99
tramp

evd15.neoplus.adsl.tpnet.pl

PostWysłany: 23-03-2006 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt to nie to samo, ale z drugiej strony może jakby jej nie zamykali to teraz zbieraliby fundusze na odbudowę chatki po pożarze Question
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sudety.it Strona Główna -> Turystyka - pieszo i ogĂłlnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Skocz do: