"Riese" i Włodzicka Góra :-)

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

"Riese" i Włodzicka Góra :-)

Postautor: Leuthen » 09-12-2012 20:50

Polecam wszystkim mającym zły humor. Specjalna dedykacja dla Nuty :)
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28155

Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Postautor: Nuta » 10-12-2012 10:10

Dzięki. Ale kolejne polemiki osób żyjących w "światach równoległych" przestały mnie wzruszać. Wystarczy mi zresztą niedawna z tego forum. :D

Bloga znam. Z Pawłem zaś korespondowałem jakiś czas temu odnośnie pewnego tematu (nie Riese).

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 10-12-2012 12:33

Gratuluję, Nuta. Sam bym nie przypuszczał, że przyznasz, że żyjesz w świecie równoległym.

Pan od bloga jest śmieszniejszy nawet od kolegi Warsa98.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 10-12-2012 14:18

Strach pomyśleć, co może być pod Jańską Górą. Jest wieża, są tajemnicze ruiny, coś jakby piwniczka, niedaleko zrujnowany pałac. Nikt nic nie słyszał. Zupełna tajemnica. Nawet alianci jej nie zbombardowali, chociaż mieli po drodze na Kędzierzyn. Znalazłem tam kiedyś, wydawało mi się, że to rozbita brązowa butelka, a to pewnie była Bursztynowa Komnata.
Dziś znalazłem w onecie http://strefatajemnic.onet.pl/newsy/mie ... tykul.html akurat nie o Sudetach, ale myślę że ktoś z takim poczuciem humoru mógłby się znaleźć może w Urzędzie Marszałkowskim, a może w IPN-ie

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 10-12-2012 14:54

Swoją drogą, jeden z tych wpisów na IOH mnie rozczulił, bo jak skomentować kogoś, kto pisze:

Nie obchodzą mnie archiwa we Wrocławiu

Z takim podejściem jako żywo nadaje się do podejścia znanego z eksploracji Riese. Chociaż niektórzy, z dostępem do archiwów, wypisują jeszcze lepsze brednie. Patrz niejaki Witkowski i jemu podobni...

Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Postautor: Nuta » 10-12-2012 19:58

Human pisze:Gratuluję, Nuta. Sam bym nie przypuszczał, że przyznasz, że żyjesz w świecie równoległym.


Do Twojego i forumowicza z ksywą na L. jak najbardziej. I osobiście jestem z tego niezmiernie rad. Towarzystwo "wszechwiedzących archiwistów" z jedynie słusznym przepisem na życie na dłuższą metę może być nie tylko nudne ale i...szkodliwe. :D

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 10-12-2012 21:09

Nuta pisze:
Human pisze:Gratuluję, Nuta. Sam bym nie przypuszczał, że przyznasz, że żyjesz w świecie równoległym.


Do Twojego i forumowicza z ksywą na L. jak najbardziej. I osobiście jestem z tego niezmiernie rad. Towarzystwo "wszechwiedzących archiwistów" z jedynie słusznym przepisem na życie na dłuższą metę może być nie tylko nudne ale i...szkodliwe. :D

My też Cię z Humanem lubimy, Nuta :) Jako zodiakalny skorpion muszę stwierdzić, że życie bez przeciwników jest szare i bezbarwne, a jako energiczny choleryk uwielbiam wszelakie polemiki :wink:

Nuta
podróżnik
Posty: 217
Rejestracja: 01-09-2011 21:42
Lokalizacja: L-Stadt

Postautor: Nuta » 10-12-2012 21:40

Leuthen pisze:Jako zodiakalny skorpion muszę stwierdzić, że życie bez przeciwników jest szare i bezbarwne, a jako energiczny choleryk uwielbiam wszelakie polemiki :wink:


Muszę przyznać że jest to mocno zauważalne na wielu forach (i nie tylko) :D

A co do skorpionów. Hm...żyłem kiedyś z takim pod jednym dachem niemalże dwa lata. A była wysoką i czarnooką brunetką z niezwykłym apetytem na...hm...życie. I polemiki wszelakie również. :wink:


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”