Smaki świata zaklęte w piwie

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
Leuthen
bardzo stary wyga

Re: Smaki świata zaklęte w piwie

Postautor: Leuthen » 23-01-2020 08:35

Raubritter pisze:
Pudelek pisze:35-40 koron to nawet na Czechy nie jest już drogo. W spelunkach, owszem, ale w restauracjach to coraz częściej standard.

Dokładnie, zgadzam się. Co innego lokalna knajpka w jakimś małym miasteczku, a co innego w restauracji pod stokiem narciarskim.

Ale w czerwcu, kiedy nawiedziłem Trautenberk, nikt tam na nartach nie jeździł :mrgreen:

W moim ulubionym miasteczku czeskim czyli Trutnovie nigdy nie stołowałem się w restauracji, ale kiedyś jak przechodziłem obok jednej z tego typu placówek i popatrzyłem na menu przy drzwiach, kufel Krakonosza z lokalnego browaru był za 25-27 koron. Ja wiem, że stamtąd do browaru było może 300, a może 500 metrów, ale nie wszędzie musi być piwo po 40 KCz :D Nawet jednak 40 koron to całkiem przyjemna cena w porównaniu z piwami na starówce w stolicy woj. dolnośląskiego, zwłaszcza że tylko w niektórych knajpach mają porządne piwa (czyli nie Żywiec, nie Tyskie itd. :mrgreen: ).
14-23 luty: feryjna przerwa od aktywności na forum :)

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 23-01-2020 10:47

Krakonos generalnie ma zazwyczaj niskie ceny w knajpach, bo Czesi uważają go chyba za sikacza. Ale już wspomniany Pilsner U. rzadko kiedy schodzi w knajpie poniżej 40-tu...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat

Postautor: Zły Marcin » 23-01-2020 15:00

Bo Pilsner to zawsze w czeskiej knajpie będzie najdroższe piwo, niezależnie od cen innych piw, czy bliskości browarów. Nie wiem jak się cenią nowe czeskie, kraftowe browary, nigdy nie byłem.

Awatar użytkownika
Raubritter
gaduła

Postautor: Raubritter » 23-01-2020 15:37

Leuthen pisze:Ale w czerwcu, kiedy nawiedziłem Trautenberk, nikt tam na nartach nie jeździł :mrgreen:

Ale dalej jest to turystyczna miejscowość u stóp Śnieżki :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Wróć do „Jedzenie!”