Jadąc (lub wracając) w Sudety...

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 08-09-2008 21:41

to jest tuż naprzeciwko dworca, nie wiem, czy do dworca prowadzi zielony szlak, także nie wiem, czy miejsce jeszcze działa....
Obrazek

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 09-09-2008 07:23

Zielony szlak przechodzi koło dworca. Tutaj znalazłem info
http://janowicewielkie.eu/component/opt ... Itemid,48/
i wygląda na to, że to jest to miejsce i jeszcze działa. Wirek będzie tu pewnie jeszcze przed otwarciem lokalu, ale ja mam szansę się załapać :)

skiboy
obieżyświat

Postautor: skiboy » 15-11-2008 20:53

Wlkp ,ty głodomorze ,trzeba napierać a nie jeść.Wprzyszłym roku na "przejściu" nie będzie żadnego zachodzenia do barów i sklepów tylko napieranie.Dopiero teraz przeczytałem tego posta.

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 18-11-2008 09:35

skiboy pisze:Wlkp ,ty głodomorze ,trzeba napierać a nie jeść.Wprzyszłym roku na "przejściu" nie będzie żadnego zachodzenia do barów i sklepów tylko napieranie.Dopiero teraz przeczytałem tego posta.

O ten bar dowiadywałem się jeszcze przed "przejściem". Ostatecznie jednak nie skorzystałem, bo zaraz za Janowicami był punkt żywieniowy.
Nie jestem zresztą aż takim głodomorem ani leniuchem też w porównaniu z niektórymi uczestnikami "przejścia". Podobno jeden z uczestników przechodząc niedaleko swojego domu postanowił zejść z trasy na domowy obiadek i ciepłe łóżko, zaś na trasę wrócił dopiero rano :wink:

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 18-11-2008 15:58

a my ostatnio wracajac z sudetow (o ile jedziemy w strone jeleniej autostrada) zawsze zatrzymujemy sie na zurek w miejscowosci kolnica (niedaleko zjazdu z autostrady na brzeg) takiego zurku pysznego to mysmy jeszcze nie jedli :D polecam
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

gar
stary wyga

Postautor: gar » 16-12-2008 21:43

838 - ???

Z ostatnich wakacji w okolicach sudeckich polecam bardzo gorąco 1 knajpę:
LWÓWEK ŚLĄSKI, Restauracja pod Czarnym Krukiem (Rynek) - wygląd zewnętrzny raczej jest "średnio" zachęcający, ale w środku wygląda bardzo ładnie by nie napisać elegancko. Dobre żarełko (moja żona była wręcz zachwycona), ceny do przyjęcia (choć bar mleczny to to nie jest) i na deser można zamówić sobie prawdziwą czekoladę na gorąco (kilkanaście rodzajów) - tak naprawdę tym ostatnim zdecydowanie mnie kupili
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
WILK70
podróżnik

Postautor: WILK70 » 23-07-2009 07:52

Dla mnie rewelacyjna knajpa to knajpa "Pod Kasztanami" w Długopolu Zdrój i rewelacyjne pierogi no i legendarny Placek po Węgiersku
Żyj tak, aby strach przed śmiercią nigdy nie zagościł w twoim sercu. Nie martw się o cudzą wiarę; szanuj poglądy innych i żądaj aby szanowano twoje...
Tecumseh, Przywódca Narodu Szawanezów

http://picasaweb.google.com/szalonywilk1

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 27-08-2009 16:17

Polecam RESTAURACJĘ w sklepie IKEA na wrocławskich Bielanach.
Jedzenie bardzo dobre ( szczególnie polecam klopsiki szwedzkie)
a ceny przystępne. Bardzo ciekawy wystrój.
Dzięki doskonałej wentylacji nie jesteśmy skazani na wdychanie dymu tytoniowego-problem większości knajp i restauracji w Polsce.
Dla rodzin z dziećmi na miejscu plac zabaw.

Serwują tam też doskonałą kawę. Jak z małżonką wyruszamy na jednodniowy wypad na Ślężę i mamy ochotę napić się dobrej kawy w lokalu to wybieramy właśnie restaurację w Ikea.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 27-08-2009 18:53

tomaszll pisze:Polecam RESTAURACJĘ w sklepie IKEA na wrocławskich Bielanach.
Jedzenie bardzo dobre ( szczególnie polecam klopsiki szwedzkie)
a ceny przystępne. Bardzo ciekawy wystrój.
Dzięki doskonałej wentylacji nie jesteśmy skazani na wdychanie dymu tytoniowego-problem większości knajp i restauracji w Polsce.
Dla rodzin z dziećmi na miejscu plac zabaw.

Serwują tam też doskonałą kawę. Jak z małżonką wyruszamy na jednodniowy wypad na Ślężę i mamy ochotę napić się dobrej kawy w lokalu to wybieramy właśnie restaurację w Ikea.

knajpa moze byc i fajna ale w tak makabrycznej scenerii to chyba niewiele moze jej pomoc..
jak cos mnie kiedys zesle do tego przedsionka piekla jakim sa bielany to pewnie poszukam bo klopsiki szwedzkie kiedys jadlam w sejnach i byly pyszne :)

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 27-08-2009 21:36

Już nie przesadzaj, że to restauracja :wink: To zwykły bar, tyle że w Ikei.

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 27-08-2009 21:45

to faktycznie bar jest a nie restauracja, ale ceny są faktycznie przystępne, a kawa całkiem dobra.
wbrew pozorom tam jest mniejszy rejwach niż wszędzie indziej na Bielanach
Obrazek

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 27-08-2009 22:38

rafhak pisze:Już nie przesadzaj, że to restauracja :wink: To zwykły bar, tyle że w Ikei.

Formalnie nazywa się Restauracja. W praktyce jest samoobsługa.
Najważniejsze, że serwują tam smaczne jedzenie i jest korzystny stosunek jakości do ceny.
Jednym słowem bardzo przyzwoity lokal w tzw. klasie ekonomicznej.
A z drugiej strony są przemycane bardzo pozytywne wartości jak na przykład segregacja odpadów po zjedzonym posiłku.
Ostatnio zmieniony 28-08-2009 10:03 przez tomaszll, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 28-08-2009 07:21

tomaszll pisze:A z drugiej strony są przemycane bardzo pozytywne wartości jak na przykład segregacja odpadów po zjedzonym posiłku.

Tu się z Tobą zgodzę. Jednak zniechęca mnie do nich tłok, szczególnie w weekendy.

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga

Postautor: seba123 » 28-08-2009 09:31

a mi nie odpowiada ten bar (jest tanio to fakt, za to nie do jedzenia) i do tego barowy smrodek rozpływający się dookoła - fuj.

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 29-08-2009 08:02

I w ten oto sposób IKEA zagościła na forum sudeckim :lol:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Wróć do „Jedzenie!”