BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
Awatar użytkownika
Michał
Moderator

BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Postautor: Michał » 16-10-2014 00:20

BAZA JADŁODAJNI TYPU "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Pod pojęciem jadłodajnie "smacznie i tanio" rozumiemy lokale, dedykowane dla pracowników okolicznych firm, mieszkańców i turystów, serwujące smaczne obiady w przyzwoitej cenie.
Często (ale nie jest to reguła) są czynne od godzin porannych tylko do godz. 17-18.
Jako kryterium oceny traktujemy, że w cenie 13 zł można zjeść obfite drugie danie z mięsem i surówką.
Dopisujemy tylko sprawdzone lokale.

Fast-foodom, budkom z rozmrożonymi w mikrowelli krokietami oraz bufetom w galeriach handlowych dziękujemy. Tolerujemy pizzerie, jeśli są czynne od rana, i oprócz pizzy serwują posiłki spełniające powyższe kryterium.
W ramach promowania przez nasze forum lokalnej przedsiębiorczości, wspierania małych firm i tworzenia miejsc pracy, w tym dziale dopuszczamy podawanie linków do stron internetowych, danych teleadresowych, profilu na FB itp.

BOGUSZÓW- GORCE.
Bar "LAWENDA" w zachodniej części Boguszowa, przy głównej ulicy Traugutta 21.
http://www.bar-lawenda.pl/
Leją piwo.
Sprawdzone osobiście ( http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=3522 ), warto wpaść po wyprawie, a przed pociągiem do domu.

CZARNY BÓR.
"Stołówka" przy ul. Skalników.
Dawna stołówka dla pracowników kamieniołomu, obecnie ogólnodostępna.
Z tego co pamiętam, to nie leją piwa i czynne do 16, ale może się coś od tej pory zmieniło.
Sprawdzone, polecam.

GŁUSZYCA.
Jadłodajnia "Finezja". w centrum Głuszycy, przy głównej ulicy Grunwaldzkiej, obok Biedronki. Czynne do godz. 17
Mały bar, bardzo smaczne a obfite jadło (gulasz 7 zł, kopytka 4 zł, surówka 2,50 zł)
Nie leją piwa.
Sprawdzone, polecam.

WAŁBRZYCH
Bar "Centrum" przy ul. Wyzwolenia.
Bardzo zacny, a tani lokal. Miły wystrój
Leją piwo.
Sprawdzone podczas wycieczki SIK http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=3763. Przyjemnie posiedzieć przy browarku po smacznym obiedzie.
Ostatnio zmieniony 17-10-2014 00:34 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Michun
podróżnik

Postautor: Michun » 16-10-2014 08:19

(Pizzerie , nie "pizzernie").

Poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.

buba1
bardzo stary wyga

Re: BAZA JADŁODAJNI "SMACZNIE I TANIO" W SUDETACH.

Postautor: buba1 » 16-10-2014 08:20

WILCZYCE - kolo Zlotoryi, na dawnej stacyjce PKP - knajpa orientalna "Ha-noi"
http://www.ha-noi.com.pl/ha-noi/index.php?wilczyce,36

Drugie dania bardzo obfite porcje za okolo kilkunastu zl.
Mozna sie najesc juz za 8 zl - zupa krabowa/krewetkowa - 5zl , sajgonki - 3 zl

Michał pisze:GŁUSZYCA.
Jadłodajnia "Finezja". w centrum Głuszycy, przy głównej ulicy Grunwaldzkiej, obok Biedronki. Czynne do godz. 17
Mały bar, bardzo smaczne a obfite jadło (gulasz 7 zł, kopytka 4 zł, surówka 2,50 zł)
Nie leją piwa.
Sprawdzone, polecam.

.

Potwierdzam! Rewelacyjne miejsce. I kompot tam maja!

a najlepszy tam jest puchaty nalesnik! (niech sie schowaja limitowane g.. z chatki gorzystow!)

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 16-10-2014 10:36

buba1 pisze: zupa krabowa/krewetkowa - 5zl

Taka prawdziwa, czy chińska spod Radomia? :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

ukasz
tramp

Postautor: ukasz » 16-10-2014 10:46

Dobry temat.

Jadąc droga nr 8 w kierunku gór,za Frankensteinem skręcamy w prawo w miejscowości Braszowice.

Świeże wiejskie jadło. Ogromne porcje podawana na ponadwymiarowych talerzach :shock: Własne ogóreczki i to co rośnie na krzakach. To co kiedyś chrumkało-muczało również miejscowe a nie z chin.
Na zdjęciu nie widać ogromu i skali tego co na talerzu, ale tak chyba czuja się Hobbici w ludzkiej knajpie;-)

Zauważcie finezyjną kompozycje kotletową z fikuśnie nadzianym grzybkiem wieńczącym dzieło ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/img]
Ostatnio zmieniony 16-10-2014 17:54 przez ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 16-10-2014 11:00

Jakie piwo tam leją?

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 16-10-2014 16:17

Raubritter pisze:
buba1 pisze: zupa krabowa/krewetkowa - 5zl

Taka prawdziwa, czy chińska spod Radomia? :wink:

Na pewno nie jest to chiniol z torebki. A na ile prawdziwy krab moze byc pod Złotoryja to tez nie wiem :lol: Acz mi bardzo smakuje. :lol:

ukasz pisze:Dobry temat.

Jadąc droga nr 8 w kierunku gór,za Frankensteinem skręcamy w prawo w miejscowości Braszowice.

pamietasz nazwe knajpy? i kufel z uszkiem- sie mnie to podoba!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

Awatar użytkownika
Artur74
podróżnik

Postautor: Artur74 » 16-10-2014 17:41

Restauracja Ogrodowa o ile mnie pamięć nie myli. Zielonkawy budynek położony kilkaset metrów od DK8. Nie powiem nic o żarciu bo tam nie jadłem ale kojarzę lokal bo kilkakrotnie tam przejeżdżałem. Po tym komentarzu następnym razem zajrzę... :twisted:
Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej.

ukasz
tramp

Postautor: ukasz » 16-10-2014 17:47

Awatar użytkownika
fiaa
podróżnik

Postautor: fiaa » 17-10-2014 22:07

https://maps.google.pl/maps?ll=52.37985 ... sic&dg=opt

Zagórze Śląskie lokal pierwszej kategorii "Pod zamkiem".
Największy i najlepszy placek po węgiersku, jaki jadłem. Za jedyne 18 zł. Sądzę, że najadłyby się nim ze dwie osoby o solidnym apetycie.
Modlitwa - modlitwą
a tu trzeba brzytwą
albo jeszcze gorzej
sprężynowym nożem

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 02-02-2015 21:48

ukasz pisze:

Świeże wiejskie jadło. Ogromne porcje podawana na ponadwymiarowych talerzach :shock:

Potwierdzam! Zrobilam ogromna glupote bo zamowilam zurek i drugie danie.. Micha z zurkiem byla tak ogromna ze juz sie nią najadlam... A talerz z drugim daniem.... chyba spokojnie mozna brac 1 porcje na dwie osoby!
Wszystko naprawde pyszne!

Obrazek

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 02-02-2015 21:55

Bar "Ewelinka" pod Wilczą Góra kolo Złotoryi. Na zakrecie drogi stoi drewniany baraczek. Na jednej ze scian duzy plakat z rozneglizowana dziewczyna i napis "czekam na ciebie swieza i goraca" moze sugerowac inne uslugi- acz mielismy okazje sie przekonac jedynie o dobrej gastronomii.
Bardzo smaczne placki po wegiersku!

Obrazek

Obrazek

Kamienna Góra- bar Skerco- innych potraw poki co nie probowalismy ale schabowe maja calkiem niezłe. Kotlet+ziemniaczki+ zestaw surowek w ilosci duzo - 15 zl

Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 02-02-2015 22:06

w Ewelince siedziałem kilka godzin po zwichnięciu kostki na zlocie w Złotoryi - nie pamiętam co jadłem, ale jedzenie było niezłe :)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

gar
stary wyga

Postautor: gar » 03-02-2015 09:37

Potwierdzam słowa buby - Skerco w Kamiennej Górze - dobrze karmią (nie tylko schabowy jest smaczny i świeży) i w rozsądnych cenach
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Michun
podróżnik

Postautor: Michun » 03-02-2015 12:46

To pewnie wszyscy znają, no ale jak baza to baza:

KŁODZKO - BAR MAŁGOSIA
tuż za wiaduktem pkp, ul. Grunwaldzka

Wróć do „Jedzenie!”