II Zlot Forum Sudety.it

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 05-03-2009 11:58

Z górnych łóżek roztacza się niezły widok na Góry Bystrzyckie. Aha, z dużej werandy można przejść do małej, gdzie bez problemu można imprezować :D

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 05-03-2009 22:27

Ja tez olewam wpłatę zaliczki - spanie na glebie mi nie przeszkadza, o. A zaliczki to se mogę w takich Chatach Cyborga wpłacać a nie w schroniskach. Najwyżej spiących na werandzie będzie więcej (=weselej) :D

Awatar użytkownika
IvanGn
podróżnik

Postautor: IvanGn » 05-03-2009 22:49

No ja tez ;p olewam zaliczkę :)
A weranda tam jest całkiem fajna :D
"Nie ma ładnych kościołów.. są kościoły i spalone kościoły.."

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 06-03-2009 07:05

A jaką zaliczkę trzeba wpłacić żeby zarezerwować miejsce na werandzie? Bo ja też bym się pisał.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 06-03-2009 07:18

rafhak pisze:Z górnych łóżek roztacza się niezły widok na Góry Bystrzyckie. Aha, z dużej werandy można przejść do małej, gdzie bez problemu można imprezować :D

to ja jednak te widokowe odstapie innym ;) wole dolne bo kiedys z gornego spadlam i mam uraz ;) a ze jest miejsce na imprezy to tez fajnie- jak ekipa bedzie za glosno to przynajmniej jej nikt nie bedzie po kryjomu zdjec robic i donosic obsludze ;)
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 06-03-2009 09:50

LIsta wygląda obiecująco :lol:

1. Satan
2. Wirek
3. Seba123
4. IvanGn
5. Tomuch
6. Michał
7. Taja
8. Raubritter
9. Wlkp
10. hipotetycznie Apollo
11.opcjonalnie Buba x2
12. Stepow

Wiem, że za całość solidnie wziął się Michał i mam nadzieje, że nie pogniewał się za zavetowanie zaliczek...

Mam również prośbę o skonkretyzowanie tego wyjazdu (chyba, że coś przeoczyłem?), kiedy, gdzie, jak itp...bo muszę sobie ustawić pracę w kwietniu i wybrać urlop.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

stepow
podróżnik

Postautor: stepow » 06-03-2009 10:00

Świetny pomysł, trzeba zebrać konkrety, dokładny termin, gdzie się spotykamy, jak jedziemy itd. :-)

Pozdrawiam,
Marek, Wrocław
miłośnik Sudetów i nie tylko :-)
http://www.stepow.net/

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 08-03-2009 19:13

stepow pisze:Świetny pomysł, trzeba zebrać konkrety, dokładny termin, gdzie się spotykamy, jak jedziemy itd. :-)

Pozdrawiam,

No przecież wszystko już jest na forum łącznie z rozkładami pociągów, przesiadkami, zagospodarowaniem czasu wolnego podczas przesiadek. Co najwyżej trzeba tylko sprawdzić czy coś się nie zmieniło w tych rozkładach.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 08-03-2009 19:15

Apollo potwierdza - niehipotetycznie.
Michale, czy mógłbyś podać wysokość zaliczki do wpłaty?
Ja bym prosił apartament z jacuzzi ;).

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 09-03-2009 01:12

WItam Apolla i Stepowa! :D

Satan pisze:Wiem, że za całość solidnie wziął się Michał i mam nadzieje, że nie pogniewał się za zavetowanie zaliczek...

Nie, nie pogniewałem się, bo nie ma o co. Przekazałem tylko, co się dowiedziałem telefonicznie. Z jednej strony faktycznie żądanie zaliczki, i to w takiej wysokości jest niestosowne, jeśli już to można żądać wpłaty 10-20 zł od całej grupy, a nie 50%. Z drugiej strony, to poza chatkami, coraz częściej , w przypadku grup; spotykam się z takimi praktykami, np w PTSM, czy nawet agroturystyka (tutaj żądają zaliczki 50 zł już nawet od dwóch osób), zatem akcja ze Śnieżnikiem nie zaskoczyła mnie. A po trzecie, to w rozmowie w styczniu powiedzieli, że wskazana zaliczka symboliczne kilkanaście złotych, a teraz, w marcu, zmienili zasady gry i chcieli 50%.
Nie komentuję zasad schroniska z zaliczkami, bo primo nie mam sił, secundo nie mam czasu (ja teraz wchodzę na sudety.it raz w tygodniu), a po terco inni dostatecznie już się wypowiedzieli.
Dobra, nie ma co roztrząsać, kijem ten Śnieżnik trącał (nawiasem mówiąc , na forum onet.pl>turystyka na schronisku psy wieszają równo). Najwyżej, pójdziemy pomysłem Buby i zwiniemy się do Domku Myśliwskiego. Mnie to osobiście też odpowiada.
Plan się nie zmienił, śmiało go wkleję:
termin ostateczny i niezmienialny 25-26 kwiecień (ostatnia sobota i niedziela kwietnia)
Opole wyjazd o 7.04 (są pociągi z Wrocka).
Ostruzna- jesteśmy o godz.10.12, wysiadamy, idziemy góry: albo na północ, czyli Smrk, Postawna, ta wielka restauracja itp, albo na południe- wjeżdżamy kolejką na Serak, idziemy na Kerpnik. W obydwu wariantach schodzimy do Horni Lipovej, gdzie zwiedzamy miniskansen kolejowy w starej nastawni. Wsiadamy w pociąg do Olomouca, i jedziemy do Hanusovic, gdzie jest kolejowa knajpa ze stolikami przy torach i przeprowadzamy degustację browaru. Następnie pakujemy się do motoriczki (ichniego szynobusu) do Starego Mesta . Stamtąd startujemy na Śnieżnik. Należy zabrać latarki i nastawić się na atak szczytu po ciemku.
Drugi dzień pozostawiam jako improwizowany.
Jak na razie są dwa ryzyka, które mogą pokrzyżować plany:
1. Będzie śniegu po .... i jesczde trochę.
2. Zawieszą Opole- Ostrużna.
Pozostaje ustalić, czy maszkiecimy koszulki zlotowe. I może w przeciwieństwie do poprzedniego zlotu zrobimy wspólne żarcie (pulpa?).
OK, w tygodniu zacznę myśleć o przedzlocie- zlocie frakcji kolejowej. pozdrawiam, teraz z Kędzierzyna, a potem z Warszawy i pieron wie, gdzie jeszcze mnie wywieje. :D

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 09-03-2009 07:20

Michał pisze: I może w przeciwieństwie do poprzedniego zlotu zrobimy wspólne żarcie (pulpa?).

tylko gdzie?? kuchni to nam raczej w tym schronisku nie udostepnia... na butli dla takiej ilosci osob to raczej trudno wykonalne... pozostaje ognisko..da rade tam rozpalic??

michal, zaprezentowana przez ciebie trasa kolejowa- ile przewiduje kilometrow do przejscia??
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)

http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 09-03-2009 11:08

1. Satan
2. Wirek
3. Seba123
4. IvanGn
5. Tomuch
6. Michał
7. Taja
8. Raubritter
9. Wlkp
10. hipotetycznie Apollo
11.opcjonalnie Buba x2
12. Stepow
13. Gryf - Nocuję pod namiotem lub w Domku Myśliwskim.

MICHAŁ:

Zaletą jazdy koleją po Czechach w grupie są dosyć spore zniżki dla grup. Chyba wezmę udział w tym projekcie.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 09-03-2009 11:29

Jeżeli nie dojdziecie do schroniska to po drodze na Śnieżnik proponowałbym nocleg w chacie Navrsi (ze Starego Mesta ok 1,5 h). Takie miłe, górskie czeskie schronisko, z łóżkami piętrowymi :D, z Holbą i smażonym serem. Ceny są też bardzo przystępne. I obsługa też miła :)

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga

Postautor: seba123 » 09-03-2009 14:16

Drodzy moi!
Proszę aby nie zmieniać w ostatniej chwili miejsca nocnego odpoczynku (pod Śnieżnikiem), zamierzam z Walterem (on jeszcze nie wie na pewno) dotrzeć na miejsce po południu na bieżkach i jak gdzieś uciekniecie to się nie spotkamy!

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 09-03-2009 18:05

seba123 pisze:dotrzeć na miejsce po południu na bieżkach i jak gdzieś uciekniecie to się nie spotkamy!

To za pociągiem będziecie biegli? :shock: ;)

Wróć do „Imprezy”