Z Prudnika na Pradziada - druga edycja

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 16-07-2012 21:52

cezaryol pisze:Gdyby Andrzej napisał, że ceny przeciętne, to byłoby zniechęcające :wink:

a tak jest wprowadzajace w błąd...
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 16-07-2012 22:01

buba1 pisze:
cezaryol pisze:Gdyby Andrzej napisał, że ceny przeciętne, to byłoby zniechęcające :wink:

Usprawiedliwiając Andrzeja, wydaje mi się, że "b.tanio" miało kontrastować z ceną, jaką w ubiegłym roku zapłacili niektórzy uczestnicy imprezy za nocleg w prudnickim hotelu. Przez tę perspektywę, to naprawdę "b.tanio" :)

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 16-07-2012 22:05

cezaryol pisze:
buba1 pisze:

Usprawiedliwiając Andrzeja, wydaje mi się, że "b.tanio" miało kontrastować z ceną, jaką w ubiegłym roku zapłacili niektórzy uczestnicy imprezy za nocleg w prudnickim hotelu. Przez tę perspektywę, to naprawdę "b.tanio" :)

no to jest prawda ze wszystko zalezy od punktu odniesienia 8)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

marcello2
podróżnik

Postautor: marcello2 » 16-07-2012 22:13

No dobra, a cena za pokój powiedzmy - 4-osobowy?

A skoro już robimy reklamę pozytywną, myślę, to przydałby się link do strony albo do zdjęć...

Bp ostatnio nocowałem w schronisku PTSM w Głuchołazach i było super - warunki, cena (22zł/osobę)...

Czasem takie miejsce jest całkiem rozsądną alternatywą dla schroniska

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 16-07-2012 22:15

marcello2 pisze:No dobra, a cena za pokój powiedzmy - 4-osobowy?

A skoro już robimy reklamę pozytywną, myślę, to przydałby się link do strony albo do zdjęć...

Bardzo proszę:
http://www.schroniskomlodziezowe.prudni ... -glowna,28

teodozjusz
wędrowiec

Postautor: teodozjusz » 19-07-2012 13:49

buba1 pisze:
cezaryol pisze:Prawie hotele: Schronisko w Prudniku zostało zbudowane ( przebudowane ) na hotel, ale gmina zdecydowała, że w budynku będzie mieścić się schronisko. Z prudnickiego schroniska już korzystałem, a b. tanio wg. Andrzeja oznacza pokój dla jednej osoby na wyłączność za 40 zł.

No za ta cene to sie bez problemu znajdzie np. agroturystyke , prawie w kazdym rejonie Polski.. Raczej cena "przecietna" ale napewno nie "b.tanio" :shock: :shock: :shock:

Ja własnie organizuje, głównie pracowniczą, "Górskawą Imprezę Integracyjną" w Starym Gierłtowie i za agroturystykę płacimy po 30 zł przy warunkach lepszych niz u mnie w domu... Organizator jako jedyna osoba spiąca pod wlasnym spiworem nawet 25 :wink:

Andrzej z Gór Opawskich
łazik

Postautor: Andrzej z Gór Opawskich » 24-07-2012 22:05

Miejsce w pokoju 4-osobowym bez łazienki, z pięknymi widokami na okolicę - 23 zł. Chodzi o schronisko młodzieżowe w Wieszczynie. Schroniska w Prudniku i Wieszczynie dopiero ruszają z działalnością, więc są w miarę puste. Łazienki nawet na korytarzach ma się na wyłączność, poza tym super wyposażone kuchnie itd.

23 zł to według mnie bardzo tanio. 25 zł dorosły po nauce. 22 zł w Głuchołazach też tanio, ale warunki już nie te same, z pościelą 28 zł dla dorosłego spoza sfery oświatowo-akademickiej (wg cennika), więc nawet drożej niż w Wieszczynie.

Nie wszyscy lubią atmosferę agroturystyczną... ale jak kto lubi, w Wieszczynie też jest gospodarstwo agroturystyczne o standardzie pensjonatu. Cen nie znam.

teodozjusz
wędrowiec

Postautor: teodozjusz » 25-07-2012 10:52

Andrzej z Gór Opawskich pisze:23 zł to według mnie bardzo tanio. 25 zł dorosły po nauce. 22 zł w Głuchołazach też tanio, ale warunki już nie te same, z pościelą 28 zł dla dorosłego spoza sfery oświatowo-akademickiej (wg cennika), więc nawet drożej niż w Wieszczynie.

To znowu zależy od punktu odniesienia. Ponad dwadzieścia zł to na pewno niedrogo, ale jak dla mnie bardzo tanio to jest w granicach dziesięciu - kilkunastu, a juz na pewno nocleg na glebie za prace schroniskowe wyczerpuje znamiona definicji :D

Andrzej z Gór Opawskich
łazik

Postautor: Andrzej z Gór Opawskich » 25-07-2012 17:19

OK, niedaleko schroniska jest ładna, drewniana wiata w lesie... W sam raz na letnią drzemkę w nocy. Społecznie pobiorę 1 zł za dobę. B. tanio?
A co do meritum tematu to na rajd mamy zapisanych już kilkunastu uczestników. Planowaliśmy wypożyczenie busa na 19 osób, ale w razie czego pewnie uda się załatwić coś większego.
Zainteresowanych zapraszam! W okolicy NIEDROGIE noclegi w schroniskach ;)

teodozjusz
wędrowiec

Postautor: teodozjusz » 25-07-2012 23:02

Andrzej z Gór Opawskich pisze:OK, niedaleko schroniska jest ładna, drewniana wiata w lesie... W sam raz na letnią drzemkę w nocy. Społecznie pobiorę 1 zł za dobę. B. tanio?

Nareszcie gadasz do rzeczy :lol: Proszę tylko więcej szczegółów odnośnie rzeczonej wiaty... Nie bierz tego wszystkiego za bardzo do siebie, ale w tym czepianiu się i dzieleniu włosa na czworo naprawdę jest sens, bo ktoś mógłby się bardzo niemiło rozczarować gdyby dokładnie nie sprawdził co i jak...

Andrzej z Gór Opawskich
łazik

Postautor: Andrzej z Gór Opawskich » 26-07-2012 09:48

bo ktoś mógłby się bardzo niemiło rozczarować gdyby dokładnie nie sprawdził co i jak

Ktoś musiałby być nieźle naiwny, gdyby kosztorys wycieczki opierał na ocenach innych turystów typu "drogo", "b. tanio" itd., mając pod ręką dostępne w Internecie, precyzyjne cenniki. Każdy człowiek ma w swoim odczuciu miarę, ile to jest drogo i tanio. Dla mnie 25 zł za nocleg w takich warunkach jak w Wieszczynie to bardzo tanio. 15 zł to by było w mojej prywatnej miarce "prawie za darmo". :)

Wiata jest nowa (AD2011), z solidnych bali, strumień w odległości ok. 200 m, ława i siedziska, palenisko. Dostępna biblioteczka w formie regulaminu na tablicy. Toalety brak, samoobsługa.

Wróć do „Imprezy”