Jubileusz schroniska "Pod Biskupią Kopą"

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
cezaryol
bardzo stary wyga

Jubileusz schroniska "Pod Biskupią Kopą"

Postautor: cezaryol » 11-08-2012 18:21

11 i 12 sierpnia w schronisku ‘Pod Biskupią Kopą” trwają obchody 85 lecia powstania obiektu. Faktycznie jego początki sięgają 1924 roku, jednak zasadnicza przebudowa i obecny kształt to efekt prac z 1927 roku.
Z okazji jubileuszu przygotowano mini informator o historii schroniska i plakietkę:

Obrazek

a na polanie pod schroniskiem występy muzyczne:

Obrazek

Gwiazdą dzisiejszego wieczoru jest zespół Cisza Jak Ta

Chwilami wykonawcy deklarowali, że kolejna piosenka ma przepędzić deszcz. Pogoda jednak nie była tylko deszczowa, bo od czasu do czasu chmury się rozpraszały:

Obrazek

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 15-08-2012 11:55

Masz więcej zdjęć?
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 15-08-2012 12:07

Raubritter pisze:Masz więcej zdjęć?

Mam: https://picasaweb.google.com/1124214937 ... skupiaKopa

( Zdjęcia robione telefonem )

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 15-08-2012 12:17

Tak już masz opcykane Góry Opawskie, że nie bierzesz aparatu? :lol:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 15-08-2012 12:32

Raubritter pisze:Tak już masz opcykane Góry Opawskie, że nie bierzesz aparatu? :lol:

Częste odwiedziny Gór Opawskich nie były powodem tego, że nie wziąłem aparatu. Wszystko się działo przypadkiem, bo tego dnia nie wybierałem się w góry, a jednak znalazłem się na BK. Gdy doszedłem do punktu widokowego na Grzebieniu, to jeszcze nie miałem zamiaru wchodzić na szczyt, tylko przejść koło schroniska. Gdy już znalazłem się na szczycie, nie miałem zamiaru wchodzić na wieżę ( całkowite zachmurzenie ). Niespodziewanie okazało się, że jednak wszedłem, czego nie żałuję, bo mogłem przez kilkanaście minut obserwować wędrówkę chmur. Tak więc nie byłem przygotowany do spaceru w górach :)

Wróć do „Imprezy”