Spotkanie w Uvalnie (Czechy)

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 07-11-2013 21:38

Pudelek pisze:
buba1 pisze:wiesz co, w zrodlach oficjalnych niby pisze ze noclegow brak.. ale w ostatnim roku juz chyba z 4-5 roznych zrodel slyszalam ze tam ludzie spali i sobie chwala! :D (dwie osoby spotkane osobiscie, 2-3 informacje wyczytane na necie

no tak, ale spać tam, bo wypadło, a planować zlot to chyba co innego... jak im by się zwaliło 15 osób z hasłem "przecież tu można nocować na glebie" to nie wiem czy by byli tak szczęśliwi... więc nie wiem czy naprawdę jest rozsądne organizować spotkanie w miejscu, gdzie oficjalnie nocować nie ma możliwości :P

Moze masz i racje? ze lepiej tam wpasc w gronie bardziej kameralnym?

To moze na zlot to schronisko Stodola w snieznickich okolicach?
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 07-11-2013 21:50

buba1 pisze:
Pudelek pisze:
buba1 pisze:wiesz co, w zrodlach oficjalnych niby pisze ze noclegow brak.. ale w ostatnim roku juz chyba z 4-5 roznych zrodel slyszalam ze tam ludzie spali i sobie chwala! :D (dwie osoby spotkane osobiscie, 2-3 informacje wyczytane na necie

no tak, ale spać tam, bo wypadło, a planować zlot to chyba co innego... jak im by się zwaliło 15 osób z hasłem "przecież tu można nocować na glebie" to nie wiem czy by byli tak szczęśliwi... więc nie wiem czy naprawdę jest rozsądne organizować spotkanie w miejscu, gdzie oficjalnie nocować nie ma możliwości :P

Moze masz i racje? ze lepiej tam wpasc w gronie bardziej kameralnym?

ja sobie po prostu wyobraziłem sytuację, że wpadamy radośnie w sobotę wieczorem, a obsługa nas radośnie wyprasza do Karpacza :P na dwie noce to też nie za bardzo :P
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 10-11-2013 21:26

Robiliśmy z Eco zakończenie sezonu rowerowego w Worku Branickim (Worku, nie szpitalu psychiatrycznym, na to przyjdzie jeszcze czas :-D ) , i zupełnie przypadkowo namierzyliśmy całkiem niczego sobie miejscówkę godną rozważenia jako kandydaturę na miejsce forumowego spotkania.
Zacny przybytek mieści się na wzniesieniu pod wieżą widokową w Uvalnie, na wschodnim krańcu Jesenikóv, bardzo blisko polskiej granicy.
Jego nazwa "Restaurace Straziste" jest trochę myląca, ponieważ z restauracją gdzie obsługują kelnerki, a szefowa z groźną miną nabija rachunek na kasę fiskalną, ma niewiele wspólnego.
Lokal natomiast okazuje się być bardzo przyjemną knajpką, w klimacie tradycyjnych czeskich gospód wiejskich, z przytulnym wystrojem, kominkiem, starym bilardem (z drewnianym liczydłem na ścianie), drewnianymi ławami, a jedynym nowoczesnym akcentem jest telewizor.

Obrazek

Obrazek

Małżeństwo prowadzące gospodę (pani na drugim zdjęciu ) okazuje się bardzo serdecznymi, chętnie nawiązującymi kontakt ludźmi, z miłą aparycją. Podobnie stała klientela, to starsi mieszkańcy Uvalna. Rozwrzeszczana młodzież tam nie zachodzi (chyba, mam nadzieję).
Ceny są bardzo rozsądne: zestaw obiadowy (smażeny syr, hranolki, surówka, + kawa) 140 Kc. Piwo lane Radegast 24-26 Kc. Mocniejsze rozweselacze 15-20 Kc/kielonek.
Jednocześnie z Eco wpadliśmy na pomysł, czyżby zrobić tam spotkanie forumowe, i przedyskutowaliśmy tę kwestię z szefową.
Jak najbardziej można, jesteśmy tam bardzo mile widziani od grudnia, bo wtedy kończy się adaptacja poddasza na ubytovnię. Cała góra będzie częścią noclegową. Z poddasza jest zejście do części knajpowej, a podobno dostalibyśmy do dyspozycji druga salę, z kominkiem, w którym można smażyć kiełbasę (tak zrozumiałem). Obok gospody jest ognisko, zapewniają drewno.
Cena za nocleg 250 Kc (ok. 40 zł), ale jest rabat dla grup.
Tak wygląda z zewnątrz:

Obrazek

Obrazek

Gospoda jest tuż pod wieżą widokową.

Obrazek

We wsi poniżej jest sklep, niestety w weekendy nieczynny ( najbliższy stale czynny sklep to ...Biedronka po polskiej stronie, 6 km.).
Jedyny mankament lokalizacji, to gospoda znajduje się w terenie pagórkowatym, ale nie górzystym, więc zawzięci turyści sobie wiele nie pochodzą, chyba, że kawałek podjadą samochodem. Ale i tak okolica jest ciekawa, i jest co zwiedzać (wnet będzie relacja z wycieczki).
Temat poddajemy pod dyskusję (piszę w liczbie mnogiej, bo inicjatywa wyszła jednocześnie od Eco i mnie, w razie niepowodzenia będzie na kogo zwalić ;-) )
Kontakt do oberży ma Eco, ja też miałem, ale gdzieś zgubiłem wizytówkę.

Awatar użytkownika
ecowarrior
stary wyga

Postautor: ecowarrior » 10-11-2013 22:08

W samochodzie mówiłeś, że coś tam napiszesz a tu proszę jakie solidne wypracowanie :D
Oczywiście, tak jak pisał Michał, miejsce wyśmienite, zarówno pod względem cen, klimatu, jak i lokalizacji. Pod obiekt można podjechać bezpośrednio samochodem, a w okolicy jest co zwiedzać. Masa, zabytków plus przyjemne pagórki. Przez miejscowość przebiega linia kolejowa więc można by przykładowo w sobotę pojechać sobie vlakiem gdzieś dalej by spokojnie, spacerkiem - w drodze wycieczki - wrócić do knajpki piechotą.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 10-11-2013 22:14

Nieglupi pomysl, nieglupi. Nigdy nie bylam w tym rejonie i jak nie zmusi mnie do tego forumowe spotkanie to zapewne nigdy nie bede..
Wiec ja jestem za!

Bardzo fajne te ławki- krokodyle! :lol:
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

Radek
obieżyświat

Postautor: Radek » 11-11-2013 01:06

Michał pisze:Robiliśmy z Eco zakończenie sezonu rowerowego

Właśnie wróciłem z pod Lubania pogoda kryształ,ostre powietrze podkręca prędkośc, liście spadły z krzaczorów widać świetnie wszystkie pałace i ruiny po co kończyć sezon?

jerzumarian
tramp

Postautor: jerzumarian » 13-11-2013 09:32

Też wędrowalem w ostani łejkind po okolicach Izerskich. Pomijając wejście mgliste na Izerę, wcześniej podjechalismy sobie na stacje Wolimierz, do teatru klinika lalek, a potem zrobilismy sobie spacerek szlaczkiem na wieżę Gersdorfa w Woli Sokołowskiej koło Pobiednej. Polecam to miejsce. Szczególnie ze wzgledów widokowych- nie z samej wieży na która wejśc sie nie da... bez sprzetu wspinaczkowego ;) na pogórze i na same Izery, Karkonosze. Nasze zainteresowanie wzbudzil tez ... pozamiatany las z zielonym dywanem... pozostałosci piwnicy i sama ruinka wiezy, do ktorej swego czasu był przyklejony domek... A o samym Gersdorfie, najwybitniejszym jak dotąd mieszkańcu Pobiednej mozna poczytac m.in na stronie www.pobiedna.pl http://www.pobiedna.pl/index.php?id=znani_adolf
"... a w górach nie ma już nikogo...."

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 13-11-2013 11:50

To może wracając do głównego wątku w temacie, ja jestem jak najbardziej "ZA". Macie koledzy co najmniej 2 weekendy żeby w okolicy jakąś górkę usypać.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 13-11-2013 23:53

wirek pisze:To może wracając do głównego wątku w temacie, ja jestem jak najbardziej "ZA".

Ale za czym Wirku? Za Łomniczką czy Uvalnem?

ecowarrior pisze: Pod obiekt można podjechać bezpośrednio samochodem,

W przypadku ludzi bezsamochodowych a jadących pociągiem, jest możliwość zabrania 2-3 osób z PKP z Kędzierzyna.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 14-11-2013 07:04

Za usypaniem górki przez Ciebie, to zdecydowanie w Uvalnie, bo koło Łomniczki już są :P Z tego co widzę to Łomniczka jest trochę niepewna jako nocleg.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 18-11-2013 00:45

Myślę, że w tym momencie jest wskazane, żeby Olo jako założyciel tematu podjął wiążące decyzje i określił się, co dalej robimy ze spotkaniem. Nie wiem, może jakaś ankieta? Myśmy z Eco rzucili hasło Uvalna, ale jest to luźna propozycja do dyskusji, jeśli Olo ma inną wizję spotkania, to jesteśmy otwarci.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-11-2013 11:49

ta knajpa wygląda naprawdę zacnie i myślę, że można by ją przyjąć jako punkt oparcia, zwłaszcza, że i w okolicy zwiedzać jest co. Ankieta bardziej by się przydała odnośnie terminu - nieśmiało sugeruję, żeby ewentualnie spotkanie zrobić już po Nowym Roku, bo przynajmniej ja grudzień mam zawalony... no i kasy przed świętami zwykle brak ;)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 19-11-2013 18:38

Chciałem wtrącić, że ta wieża jest jednocześnie mauzoleum, ale w zabawie obok to chyba wcale nie przeszkadza :wink:

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 19-11-2013 21:43

Ja na grudzien tez mam juz plany. Lepszy styczen. No to cztery glosy juz za Uvalnem ;)

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 25-11-2013 01:02

Michał pisze:Myślę, że w tym momencie jest wskazane, żeby Olo jako założyciel tematu podjął wiążące decyzje i określił się, co dalej robimy ze spotkaniem.

Olo nie daje znaku życia, to przejmuję pałeczkę.
Dobrze, jak chcecie, to robimy w Uvalnie.
Moja propozycja to długi weekend 4-6 stycznia (6 stycznia to poniedziałek- święto, więc mamy 3 dni).
Napiszcie, co o tym myślicie, może chcecie inny termin, jak osiągniemy konsensus, to zadzwonię i zarezerwuję miejsce w tej gospodzie.

Wróć do „Imprezy”