Wybory prezydenckie 2020

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Re: Wybory prezydenckie 2020

Postautor: Dolnoślązak » 20-06-2020 21:53

Skoro chcesz obalić Dudę, raczej nie masz innego wyboru, jak ten, który z wypływającym gównem sobie nie poradził nawet :wink:

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 21-06-2020 06:37

Gówno prawda.:wink: Są inni, na których trzeba zagłosować. I zrobi tak każdy, kto ma trochę oleju w głowie i komu Wiadomości TVP i TVP Info oraz pisowsko-kościelne media nie wyprały jeszcze mózgu. Zrobi tak każdy kto rozumie, że musi powstać siła, która wyciągnie nas spod młota i kowadła jakim jest PiS i PO.
Obrazek

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 21-06-2020 20:06

Dolnoślązak pisze:Jedziesz na Dudę a nie napisałeś czym wsławił sie Rafcio, jak gówno w Warszawie wypłynęło...

No i gdzie zniknęła niedoszla prezydent Kidawa? :D

Ja wiedziałem że we wszystkich twoich postach jakie ostatnio widziałem wydzierał się PIS :)

Powiedz napisz co zrobił Pan Andrzej Duda podczas swojej kadencji?

Rozumiem ok może po angielsku hmhmhmh you now but but i kant nothing hmmm

Teraz moje zdanie jako człowieka z tego gorszego sortu finansującego pisiorów:

Polemika po prostu dla plebsu biorącego kasę za nic - i na tym tylko się opiera jego prezydentura. Podpisuje co mu Kaczor każe i tyle. Nawet Wałęsa miał więcej do powiedzenia niż PAD. I nawet czasami mimo tego że był jest elektrykiem lepiej mu to wychodziło :)

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 21-06-2020 20:08

Dodam od siebie że nasze forum nie powinno być miejscem na takie dyskusje... ale jak już coś poszło to poszło :)

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 21-06-2020 21:22

No cóż, jakoś szczęścia do prezydentów za bardzo nie mamy. W kwestii angielskiego i ośmieszania nas na arenie międzynarodowej zdaje się, zapomniałeś o Bulu Komorowskim :wink: Najlepiej chyba wypadał Kwaśniewski, choć cierpiał na chorobę filipińską :)

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-06-2020 08:33

Obrazek

Obrazek

Widać jak sekta PiS coraz bardziej wciąga w swe szpony wiernych i hierarchów Kościoła Katolickiego. Niedawno biskup Długosz wygłosił kazanie o nowych ewangelistach: Mateuszu i Łukaszu (Morawieckim i Szumowskim). Tym razem ewangelista Macierewicz uczył w niedzielę w Hyżnem na Podkarpaciu, jak poprawnie czcić Jezusa i głosować na Dudę. Podobnie uczyła wiernych Emilewicz w Częstochowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 25-06-2020 17:00

Dolnoślązak pisze:No cóż, jakoś szczęścia do prezydentów za bardzo nie mamy. W kwestii angielskiego i ośmieszania nas na arenie międzynarodowej zdaje się, zapomniałeś o Bulu Komorowskim :wink: Najlepiej chyba wypadał Kwaśniewski, choć cierpiał na chorobę filipińską :)

Masz rację - przepraszam za moje uniesienie :)

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 25-06-2020 20:26

olo23333 pisze:przepraszam za moje uniesienie :)
Ja tam nie zauważam żadnego uniesienia. Ot wyraziłeś swoje zdanie i tyle.

Cała ta kampania wyborcza mnie śmieszy. Ktoś z zewnątrz, nie zorientowany o co chodzi, mógłby dojść do wniosku, że to są wybory parlamentarne i na wiecach występują liderzy partii z realnymi szansami na większość parlamentarną. Wszyscy obiecują "złote góry", a przecież doskonale wiedzą, że przez najbliższe trzy lata nie mają najmniejszych szans na ich realizację, bo po prostu Konstytucja nie daje im takiej władzy Tak naprawdę mają jedynie tylko (i aż) prawo veta i nic więcej. Nawet Duda, i on powinien do każdej obietnicy dodawać formułkę: "o ile prezes pozwoli".

Dla mnie najbardziej wiarygodnym kandydatem na prezydenta byłby taki kandydat co by powiedział: - obiecuję zawetować każdą idiotyczną ustawę, a szczególnie taką, która prowadzi do autokracji lub jawnej kradzieży mienia społecznego. I to wszystko, każdy z nich nic więcej nie może.
Obrazek

Makuh
podróżnik

Postautor: Makuh » 26-06-2020 07:33

A ja chciałbym kandydata, który

1. Doceni dokonania poprzedników. W końcu nie żyjemy w trzecim świecie i myślę, że samo to się nie zrobiło.
2. Będzie chciał kontynuować to, co robili poprzednicy (oczywiście, jeśli to było dobre), a nie zapowiadał zmiany. Takie to zdumiewające, że wciąż znajdują się kandydaci, którzy zapowiadają rewolucję, wiedząc, że ludzie w swojej naturze mają awersję do zmian.
3. Będzie miał swoje poglądy, ale nie będzie narzucał ich innym, bo będzie świadomy tego że może się mylić.
4. Będzie świadomy tego, że będzie prezydentem wszystkich Polaków - również tych, którzy na niego nie zagłosują
5. Niczego nie obieca, bo najczęściej są to obietnice nierealne albo szkodliwe.
6. Nie będzie proponował "pomysłów - cud". Bo skoro nikt na to wcześniej nie zrobił, to chyba ktoś na to wpadł, ale po przemyśleniu uznał, że to jednak bez sensu.
7. Będzie miał autorytet zbudowany na konkretnych działaniach, a nie na agresywnym wizerunku.
8. Będzie miły i sympatyczny. Bo człowiek nie powinien bać się władzy. Władza człowieka też. W przyjaznym kraju nikt nikogo nie powinien się bać.

To tyle z mojej utopijnej wizji. To jest nie do spełnienia, bo wyborcy podczas kampanii chcą igrzysk i kandydaci dobrze o tym wiedzą.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 28-06-2020 11:28

Troche smiech bierze... Niby jedni sa za pisem, inni za po... Niby tacy wrogowie, o innych pogladach, ideologiach, niby zupelnie inny swiat. Gowno prawda... Jak przyszlo do pozbawienia obywateli wolnosci, zastraszania, odebrania podstawowowych praw obywatelskich i praw czlowieka, do wprowadzania bezprawnych represji - to cala ta banda szła zgodnie, ramie w ramie, glosując na "tak" aby uwiezic ludzi w domach, wypuscic psy aby szczuły obywateli i nakladac irracjonalne kary niezgodne z konstytucja... Zapomnieliscie juz? Krotką macie pamiec... To jest jedna banda. I maski opadły, pokazali, ze do brania ludzi za morde potrafia sie zjednoczyc w sekunde... A teraz znow igrzyska dla ciemnych mas... I ludzie znow uwierzyli, ze jest jakakolwiek roznica....
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 28-06-2020 12:08

Taa...

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 29-06-2020 19:53

Coś zeszło powietrze ...
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 30-06-2020 06:35

Krzysztof63 pisze:Coś zeszło powietrze ...
Pomyliłeś powietrze z wartością złotówki, która zeszła mocno w dół. Mamy bowiem najwyższą inflację w Europie, 5-krotnie wyższą od średniej unijnej > https://www.money.pl/gospodarka/ceny-najszybciej-rosna-w-polsce-inflacja-ponad-5-krotnie-wyzsza-od-sredniej-unijnej-6522439095978113a.html Krótko mówiąc jedziemy w kierunku piekła, przez które przeszła Grecja. Na pewno możesz czuć się zadowolony z polityki rządu, który do tego doprowadził.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 30-06-2020 17:31

Jesteś żywą ilustracja powiedzenia u ludziach, wykształconych ponad poziom swej inteligencji.

"Powszechnie uznaje się, że najzdrowsza dla gospodarki jest inflacja na poziomie 3–4 proc., jednak są różne szkoły podejścia do tematu. Poziom bliski 0 proc. daje zbyt wysokie ryzyka deflacji, dlatego lepiej, by nie spadał poniżej 1 proc. W Polsce za optymalny uznawany jest poziom 2,5 proc., z odchyleniem o 1 pkt proc. Daje to przedział między 1,5 a 3,5 proc. jako najodpowiedniejszy dla polskiej gospodarki. Niska inflacja sprzyja wzrostowi gospodarczemu i działa stymulując na gospodarkę."
https://www.totalmoney.pl/artykuly/8958 ... flacji,1,1
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 30-06-2020 21:10

Jesteś specjalistą od odwracania kota ogonem z predyspozycjami na zatrudnienie w TVP w dziale zajmującym się propagandą. Z wielkim przekonaniem cytujesz tekst sprzed ponad 1,5 roku zupełnie pomijający fakt, że aktualnie inflacja w Polsce stale wzrasta, że mocno podrożały i nadal drożeją produkty pierwszej potrzeby, zwłaszcza artykuły spożywcze. I tak np. kalafior jaki rok temu kosztował 4-5 zł dziś na osiedlowym ryneczku kupiłem za 11 zł, zresztą wybierając spośród najtańszych. Pyry, które przed rokiem kosztowały około 1-1,5 zł za kg, dziś kupiłem po 3 zł za kg. Owoce są jeszcze droższe. Chleb, który przed rokiem kosztował 3 zł w styczniu już 4,50 zł czyli podrożał o 50%. Przykładów można mnożyć. Nie trzeba wiele wyobraźni, że towary spożywcze, na które obecnie wydam 500 zł przed rokiem mogłem nabyć za około 250 zł. Do tego dochodzą spore podwyżki opłat mieszkaniowych. Można oszczędzać na innych wydatkach, ale tych wydatków nie da się uniknąć.

Dla przeciętnego Polaka życie stało się dużo droższe. Problem w tym, że na wielu zaczadzonych z zablokowanymi przez pisowską propagandę szarymi komórkami nadal działają magiczne słowa: "daliśmy wam 500+, 300+, 13-tą emeryturę itp." choć de facto nie dali ze swoich, tylko wzięli z podatków ściąganych od tych, którzy przez wiele lat ciężko pracowali i nadal pracują. Niestety ten obłęd naiwnych: "głosuję na PiS bo nie kradną(?), a nam dają" trwa nadal. A że ceny rosną w dużym tempie, że utrzymanie z dnia na dzień staje się coraz droższe, na owych zaczadzonych nie robi żadnego wrażenia.

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”