Wybory prezydenckie 2020

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Re: Wybory prezydenckie 2020

Postautor: Krzysztof63 » 04-07-2020 15:21

Przypomnij mi - kiedy beznzyna kosztowała ponad 6 zł za litr?
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 06-07-2020 07:42

Konfederacja:
Nawet Jarosław Kaczyński zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, jeśli Kaczyński zawsze mówi prawdę i wierzy w swoje własne słowa.
"Demokracja monopolu nie znosi! Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, swojego prezydenta i poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, to z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze." Oto nagranie z cytowanymi wyżej słowami głównego siewcy zamętu w polskiej polityce:
> https://www.facebook.com/KONFEDERACJA20 ... 273785309/
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 09-07-2020 06:22

WYBIERZ MNIEJSZE ZŁO!!!

„Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują”.
Artur Schopenhauer, "W poszukiwaniu mądrości życia. Parerga i paralipomena", t. 1, Wydawnictwo Naukowe PWN

Kiedy w najbliższą niedzielę odbędzie się głosowanie niech nie będzie potem lamentowania - "jak to się mogło stać?". Patrzę na ten obrazek i widzę coś w rodzaju podpowiedzi...choć nie jest to podpowiedź zgodna z przesłaniem autora tej satyry.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 20-07-2020 07:26

Krzysztof63 pisze:Przypomnij mi - kiedy beznzyna kosztowała ponad 6 zł za litr?
Oj dzieciaku, naiwny dzieciaku, miałeś się też z czego cieszyć. Przed wyborami ceny benzyny 95 na niektórych stacjach w Poznaniu i w powiecie były w okolicach 4 zł, nawet poniżej (na moim osiedlu 3,95), po wyborach z dnia na dzień stale wzrastają o kilka do kilkunastu groszy. Obecnie dochodzą już do 5 zł. Nie trudno przewidzieć, że skoro wszystko drożeje, to niedługo przeskoczą powyżej 5 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 20-07-2020 12:56

Tak się złożyło, że wczoraj przejechałem przez całą zachodnią Polskę i na bieżąco zapoznałem się z cenami paliw, także w okolicach Poznania. Ceny wahają się w granicach 4,20 - 4,40, ale widziałem też 3,95. Najwyraźniej jesteś nie tylko durniem, ale i kłamczuchem.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 20-07-2020 13:43

Właśnie wczoraj odwiedziłeś wszystkie okoliczne stacje, widziałeś ceny sprzed wyborów oraz obecne i chrzanisz głupoty, że ceny paliwa nie poszły w górę. Wszystko drożeje i sam jesteś zakłamanym durniem, nie potrafiącym dostrzec początków kryzysu, tuszowanego kampanią wyborczą Dudy. Okłamujesz nawet siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 22-07-2020 09:16

https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek ... /komentarz
Przeczytaj to kilka razy, może coś zrozumiesz. Chociaż wielkiej nadziei nie mam.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-07-2020 11:11

No cóż. Byłem pewien, że wrzucisz tu jakiś odnośnik. Ale, że taki, w którym akapitu mówiącego, że benzyna drożeje najmocniej i nadal będzie drożeć - nawet nie rozumiesz, to się nie spodziewałem. A przecież benzyna to nie jest artykuł pierwszej potrzeby, a te drożeją najwięcej. Obecnie sytuacja finansowa przeciętnego obywatela się pogorszyła. Przed rokiem na artykuły pierwszej potrzeby takie jak żywość, środki higieny oraz opłaty mieszkaniowe (czynsz, ogrzewanie, woda, śmieci i gaz) wydawałem tylko nieco ponad połowę tego, co muszę wydać obecnie. Teraz to prawie dwukrotnie więcej, np. ten sam chleb, który przed rokiem kosztował 2,70 zł obecnie kosztuje 4,50 zł. Niestety nie każdego to jest w stanie skłonić do refleksji. Zwłaszcza tych zaczadzonych. :?
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”