Muzyka muzyka muzyka

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Muzyka muzyka muzyka

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 21:46

Nawiązując do tematu Satana "oj będzie się działo" chciałem troszkę rozkręcić temat muzyki, a zarazem nie chciałem rozwijać drugiego wątku w wyżej wymienionym poście. Z tego co widzę to Satan słucha cięższych brzmień a Wy? Macie swoje ulubione kapele, style w muzyce? czy może włączacie byle jakie radio i raczycie się po prostu tym co w nim leci w obecnej chwili? Mi osobiście minęły lata kiedy to słuchało się tylko jednego gatunku muzyki twierdząc, że wszystko inne to syf... dziś np. słuchałem Johanna Sebastiana Bacha - polecam



Pozdro dla fanów norweskiego black metalu! :twisted: :twisted: :twisted:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka muzyka muzyka

Postautor: Satan » 31-01-2008 22:08

Raubritter pisze:... dziś np. słuchałem Johanna Sebastiana Bacha - polecam


Ja polecam Ci w takim razie Carla Orff'a i jego "Carmina Burana". Poza tym Wagner.


Raubritter pisze:Pozdro dla fanów norweskiego black metalu! :twisted: :twisted: :twisted:


Masz u mnie browarka na zlocie. :roll:
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 22:18

Wagner... tak, tak, mam płytkę, robi wrażenie zwłaszcza "Walkiria"

A także;

Burzum, Dark Throne, Satyricon, Carpathian Forest, Gorgoroth...
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 31-01-2008 22:22

Raubritter pisze:
A także;

Burzum, Dark Throne, Satyricon, Carpathian Forest, Gorgoroth...


Masz kolejnego browarka!
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 22:28

Wiesz Satan boję się dalej wymieniać bo jeszcze twoja wypłatę przepije całą hehe :wink:
Teraz twoja kolej, cobyśmy pili po równo... :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 31-01-2008 22:37

No to ja tak dla równowagi death/black dorzucę
1. starą szkołe angielską - Carcass, Bolt Thrower, Napalm Death, Benediction
2. szkołe florydzką - Morbid Angel, Cannibal Corpse, Deicide, Death
3. do black'a dorzucę - Mayhem, Limbonic Art, Emperor, Hades, Dimmu Borgir

...długo można by wymieniać.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 31-01-2008 22:41

Raubritter pisze:Burzum, Dark Throne, Satyricon, Carpathian Forest, Gorgoroth...

To też muza klasyczna? :)

U mnie rozrzut faktycznie duży - mam płytę z muzą starożytnej Grecji (oryginalna, wykopana w Troi ;) ) - i muszę przyznać, że ma coś w sobie. Lubię Wolną Grupę Bukowinę i Stare Dobre Małżeństwo (szczególnie przemawiają do mnie ich ostatnie płyty: Słonecznik WGB i Tabletki ze słów SDMu).
W wolne poniedziałkowe wieczory słucham audycji bluesowych w Radiu Centrum (www.rc.fm), prowadzonych przez genialnego Andrzeja Jerzyka. Zaraził mnie Joe Bonamassą, Indigenous czy kraftrockiem (jako gatunkiem). Warto zajrzeć na forum www.blues.com.pl - szczególnie w czasie audycji.
Uwielbiam Annę Marię Jopek, ale sprzed kilku albumów, z finałem w postaci "Upojenia". Przez nią sięgnąłem też po Pata Methenyego.
We wtorkowe wieczory w Radiu Centrum są audycje jazzowe Jana Cegiełki - majstersztyk (linki do radia i forum j/w).
Polecam również polskie internetowe Jazz Radio oraz francuskie TSF Jazz.
Najbliższa mi muza to rock. W każdą środę o 23:00 w Radiu Centrum Paweł Freebird Michaliszyn prezentuje perełki rockowe (linki jw :) ).
Przemawia do mnie U2 i Sting, ale pierwsze miejsce należy do Guns n' Roses oraz Type 'o' Negative. To chyba nieśmiertelna miłość.
Lubię też Depeszów, ale tych po '87 roku.
Znam Metallikę do "czarnej płyty" - dawali czadu, mam nadzieję na to, że w maju w Chorzowie zagrają Koncert Życzeń the Greatest Hits.
Z ostrzejszych brzmień - wczesne Paradise Lost, Sepultura (do Chaos A.D.). Miałem kiedyś w kolekcji Kreatora, Slayera, a nawet Deicide, ale to już raczej było.

No i muzyka klasyczna - kiedyś słuchałem częściej, teraz - z braku czasu - odeszła nieco w cień. Nie mogę wskazać ulubionej epoki, a już tym bardziej jedynego słusznego kompozytora. Nie przemawia do mnie XX wiek, ale wszystko, co wcześniejsze - Od Hildegardy z Bingen do Cesara Francka, od Saint Colombe do Saint Saensa - polecam.

I na koniec - ścieżka dźwiękowa do Psów II. Po prostu rarytas.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 22:49

Satan pisze:...długo można by wymieniać.


Dokładnie...

P.S. Bathory, zwłaszcza albumy typowo viking metalowe (hammerheart, twilight of the gods, nordland)

"3. do black'a dorzucę - Mayhem, Limbonic Art, Emperor, Hades, Dimmu Borgir" - ja z tej grupy wykluczam Dimmu Borgir - za nimi to jednak nie przepadam.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 22:53

No i bardzo dużo muzyki folkowej słucham np. Stary Olsa, Hedningarna, Hagalaz Runedance :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 31-01-2008 22:57

apollo pisze:
... ale pierwsze miejsce należy do Guns n' Roses oraz Type 'o' Negative


Zgadzam się, to jest klasyka gatunku, choć T'o'N już mnie niż "Ganzesi".
Pamiętam teledysk "Christian Woman" Type 'o' Negative. Oj, działo się!

apollo pisze:Znam Metallikę do "czarnej płyty" - dawali czadu...


Dawali, dawali, bo potem to było już regularne country

apollo pisze:
Z ostrzejszych brzmień - wczesne Paradise Lost, Sepultura (do Chaos A.D.). Miałem kiedyś w kolekcji Kreatora, Slayera, a nawet Deicide, ale to już raczej było.


Wczesna Sepultura to równiez klasyka gatunku, choć już nieco odmiennego niż G n R. Takie płyty jak Arise czy Beneath the Remains wyznaczały styl
Ostatnio zmieniony 31-01-2008 23:02 przez Satan, łącznie zmieniany 1 raz.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 31-01-2008 22:59

Raubritter pisze:No i bardzo dużo muzyki folkowej słucham np. Stary Olsa, Hedningarna, Hagalaz Runedance :wink:


Z tej Trójcy to tylko środkową kojarzę. Słyszałeś Otyg?

Z Bathory, to ja czczę "Blood, Fire, Death"

Co do Dimmu Borgir, to mam na myśli płytę "Enthroned Darkness Triumphant". Choć wiem, że wśród fanów true black metal, te klawiszowe zespoły nie sa uważane.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 23:13

Hmm... Otyg - szwedzki zespół folkowo viking metalowy? Obiła mi się się nazwa o uszy ale nie słuchałem (choc juz wrzuciłem do Emule :wink: ) jeżeli chodzi o viking metal to polecam Storm - norweski zespół założony przez kolesi z Dark Throne i wokalisty Satyricon. Niestety nagrali tylko jeden album po czym ich drogi się rozeszły ale ale sam album rewelacyjny, bomba, znam go na pamięć bo słuchałem setki razy.

Stary Olsa jest to zespół z Białorusi grający taką średniowieczna muzykę z różnych okresów, od wczesnego do późnego średniowiecza, super.
A hagalaz runedance jest to kobieta która gra dokładnie taki pogański neo folk nawiązując to mitologii, kultury krajów skandynawskich - zresztą ściągnij z neta to się w tej muzyce zakochasz. A tak dla ciekawości ci powiem, że prywatnie była żoną Samotha z Emperora.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 31-01-2008 23:30

Raubritter pisze:A hagalaz runedance jest to kobieta która gra dokładnie taki pogański neo folk nawiązując to mitologii, kultury krajów skandynawskich - zresztą ściągnij z neta to się w tej muzyce zakochasz. A tak dla ciekawości ci powiem, że prywatnie była żoną Samotha z Emperora.


Teraz już kojarzę. Przez wiele lat czytywałem branżowe magazyny, od kilku już sezonów zaprzestałem. Zatrzymałem się gdzieś na roku 1996.
Co do Emula, to ja jestem fanem oryginalnych wydawnictw, z książeczką, tekstami itp. Mp3 i ściąganie z netu to nie moja bajka, choć wiem, że o wiele wydawnictw jest dziś bardzo trudno.

Co do Otyg...widze, że czytujesz Wikipedię.. :wink:

Zaraz zapodam sobie Altar - "Youth Against Christ"
To z kolei holenderska szkoła death'a. Poszukaj tego - warto.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 31-01-2008 23:55

Satan pisze:Wczesna Sepultura to równiez klasyka gatunku, choć już nieco odmiennego niż G n R. Takie płyty jak Arise czy Beneath the Remains wyznaczały styl

Oj tak, i to jeszcze jaki ;).
Chociaż o "Chaos AD" mówi się również jako o punkcie zwrotnym muzyki metalowej.

Zapomniałem o jeszcze jednej extra kapeli - Alice in Chains. Szkoda, że nie udało mi się być na ich koncercie w PL. :/

Awatar użytkownika
Habelschwerdt
łazik
Posty: 54
Rejestracja: 11-12-2007 22:14
Lokalizacja: Bystrzyca (niestety Kłodzka)/Zábřeh na Moravě

Postautor: Habelschwerdt » 31-01-2008 23:58

Tylko i wyłącznie SKA ! Czyli SKA-P , Skalariak , Skankan. Poza tym wszelkie "wynalazki" szczegolnie czeskie i wegierskie. Ciekawych odsyłam na youtuba.


Wróć do „Hyde Park”