Czechy lepsze od Polski by Tomasz II

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 17-11-2009 12:33

tomaszll pisze:
Pudelek pisze:a odnośnie Wielkiej Sowy - zagospodarowana jest aż nadto. Wieża, w pobliżu dwa schroniska (są jakie są, ale są), a jeśli wliczyć Zygmuntówkę to i 3. To jest mało? Całe osiedle schronisk ma tam powstać, może jeszcze jakiś market, żeby autentyczne sudeckie oscypki kupić?

Dodaj jeszcze Bukową Chatę, która podobno ma ofertę dla plecakowców.
Ja byłem raz w środku i góralska chata z wielkim paleniskiem w środku oraz z kelnerkami ubranymi na ludowo wcale nie przypadła mi do gustu.

chyba ofertę dla "walizkowców"... też tam byłem raz (nocowałem w Zygmuntówce i chcieliśmy zobaczyć co to za dziwo) i też mi się nie podobało - drogo i typowo nastawione pod kasiastą stonkę
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 17-11-2009 14:19

Pudelek pisze:a odnośnie Wielkiej Sowy - zagospodarowana jest aż nadto. Wieża, w pobliżu dwa schroniska (są jakie są, ale są), a jeśli wliczyć Zygmuntówkę to i 3. To jest mało? Całe osiedle schronisk ma tam powstać, może jeszcze jakiś market, żeby autentyczne sudeckie oscypki kupić?

A jak się wliczy Bacówkę pod Wielką Sową to i 4.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 17-11-2009 17:24

no właśnie, może ktoś mi coś więcej o tej bacówce napisać, bo jakoś nie umiałem gdzie indziej znaleźć wiadomości?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 27-11-2009 11:30

Podsumowując jakby temat można dojść do wniosków, że w wielu aspektach między Polską a Czechami jest przepaść.
Tutaj można śmiało wymienić turystykę i komunikację zbiorową.
Czechy to w pełni kraj zachodnioeuropejskiej demokracji
my jeszcze długo będziemy mentalnie wychodzić z bagna
postsowieckiego.
Osobiście bardzo cieszę się, że na południu mamy tak ciekawego sąsiada
i że jest otwarta granica.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 27-11-2009 11:53

tomaszll pisze:Podsumowując jakby temat można dojść do wniosków, że w wielu aspektach między Polską a Czechami jest przepaść.

W wielu, ale nie we wszystkich. Służbę zdrowia mają na gorszym poziomie, do tego ichni NFZ każe chorym płacić lekarzowi równowartość ~5zł za wypisanie 1 recepty.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 27-11-2009 12:00

Satan pisze:
tomaszll pisze:Podsumowując jakby temat można dojść do wniosków, że w wielu aspektach między Polską a Czechami jest przepaść.

W wielu, ale nie we wszystkich. Służbę zdrowia mają na gorszym poziomie, do tego ichni NFZ każe chorym płacić lekarzowi równowartość ~5zł za wypisanie 1 recepty.

A jak wygląda sprawa korupcji czyli łapówek? Myślę, że jest to zdecydowanie mniejszy problem niż w Polsce. Opłata za receptę jest
do zaakceptowania. W aptece też sporo płaci się za leki.

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 27-11-2009 12:34

Ale za to Czesi mają fajną Vondrackovą! Zakonserwowana jak Lenin w swoim mauzeleum. No i Czesi, w przeciwieństwie do Rozjan, nie muszą ponosić kosztów na utrzymanie mauzoleum, gdyż... Vondrackova żyje... :lol:
Jestem Starym Wygą, jestem Starym Wygą...

Nawet GPSu górnolotna myśl techniczna,
nie zastąpi wrażeń, jakie daje Ci ZWYKŁA MAPA TOPOGRAFICZNA!!!

Dobrze, że w górach są szosy - przynajmniej wszędzie można dojechać samochodem...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 27-11-2009 12:42

tomaszll pisze:
Satan pisze:

A jak wygląda sprawa korupcji czyli łapówek? Myślę, że jest to zdecydowanie mniejszy problem niż w Polsce. Opłata za receptę jest

a nie jest tak, że opłata jest za wizytę, a nie za receptę? drobne opłaty za wizyty bym zaakceptował, przynajmniej odsiałoby hipochondryków albo emerytów, którzy nie mają co robić, więc co kilka dni łażą do lekarza i blokują miejsca. Opłata za receptę nie, własnie przez to, że za leki trzeba często sporo płacić i to zdecydowanie mogłoby podrażać koszty (chyba że wszystko zmieściłoby się na 1 recepcie, więc byłaby to własciwie forma za wizytę u lekarza.

Ale za to Czesi mają fajną Vondrackovą! Zakonserwowana jak Lenin w swoim mauzeleum. No i Czesi, w przeciwieństwie do Rozjan, nie muszą ponosić kosztów na utrzymanie mauzoleum, gdyż... Vondrackova żyje... Laughing
Vondraczkowa to pikuś, Karel Gott to dopiero daję radę :D Berlusconii przy nim to cianiarz :wink:

emil
łazik

Postautor: emil » 27-11-2009 13:26

Skoro jest taka wielka przepaść, to zawsze można, stanąwszy na jej krawędzi, zrobić krok naprzód.

Czego zapaleńcom życzę.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 27-11-2009 14:13

tomaszll pisze:A jak wygląda sprawa korupcji czyli łapówek? Myślę, że jest to zdecydowanie mniejszy problem niż w Polsce. Opłata za receptę jest

Myślisz czy wiesz?? Jak wiesz, to poproszę o dowody.

Co do recept, to jest to dodotkowa opłata, poza wizytowa...

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 28-11-2009 00:40

Satan pisze:
tomaszll pisze:A jak wygląda sprawa korupcji czyli łapówek? Myślę, że jest to zdecydowanie mniejszy problem niż w Polsce. Opłata za receptę jest

Myślisz czy wiesz?? Jak wiesz, to poproszę o dowody.

Co do recept, to jest to dodotkowa opłata, poza wizytowa...

Kiedyś był opublikowany raport na temat korupcji w nowych krajach UE. Zajrzyj do tego raportu.

tomaszll
obieżyświat

Postautor: tomaszll » 28-11-2009 01:04

emil pisze:Skoro jest taka wielka przepaść, to zawsze można, stanąwszy na jej krawędzi, zrobić krok naprzód.

Czego zapaleńcom życzę.

Nie cytuj Gomułki. Za jego rządów LWP wkroczyło ze zbrojną interwencją do bratniej Czechosłowacji.

Lepiej obejrzyj film Peliski. Fragment tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=vhOtD2x2PSE

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 28-11-2009 15:17

tomaszll pisze:Nie cytuj Gomułki. Za jego rządów LWP wkroczyło ze zbrojną interwencją do bratniej Czechosłowacji.

Ależ czemu Gomułki? Wręćz przeciwnie. Cały czas gloryfikujesz Unię i Schengen. Granice się wymazaują, jest piękna możliwość migracji.
Dlaczego nie kupisz posesji w superkraju Czechach lub ekstrakraju Szwecji i nie zamieszkasz tam na stałe. Tym bardziej, że tak jak pisze Paszczak, gloryfikujesz wielkość kraju znając go tylko z wycieczek turystycznych...absurd.

Wróć do „Hyde Park”