reklama?

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

reklama?

Postautor: seba123 » 17-08-2010 11:22

w Wałbrzychu pojawiły się takie bilbordy, co myślicie o tym:
(słabe zdjęcie, bo takie znalazłem w sieci ale są przwdziwe)
Obrazek

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 17-08-2010 12:34

A czemu "zamku książ" z małej litery? Chyba reklama do dość ograniczonego kręgu kierowana ;)

Awatar użytkownika
KornelO
podróżnik
Posty: 118
Rejestracja: 08-06-2005 21:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: KornelO » 17-08-2010 14:07

OŚWIADCZENIE
W związku z pojawieniem się w Wałbrzychu billboardów oraz reklam prasowych o treści "co Ty wiesz o ........." informujemy, że nie jest to akcja promocyjna Gminy Wałbrzych, Przedsiębiorstwa "Zamek Książ" oraz żadnej ze spółek, w której Gmina Wałbrzych jest udziałowcem.
http://www.um.walbrzych.pl/
Na forach zaś chodzą pogłoski, że to początek kampanii wyborczej...
Obrazek

azja
wędrowiec
Posty: 412
Rejestracja: 27-11-2007 10:27
Lokalizacja:

witam

Postautor: azja » 18-08-2010 17:00

A ja po tegorocznym wypadzie z synem zmieniłem zdanie o Wałbrzychu.Na dzień dzisiejszy stacja Wałbrzych Miasto to wielka dziura tylko odnowiona.Wc zamknięte jedno okienko które robi za kasę i informację toć to fatal error.Bardzo szczególnie tę stację wspominam.Pomijając już dworzec pks bo to no komend.Syf kiła i mogiła wszędzie gdzie się człek nie ruszy

Awatar użytkownika
KornelO
podróżnik
Posty: 118
Rejestracja: 08-06-2005 21:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: witam

Postautor: KornelO » 19-08-2010 08:12

azja pisze:[...]Pomijając już dworzec pks bo to no komend.[...]
Fakt, policja ma spore problemy kadrowo-finansowe. :D
MSPANC
Obrazek

Fadel
obieżyświat
Posty: 981
Rejestracja: 27-05-2009 20:17

Postautor: Fadel » 19-08-2010 11:26

Generalnie porażka. Od wielu lat nieudolni prezydenci, nieudolni radni. Brak perspektyw na przyszłość. Kto może, wyjeżdża (o ile nie urwie zawieszenia na dziurawych drogach). Zostaje "element", stąd takie reklamy.

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 19-08-2010 15:01

To jest najprawdopodobniej faktycznie kampania wyborcza (są też o obwodnicy i coś tam jeszcze). Ale jaka finezja! Mieszkam 15 km od tego miasta i jak mam tam jechac to mi się chce zwymiotowac.

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: gar » 22-08-2010 12:42

Byłem 3 tygodnie temu w Wałbrzychu - miasto nie wygląda rewelacyjnie, ale rynek o 6.30 rano miał swój urok - i zaczęli coś wokół niego robić
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 22-08-2010 19:58

a ja tam bardzo lubie walbrzych! wedlug mnie miasto ma klimat, moze troche ponury, ale przynajmniej jest "jakies", a nie odnowione i odpicowane na jedno kopyto.. zwlaszcza niesamowite jest dla mnie ze takie duze przemyslowe miasto jest rozciagniete po gorskich dolinach a wokol na wyciagniecie reki rozciagaja sie malownicze szczyty!

jedyne moje zastrzezenie do tego miasta to to ze od PKP do PKS jest tak cholernie daleko...

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 22-08-2010 21:03

Klimat czyli co Buba? Fatalne drogi, zrujnowane, zapuszczone kamienice i rzesze meneli sączących pod sklepami wyskokowe trunki?
Też lubię Wałbrzych, nie powiem, choć z drugiej strony słowo "lubię" jest troszkę nie na miejscu. Darze sentymentem - już lepiej - ale to dlatego że było to jedno z pierwszych miast z których wyruszałem w góry - czy to Sowie, czy Wałbrzyskie, czy Kamienne.

Bez urazy jeżeli kogoś obraziłem.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

azja
wędrowiec
Posty: 412
Rejestracja: 27-11-2007 10:27
Lokalizacja:

Wałbrzych

Postautor: azja » 23-08-2010 00:50

Miasto jak miasto ale ludzi w nim nie da się tolerować.Wyrąbali mnie z kolejki bo oni stoją po bilet na pociąg który zaraz przyjedzie a ja z dzieckiem to nie ważny bo stoję i się pytam o której mam do Kłodzka jakiś pociąg.PKS nie przyjechał to do pkp się udaliśmy na nasze nieszczęście miasto a nie główny.Zresztą na głównym czekaliśmy od ok 1 rano do 6 a tam tylko bezdomny i jakiś nawalony koleś.Więc moje dziecko spało a ja go i maneli musiałem pilnować..Dworzec im oplułem skląłem ale jakoś do Kłodzka dojechaliśmy

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 23-08-2010 09:56

Raubritter pisze:Klimat czyli co Buba? Fatalne drogi, zrujnowane, zapuszczone kamienice i rzesze meneli sączących pod sklepami wyskokowe trunki?


tak, wlasnie :) dla mnie to jest wlasnie klimat walbrzycha ktory bardzo lubie!
dodatkowym czynnikiem tego klimatu jest zycie, plynace jakby troche wolniej, bez pospiechu, ktory jest np. na codzien w takim wroclawiu i niestety coraz bardziej wkracza i do olawy, ze jak idziesz chodnikiem czy schodami to malo cie nie zatratuja ludzie ktorzy gdzies biegna.. ze na swiatlach trzeba uwazac zeby cie nie rozjechali bo kazdy chce przejechac na "poznym zoltym" i byc 5 min do przodu...w walbrzychu nie czulam tego poczucia nerwowosci, ze ludziom sie tak potwornie wszedzie spieszy..

"menelami" rowniez nie pogardzam... to ze ktos pije wyskokowe trunki pod sklepem nie przekresla go w moich oczach jako czlowieka.. wiele razy z takim kims mozna lepiej sobie pogadac niz z "ludzmi sukcesu" ktorzy w pogoni miedzy praca a pozyskiwaniem kolejnych dobr materialnych nie maja czasu i ochoty przystanac i chwile sie nad soba zastanowic..

wole zruinowane kamienice niz kolejne markety i galerie wciskane bez ladu i skladu w kazda wolna przestrzen, wole stare zarosniete budynki i majaczace zza lasu kominy
niz kolejne osiedla mieszkaniowe-getta, otaczane murami i budkami strazniczymi, ktore jak grzyby po deszczu pojawiaja sie w tych "rozwijajacych sie" miastach...

moze w mojej ocenie walbrzycha jest tez duza doza sentymentu... bardzo on przypomina bytom- moje rodzinne miasto... z tym ze wokol bytomia nie bylo pieknych gor i wsi tylko kolejne miasta...

za kilka lat olawa moze sie przestanie nadawac do mieszkania.. wiele razy myslelismy gdzie sie wtedy wyniesc.. nie ukrywam ze myslalam rowniez o walbrzychu..

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Wałbrzych

Postautor: buba1 » 23-08-2010 10:00

azja pisze:Wyrąbali mnie z kolejki bo oni stoją po bilet na pociąg który zaraz przyjedzie a ja z dzieckiem to nie ważny bo stoję i się pytam o której mam do Kłodzka jakiś pociąg.


nie wiem czy dobrze zrozumialam sytuacje ktora przedstawiasz ale jak dla mnie to logiczne ze pierwszenstwo maja w kolejce ci ktorzy kupuja bilet na pociag ktory zaraz odjedzie niz ktos kto chce zapytac o pociag na jutro rano..

wiele razy mialam sytuacje ze moj pociag odjezdza za 5 min, a przede mna ktos pol godziny kupuje bilet dla 10 osob na za dwa tygodnie ...

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 23-08-2010 13:22

bubo, łatwo Ci pisac o sentymentach ale nie bierzesz pod uwagę prozaicznych spraw, które nie w wakacje po prostu utrudniają funkcjonowanie
- miasto jest brudne (makabrycznie, walają się śmieci, chodniki są zasrane, budynki od wojny nie odmalowane)
- komunikacyjnie zostało zabite (jedna droga przez całe miasto! w fatalnym stanie technicznym, zakorkowana przez cały dzień. Moja partnerka jeździ do centrum do pracy - odcinek 12 km zajmuje prawie godzinę jazdy w zatłoczonym busie bo komunikacja miejska jest słaba)
od 20 lat nie zrobiono nic!
- ludzie to tragedia - głównie to pozostałości po robotniczym charakterze tego miasta - brudzą, żadnego szacunku dla środowiska, po Rynku biegają niedopilnowane dzieci (to taki plac zabaw) lasy w pobliżu miasta zaśmiecone
- kulturalna pustynia

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 23-08-2010 15:02

no niestety to smutne ze korki i zasmiecone lasy to przypadek coraz wiekszej ilosci okolic... :( kolega z jednej czesci wroclawia do drugiej jedzie prawie dwie godziny... pieszo wychodzi prawie tak samo...

a co do walbrzycha- nie zamierzam jakos specjalnie bronic tego miasta, ja sie tam dobrze czuje, kogos moze odstraszac, gusta sa rozne :)


Wróć do „Hyde Park”