Nowa wrocławska knajpa w klimacie Festung Breslau

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Nowa wrocławska knajpa w klimacie Festung Breslau

Postautor: Leuthen » 09-12-2012 19:36

Dowiedziałem się o niej dziś rano od znajomego. Znajduje się na ul. Kotlarskiej. Jutro po pracy wybieram się na rozpoznanie terenu walką. Liczę na zniżkę za okazaniem Soldbucha WH :D

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 09-12-2012 20:25

Wpisy pod informacją o pubie na stronie internetowej Gazety Wrocławskiej mogą świadczyć o tym, że w spokoju to on nie będzie funkcjonował.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 09-12-2012 20:47

cezaryol pisze:Wpisy pod informacją o pubie na stronie internetowej Gazety Wrocławskiej mogą świadczyć o tym, że w spokoju to on nie będzie funkcjonował.


Wpisy pod informacją świadczą co najwyżej o tym, że konieczne jest złożenie w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu dostępu do internetu :wink: Polecam lekturę wpisów pod tym http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... szych.html
Jest ich dosć sporo. Ciekawe, co by owi "wszystko i najlepiej wiedzący" osobnicy powiedzieli teraz, 16 miesięcy po publikacji tego tekstu w "GW" (taże w wydaniu papierowym), gdyby wiedzieli, że jestem nauczycielem :D

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 09-12-2012 21:15

Przejrzałem. Wysyp komentarzy był, delikatnie rzecz ujmując, obfity. każdy może wpisać, co mu się tylko podoba, a efekt sam widziałeś. Gdyby, jak piszesz, niektórzy z komentujących dowiedzieli się, że jesteś nauczycielem, to pewnie ilość komentarzy by się zwielokrotniła. O poziomie już boję się pomyśleć :wink:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 09-12-2012 21:40

Interesujacy pomysl na knajpe! :D Ciekawe czy im sie uda czy beda miec podobne problemy jak wlasciciel knajpy "U Wołodii" w Hajnówce, ktoremu ciagle rzucano kłody pod nogi z racji "niepolitycznosci przedsiewziecia"...

Ciekawe jak sie bedzie rozwijac jej dzialalnosc - czy rzeczywiscie bedzie utrzymana w klimatach okolowojennych, rowniez pod wzgledem zarcia, picia i muzyki czy po pewnym czasie zaczna lać Tyskie i puszczac w tle radio..

Jak bede kiedys w okolicy to chetnie ow przybytek odwiedze.
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 09-12-2012 22:18

buba1 pisze:Interesujacy pomysl na knajpe! :D Ciekawe czy im sie uda czy beda miec podobne problemy jak wlasciciel knajpy "U Wołodii" w Hajnówce, ktoremu ciagle rzucano kłody pod nogi z racji "niepolitycznosci przedsiewziecia"...

Czy problem "U Wołodii" nie wziął się z innych przyczyn, niż brak akceptacji społecznej? Czy to nie były problemy typowo prawne? nie znam szczegółów, ale wydaje mi się, że coś w tym kontekście kiedyś gdzieś przeczytałem.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 09-12-2012 22:43

cezaryol pisze:
buba1 pisze:Interesujacy pomysl na knajpe! :D Ciekawe czy im sie uda czy beda miec podobne problemy jak wlasciciel knajpy "U Wołodii" w Hajnówce, ktoremu ciagle rzucano kłody pod nogi z racji "niepolitycznosci przedsiewziecia"...

Czy problem "U Wołodii" nie wziął się z innych przyczyn, niż brak akceptacji społecznej? Czy to nie były problemy typowo prawne? nie znam szczegółów, ale wydaje mi się, że coś w tym kontekście kiedyś gdzieś przeczytałem.


Brak akceptacji spolecznej powoduje ze wielu ludzi szuka dziury w calym i wszelakich sposobow aby znalezc jakis prawny haczyk aby sie czepic...
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 09-12-2012 23:04

buba1 pisze:Brak akceptacji spolecznej powoduje ze wielu ludzi szuka dziury w calym i wszelakich sposobow aby znalezc jakis prawny haczyk aby sie czepic...

Być może właśnie tak było. Nie znam żadnych szczegółów, a informacje są z którejś tam ręki.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 09-12-2012 23:13

cezaryol pisze:
buba1 pisze:Brak akceptacji spolecznej powoduje ze wielu ludzi szuka dziury w calym i wszelakich sposobow aby znalezc jakis prawny haczyk aby sie czepic...

Być może właśnie tak było. Nie znam żadnych szczegółów, a informacje są z którejś tam ręki.


Te informacje zaslyszane z ust Wojtka (wlasciciela knajpy) oraz kilku znajomych i nieznajomych z Hajnowki swiadczyly ze gdyby byla to zwykla knajpa, o mniej kontrowersyjnym profilu, bylaby mniejsza chec władz miasta do walki z o owym przybytkiem a niektore sprawy nigdy by nie zostaly wyciagniete i rozmotane..

Mam nadzieje ze chlopakow z Wroclawia to nie spotka, acz smutne jest to ze niektore ociekajace agresja komentarze z podlinkowanej stronki wybitnie mi Hajnowke przypomnialy...
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat
Posty: 543
Rejestracja: 01-01-2005 17:34
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rafhak » 09-12-2012 23:18

Ale efekt marketingowy został osiągnięty. O knajpie się mówi.

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 09-12-2012 23:24

buba1 pisze: smutne jest to ze niektore ociekajace agresja komentarze z podlinkowanej stronki wybitnie mi Hajnowke przypomnialy...

Temu akurat nie należy się dziwić. Czy Wrocław, czy Hajnówka, czy jakiekolwiek inne miejsce, pewne procesy w umysłach niektórych ludzi zachodzą bez względu na miejsce ich zamieszkania


rafhak pisze:Ale efekt marketingowy został osiągnięty. O knajpie się mówi.

Właśnie. Choć chyba nie to było zamiarem osób, które podjęły się tej działalności. Z drugiej strony, grupa rekonstrukcyjna FB istnieje chyba trochę dłużej, niż wspomniany pub i chyba w w sprawie jej działania nie było oburzenia i protestów.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 10-12-2012 07:37

Może kiedyś przyjedzie do Wrocławia książę Harry i będzie się świetnie bawił przebrany za SS-mana. Klimatu pewnie nie da się zachować, nie tylko z powodów politycznych. Reprinty Bekanntmachungów (jeżeli wiszą, nie wiem bo nie byłem) pewnie zasłonią nie tylko reklamy Tyskiego ale i plazma.

mareki
podróżnik
Posty: 247
Rejestracja: 20-02-2010 16:16

Postautor: mareki » 10-12-2012 09:21

Nie chce mi sie otworzyć dalej ten artykul z GW, ale: zastanawia mnie, w co gra ten szmatławiec. Z jednej strony rzuca teksty odnośnie grup rekonstrukcyjnych "nie życzymy sobie strzałow na ulicach polskich miast" , a z drugiej strony donosi o "fascynatach" w niemieckich mundurach. A może dalej jest inaczej? Rodzi mi się pytanie: czy ten pub nie wykracza aby poza to co jest fascynajcą historyczną, hobby? To jest tak jak z faszyzmem. Powtórzę niedokładnie slowa kogos tam: faszyzm nie był nazizmem, ale jest to coś do czego jednak nie warto wracać. Podobnie z tym projektem. Nie warto.

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 10-12-2012 14:04

buba1 pisze:Mam nadzieje ze chlopakow z Wroclawia to nie spotka, acz smutne jest to ze niektore ociekajace agresja komentarze z podlinkowanej stronki wybitnie mi Hajnowke przypomnialy...



We Wrocławiu temat juz był przerobiony a propos knajpy pod tytułem "PRL". Żadna krzywda sie jej nie stała więc i tu nie powinno byc problemu. Będą mieli co najwyzej darmowa reklamę :P

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 10-12-2012 23:45

Byłem, zobaczyłem, odbiłem się od zamkniętych drzwi - tak najkrócej mogę podsumować swoją wizytę w lokalu "Bunkier 42" w dniu dzisiejszym. Trafiliśmy tam z kolegą bez problemu, zeszliśmy po schodach do podziemi, gdzie mieści się rzeczona knajpa, ale jedyne otwarte drzwi, jakie tam znaleźliśmy, prowadziły do toalet.
Jednym słowem: LIPA :!: Tak właśnie - wersalikami i z wykrzyknikiem. Zero jakiejś kartki, zero informacji "lokal w dniu dzisiejszym nieczynny", albo "działamy tylko w weekendy", względnie "czynne od 16 do 24".
Cicha lipa. Dodam, że byliśmy tam dwukrotnie: najpierw o 16.30, a potem po 18.00. Pozdrawiam z tego miejsca właścicieli tego lokalu - równie ciepło, jak w tej chwili jest za oknem...


Wróć do „Hyde Park”