Kijki trekingowe

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 16-07-2015 12:12

Lech pisze:@Leuthen - gwoli uczciwości i rzetelności być musiał zacząć od siebie :lol:

Zacząłbym od tych, co nie potrafią skonstruować poprawnie zdania w ojczystym języku...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 16-07-2015 14:04

Leuthen pisze:
Lech pisze:@Leuthen - gwoli uczciwości i rzetelności być musiał zacząć od siebie :lol:

Zacząłbym od tych, co nie potrafią skonstruować poprawnie zdania w ojczystym języku...
Specjalnie napisałem w tym słowie "ć" zamiast "ś" i wiedziałem kto się przyczepi :lol:
Jednak wracając do tematu wątku naprawdę chciałbym widzieć jak pewien wybitny znawca kijków trekkingowych i techniki Nordic Walking zasuwa tą techniką Kotłem Łomniczki lub jeszcze bardziej stromym szlakiem w terenie wysokogórskim. :roll:
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 16-07-2015 14:50

Lech pisze:
Leuthen pisze:

Specjalnie napisałem w tym słowie "ć" zamiast "ś" i wiedziałem kto się przyczepi :lol:

A mnie to ani trochę nie bawi.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 16-07-2015 14:56

Ale na pewno byś się nieźle ubawił, gdybyś zobaczył Humana zasuwającego techniką Nordic Walking z kijkami trekkingowymi Kotłem Łomniczki. :lol:
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 15-09-2015 12:19

jojez pisze:Sport Nordic Woking można wszędzie uprawiać, niezależnie od miejsca i wieku.
Bzdura kompletna! Moja znajoma, która ma endoprotezę, chodziła sporo z kijkami NW i początkowo je sobie chwaliła. Potem jednak przekonała się, że sobie tym tylko narobiła szkody. Właśnie jest po operacji tej endoprotezy i czeka ją następna...

Osobiście odradzam uprawianie tego "sportu" osobom z problemami stawowymi i zmianami zwyrodnieniowymi układu kostno-stawowego. Nordic Walking prowadzi do nienaturalnej postawy, która nie jest zgodna z przyzwyczajeniami ruchowymi człowieka nabytymi podczas jednej z najczęstszych i najlepiej wyćwiczonych umiejętności przez tysiące lat ewolucji czyli przez zwykły "CHÓD"

Podczas "uprawiania" Nordic Walking nasze ciało przyjmuje nienaturalną postawę. Dlatego Nordic Walking może doprowadzić do zwyrodnienia stawów łokciowych i kolanowych oraz skrzywień kręgosłupa.

Wszystkim fanom tego "czegoś" zawsze radzę rzucić w cholerę te kije i po prostu przejść się na dłuuugi spacer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 15-09-2015 13:22

Dolnoślązak pisze:Oj, to tylko jakiś spamer, pisze byle co.
To zauważyłem. Gorzej jak propagatorzy Nordic Walking wypisują jeszcze gorsze bzdury i ewidentne kłamstwa.

Chód nordycki to doskonały sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, doskonała aktywność fizyczna dla osób z chorobami serca (choroby wieńcowe) czy endoprotezami. Polecane przez lekarzy oraz fizjoterapeutów.
źródło cytatu > http://www.goldenline.pl/grupy/Sport_i_ ... e,1698176/

Oferty treningów NW m.in. dla osób z wszczepioną endoprotezą, to jest po prostu skandal. Przecież osoby z endoprotezami mają przede wszystkim nie dopuszczać do nadmiernego obciążania wymienionego stawu, a marsze NW odbywają się w szybkim tempie i trwają długo, co oznacza, że mogą spowodować urazy przeciążeniowe i narazić tych ludzi na niepotrzebne cierpienie.
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”