Koronawirus

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Re: Koronawirus

Postautor: Lech » 21-03-2020 19:52

Pudelek pisze:o, naiwny! Przecież to będzie wina Tuska
Ten typowo PiS-owski frazeologizm, za pomocą którego ta partia manipuluje i narzuca odbiorcom swoje poglądy, jest szczegółowo opisany i poddany krytyce przez językoznawców w książce pt. "Dobra zmiana czyli jak się rządzi światem za pomocą słów" Wydawnictwo Znak, Kraków 2019 (dla jasności: jest to wydawnictwo katolickie) na str. 344-349.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 21-03-2020 19:59

Pudelek pisze:nie bardzo sobie wyobrażam przeprowadzania wyborów w momencie, kiedy będzie trwała ciągle jakaś forma kwarantanny. Chyba, że do każdego w izolacji przyjedzie skrzynka wyborcza, inaczej będzie to pozbawienie tych osób prawa wyborczego. No i już nie wspominam o tym, że wirus uniemożliwia prowadzenie kampanii wyborczej (poza obecnym prezydentem oczywiście), więc już chociażby z tego powodu wybory powinny być przesunięte. No, ale zobaczymy... Chociaż z drugiej strony umiem sobie wyobrazić sytuację, że PiS zaryzykuje zdrowiem obywateli i uprze się na wybory w maju tylko po to aby przepchnąć Adrianka.
Ja to widzę tak: Słupki poparcia dla Dudy w górę - wybory będą. Słupki w dół - wybory przełożone.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 21-03-2020 20:02

Lechu, Ameryki nie odkryłeś ;)

Mimo wszystko ja bym bardzo chciał aby wybory odbyły się w maju, bo to mogłoby oznaczać, że np. w kwietniu sytuacja zaczęła wracać do normy. Ale aż takim optymistą nie jestem.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 21-03-2020 20:11

Pudelek pisze:Ale aż takim optymistą nie jestem.
Ja też niestety nie jestem tu optymistą. Wygląda na to, że w tej wojnie jesteśmy jeszcze na etapie wczesnego Westerplatte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-03-2020 09:10

Jak uszyć maseczkę ochronną? Wielkopolanka pokazuje instrukcję i zachęca do przyłączenia się do akcji.
Pani Agnieszka z Tarnowa Podgórnego opublikowała film z instrukcją szycia maseczki ochronnej. Kobieta poszukuje osób, które mogłyby wspomóc jej inicjatywę. Maseczki trafią do przychodni i szpitali.

https://www.youtube.com/watch?v=GBKj75w ... e=youtu.be
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 22-03-2020 10:27

- Decyzje w tym zakresie, czy wybory będą się w ogóle odbywały w tym terminie powinny być w krótkim czasie przed wyborami, dlatego, że wtedy będziemy wiedzieć, jaka jest sytuacja - dodał rzecznik rządu.
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... ch-4374128

Jakby Kidawa - błońska miaała 50% poparcia, też byście żądali zmiany terminu wyborów?
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 22-03-2020 10:47

Nie mierz wszystkich swoją miarą...

Rzecznik rządu zapomniał, że wybory nie organizuje się "krótko przed nimi". Choćby komisje wyborcze "składa" się odpowiednio wcześniej, w tym przypadku w kwietniu. Kto przy zdrowych zmysłach będzie się chciał do nich zapisać jeśli nadal będzie szalał wirus? Może od razu po prostu wysłać zamiast obywateli wojsko albo funkcjonariuszy odpowiedniej partii, jak za dawnych lat, i określić odpowiednią frekwencję?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-03-2020 10:58

Pudelek pisze:Rzecznik rządu zapomniał
Zapomniał też zwrócić uwagę, że krzywa stwierdzonych na podstawie testów zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Nie zadał sobie również pytania, ilu faktyczne może być zakażonych wśród tych, którzy przechodzą kwarantannę i tych, których nie przebadano z powodu braku testów do przeprowadzenia takich testów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 22-03-2020 11:02

Krzywa rośnie jak w innych krajach i rosnąć będzie do pewnego momentu. Tylko nikt nie wie, kiedy się zatrzyma. W Chinach zatrzymała się po miesiącu (oficjalnie), w Korei po 2-3 tygodniach. Ale Chiny wprowadziły całkowitą blokadę, a Korea to kraj ludzi zdyscyplinowanych. Polska ani jedno ani drugie. Zakażonych pewno jest kilka albo kilkanaście razy więcej niż wykazanych w testach, których wykonujemy nadal bardzo mało, ale paradoksalnie to dobry znak, bo oznacza, że śmiertelność jest znacznie niższa niż w porównaniu do oficjalnie zakażonych, a zdecydowana większość osób przechodzi to bezobjawowo. Za to na pewno wzrośnie liczba ofiar z innych powodów, bo dostanie się obecnie do jakiegokolwiek lekarza graniczy z cudem.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-03-2020 12:38

Pudelek pisze: Za to na pewno wzrośnie liczba ofiar z innych powodów, bo dostanie się obecnie do jakiegokolwiek lekarza graniczy z cudem.
Z cudem również graniczy doczekanie się wykonania testu na osobie, która po typowych objawach chorobowych podejrzewa, że została zarażona koronawirusem. Czytaj: Naga prawda o testach i badaniach na koronawirusa. "A w TVP mówią, że cud malina" [LIST CZYTELNIKA] > https://zielonagora.wyborcza.pl/zielona ... 1Rw-wH4ad8
Oto fragment relacji:
Dzwonię do sanepidu - od nowa spowiedź, a najważniejsze, czy był kontakt z osobą z Niemiec lub Włoch. Potwierdzam: tak, była. A czy ta osoba jest zdiagnozowana i ma potwierdzenie, że jest nosicielem? Na obecną chwilę nie mam takiej wiedzy, mówię, ale córka nadal jest chora. No to się pan nie kwalifikuje do objęcia pana leczeniem, choć objawy mogłyby na to wskazywać. Zgodnie z wytycznymi i schematem postępowania z Ministerstwa Zdrowia, musi pan najpierw przeprowadzić rozmowę telefoniczną ze swoim lekarzem rodzinnym, jemu opisać dolegliwości, a on zdecyduje, co dalej, do widzenia. Do widzenia...

Dzwonię do swego lekarza rodzinnego i opisuję. Uznał, że to może być koronawirus, tak zapisał u siebie w dokumentacji i nakazał kontakt z nr. 112, gdzie według niego podejmą decyzję o przysłaniu do mnie karetki z ekipą odpowiednio przygotowaną do pobrania próbki na test. Myślę: jest dobrze.

Dzwonię na 112, opisuję operatorce objawy i decyzję lekarza, podaję swoje dane i jestem przełączony na wyjazdówkę służby zdrowia. Pani pyta szorstko, ja opisuję. I znowu najważniejsze kryterium - czy osoba, z którą się pan kontaktował, ma pozytywny test na obecność koronawirusa. Mówię, zgodnie z wiedzą, że nie wiem. No to się pan nie kwalifikuje, wysyłamy tylko tam, gdzie jest to poświadczone testami. I podaje mi numer do sanepidu. Podkreślam, że na podstawie wywiadu lekarz uznał, iż mogę być zarażony. Pani na to, że ona uznała inaczej, do widzenia, i w słuchawce zapadła cisza...

Dzwonię do sanepidu - jakie objawy? Opisuję... No tak, lekarz pana wprowadził w błąd, karetki nie są wysyłane do pacjentów po testy, pacjent ma się zgłosić do szpitala na oddział zakaźny i tam, jeśli uznają za konieczne, to wezmą próbkę, pan sobie tam poleży 1-2 dni i w zależności od wyniku albo będzie dalej leżał, albo pojedzie do domu. Tłumaczę, że mieszkam sam, więc lepiej podjechać do mnie, nie będę blokował łóżka innym, w poważniejszym stanie. Poza tym, jeśli jestem zdrowy, a poleżę między zarażonymi, to jeszcze ja się zarażę. No niestety, procedury na to nie pozwalają. Dziękuję, będziemy dzwonić i pytać, jak się pan czuje.

Cały dzień dzwonienia na coraz inne numery, niekończące się opisy, a wszystko załatwia negatywnie jedno pytanie - czy osoba, z którą miał pan kontakt, przeszła test na obecność wirusa!

Nie ma jak ruszyć ze zrobieniem testu, mimo zalecenia lekarza, bo "osoba, z którą się kontaktowałem, nie ma przeprowadzonego testu". I kropka. Błędne koło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 22-03-2020 12:51

A potraficie podać jakiś termin, na który należałoby przesunąc wybory? Nie sądzę. Według niektórych teorii jesienią czeka nas nawrót epidemii. Niemcy twierdzą, że epidemia może potrwać dwa lata. To na kiedy przesunąć te wybory? Na za pięć lat? Jaa osobiście nie mam nic przeciwko temu, ale wy już na drugi dzień po zmianie terminu zaczniecie pierdzielić o dyktarurze i faszyźmie. Żeby dfaleko nie szukać - niejaki dr Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych: "...odbywa się taki zamach stanu pod przykrywką zagrożenia epidemiologicznego, w którym się aktualnie znajdujemy..."
Nawet tych bredni nie potraficie uzgodnić, sami sobie zaprzeczacie.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-03-2020 13:11

Krzysztof63 pisze:A potraficie podać jakiś termin, na który należałoby przesunąc wybory?
Każdy, kto kieruje się zdrowym rozsądkiem i zdaje sobie sprawę z realiów, nie poprze pomysłu przeprowadzenia w warunkach narastającej pandemii wyborów i konkretnego terminu nie poda. Po prostu sytuacja nadzwyczajna, a taką mamy, wymaga odwołania wyborów aby nie narażać życia i zdrowia ludzkiego. W Polsce co trzy dni się liczba zakażonych podwaja. Nie stwierdzonych oficjalnie z uwagi na brak możliwości wykonania testów na pewno jest i będzie dużo więcej. Jeśli tak dalej będzie stan na głowę równy Włochom osiągniemy około 10 kwietnia, czyli za 3 tygodnie. Tak to wygląda niestety. Wyższa konieczność powinna być ponad ambicjami polityków pragnących po trupach utrzymać władzę.
Obrazek

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 22-03-2020 16:42

Postępowa Francja wybory przeprowadziła... Zresztą, kogo obchodzą dziś wybory. To ostatnia rzecz, która leży obecnie w kręgu zainteresowań ludzi...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-03-2020 18:01

Dolnoślązak pisze:Postępowa Francja wybory przeprowadziła...
Wybory samorządowe o najniższej zresztą od blisko 40 lat frekwencji, bo ludzie się bali pójść do urn. Mamy powielać takie nie warte naśladowania wzorce? Czy rzeczywiście demokratyczny i wiarygodny będzie wybór prezydenta przez znikomy procent uprawnionych do glosowania?

Tak już zupełnie poważnie - należałoby się zastanowić nad stanem psychicznym pana prezesa, który zupełnie już odleciał... Facet, który twierdzi, że można pojechać z urnami do będących na kwarantannie (aktualnie to ok. 50 tys. osób) jest niebezpieczny dla bezpieczeństwa kraju.
Co więcej - pan prezes stwierdził, że jeśli Rosja otworzy granicę to chciałby wraz z odpowiednią delegacją pojechać/polecieć 10 kwietnia do Smoleńska. Pewnie wraz z prezydentem i premierem... Swoisty popis dał też wicepremier Gowin. Zaapelował do opozycji aby przestała zawracać głowę sprawą przesunięcia terminu wyborów i raczej pomogła rządowi zwalczać epidemię. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, ale dlaczego przed tym jednak nie odwołać tych wyborów? Ile czasu trzeba na podjęcie takiej decyzji? Może z godzinę i po kłopocie.

PS. Wiecie kiedy w PRL pojawiało się najwięcej kawałów politycznych? Gdy poziom głupoty władzy rósł ponad jej średni poziom w społeczeństwie. Już zaczyna być tak samo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 22-03-2020 20:40

Lech pisze:Każdy, kto kieruje się zdrowym rozsądkiem i zdaje sobie sprawę z realiów, nie poprze pomysłu przeprowadzenia w warunkach narastającej pandemii wyborów i konkretnego terminu nie poda. Po prostu sytuacja nadzwyczajna, a taką mamy, wymaga odwołania wyborów aby nie narażać życia i zdrowia ludzkiego.

Nie ma konstytucyjnej możliwości odwołania wyborów. Można je przesunąć stanem wyjątkowym, maksymalnie o 150 dni. A jaka jest gwarancja, że za pół roku sytuacja będzie lepsza? Może nie będzie, może będzie gorzej? I co wtedy? Odwołać, bo zimno? A może zmienić Konstytucję? Już widzę, jak opozycja leci i głosuje za zmianą. A jak z innymi ustawami? Przecież trzeba będzie zmienić ordynację wyborczą, a wyrokiem Sądu Najwyższego nie można tegozrobić później, niż pół roku przed ogłoszeniem wyborów - a więc i tak nie zdąży się tego zrobić.

Jest jeszcze parę haczyków prawnych, ale rzecz sprowadza się do tego - opozycja dostaje sromotny łomot, więc żąda zmiany terminu wyborów, w nadziei, że nastąpi jakiś zawał, który zmieni notowania.

Swoją drogą, nie wiem, dlaczego występujesz w imieniu "wszystkich, którzy kierują się zdrowym rozsądkiem". Ja mam głębokie przekonanie, że spośród osób obecnych na tym forum masz do tego najmniejsze predyspozycje. A wybory przeprowadza się na podstawie ustaw, a nie twoich imaginacji o zdrowym rozsądku.

Wróć do „Hyde Park”